Шеста тема на чакащите

  • 507 281
  • 5 037
  •   1
Отговори
# 2 115
  • Мнения: X
Обадиха ни сее!
Съвсем скоро сме на курс. Много се вълнувам Simple Smile

В нашето обкръжение повечето близки и приятели, които са запознати с борбата ни за дете, дори още навремето са ни подхвърляли тази идея като едно позитивно решение на въпроса.
Та, подобни изцепки и обиди от страна на роднини и от приятелския ни кръг не очаквам да има.

# 2 116
  • Мнения: 158
Алба Роса, и ние тръгваме след 2 дена на курса.
Не зная в какво се състои този курс, нещо като психологическа подготовка си го представям.

# 2 117
  • Мнения: X
Primavera, Доколкото разбрах, не само.
Някакви ситуации се разигравали също, занимания с рисуване, пластилин и тн.

# 2 118
  • Мнения: 335
Обучението за кандидат-осиновители е за цел да подготви семейството за всичко, което му предстои след осиновяването.
Тъй като няма единен стандарт за обучението, всяка организация провежда курса по начин, определен от водещите обучението, спазвайки специално предназначената наредба за това. В наредбата са упоменати темите, които трябва да се покрият, както и продължителността в учебни часове.
Има организации, чиито обучения са групови - всички теми се минават от всички семейства, включени в конкретното обучение. Темите се представят като лекции с възможност за дискусии и въпроси, провеждат се и различни игри. Други пък практикуват индивидуални срещи и няколко групови такива.
Лично за мен тези обучения са изключително ценни - освен че се получава доста информация, чрез игрите и споделените мисли от останалите участници, те карат да се замислиш върху доста аспекти на осиновяването. Също така мисля, че колкото и да са полезни, има много какво да се желае от тях. Съвета ми към вас е да не гледате на тях като на допълнителен ангажимент, който ще затрудни ежедневието ви, особено ако са през работно време, а да извлечете максимално информация и примери, които биха ви помогнали след като осиновите.  

 За тези от вас, които са от София споделям събитието по повод Щъркелов ден на 11 май /тази събота/, в случай че не знаете за него, но имате желание да посетите. http://baoo-bg.org/%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D0%BA/

Последна редакция: чт, 09 май 2019, 12:53 от AnMary

# 2 119
  • Мнения: 33
Привет на всички! Следя ви от доста време, но до сега не съм се включвала.От 03.07.2017 год. сме вписани в регистъра за пълно осиновяване. Предпочитанията ни са за български или всякакъв друг произход или раса, като изключваме ромски етнос.От 0 до 3 г., без предпочитания за пол.Здраво. Вече почти две години нямаме нито едно предложение.Наясно съм със ситуацията, че ромските дечица преобладават, но ние със съпруга ми смятаме, че нито за детето ще е добре, нито за нас, ако направим компромис със себе си и осиновим дете от ромски произход, а нямаме убеждението за това.Искам да попитам има ли някои от вас, със същите критерии, които вече са осиновили детенце и за какъв период се е случило?

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 18:46 от mimi2019

# 2 120
  • Мнения: 2 812
Привет на всички! Следя ви от доста време, но до сега не съм се включвала.От 03.07.2017 год. сме вписани в регистъра за пълно осиновяване. Предпочитанията ни са за български или всякакъв друг произход или раса, като изключваме ромски етнос.От 0 до 3 г., без предпочитания за пол.Здраво. Вече почти две години нямаме нито едно предложение.Наясно съм със ситуацията, че ромските дечица преобладават, но ние със съпруга ми смятаме, че нито за детето ще е добре, нито за нас, ако направим компромис със себе си и осиновим дете от ромски произход, а нямаме убеждението за това.Искам да попитам има ли някои от вас, със същите критерии, които вече са осиновили детенце и за какъв период се е случило?


Между 4 и 6 години. Доста мами се похвалиха в този срок.

# 2 121
  • Мнения: 33
Значи ще има доста да си почакаме Sad Благодаря ви.

# 2 122
  • Мнения: 12 109
Мими2019, аз осинових първото си дете есента на 2013 г(годината с най-много осиновявания) след две годишно чакане. Писмото получих около две-три седмици преди да изтече регистрацията , а делото беше вече след подновяването й. След 9м - второто дете. И аз бях ограничила произхода, както и пола. За първо дете исках момиче, а при подновяването на регистрацията поисках да чакам за второ дете - момче. Първото предложение дойде три месеца, след като отразиха промяна в критериите, а именно, че съм съгласна да осиновяват дете със здравословен проблем, който е лечим или подлежи на корекция/ компенсация. Така, че дъкчщеля ми ми я предложиха точно заради това и детето си има проблемите - недоносеност и енцефалопатия (според документите, с които я осинових), шум на сърцето. В последствие бе потвърдено ,че е имало недостиг на кислород и има увреждане в резултат на това, а в първи клас се установи, че има дислексия и дискалкулия. Вече е втори клас - едно активно дете с характер, справя се и в училище, макар и да се налага допълнителна помощ от специалист, танцува, рисува... Не съжалявам въобще за избора, който направих и я осинових въпреки изоставането и "страшните" диагнози. Но сега вече има доста по-малко деца и определено ще е голям шанс да осиновите преди втората-третана година, предвид факта, че сте изключили точно децата, от най-голямата група. Разбира се, че ако не сте готови да осиновите ромско дете не бива да го правите. Човек трябва да е наясно със себе си преди такава крачка, за да не ви викат на срещи, след които да отказвате деца.

# 2 123
  • Мнения: 33
Mama Ru, благодаря, както винаги отзивчива и разбираща!
2-3 години е приемливо и допустимо за нас, 6 год. сякаш вече е смазващо.Системата е тромава, това е ясно, но и чакането е доста затормозяващо, както всички вие знаете.

# 2 124
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
На нас след година и 5 месеца ни предложиха българче на 5 месеца.

# 2 125
  • Мнения: 33
На нас след година и 5 месеца ни предложиха българче на 5 месеца.
Оо, това е чудесно, радвам се за вас!!!
Явно чудеса се случват.Наистина ме съживихте!
Желая на всички в най-скоро време да гушнат своето слънчице и да изживеят магията да бъдат обичащи и обичани! Heartpulse

# 2 126
  • Мнения: 424
Здравейте отново! Аз пиша от името на моите приятели, които не чуват и на курса някои неща от темите не са разбрали и искат да четат по темите от обучението на кандидат-осиновители. Дали има някъде в интернета, където да прочетат всичко по темите? Благодаря предварително

# 2 127
  • Мнения: 2 812
Здравейте отново! Аз пиша от името на моите приятели, които не чуват и на курса някои неща от темите не са разбрали и искат да четат по темите от обучението на кандидат-осиновители. Дали има някъде в интернета, където да прочетат всичко по темите? Благодаря предварително

На курса обясняват нещата много добре.  Има материали в нета, но всичко е суха теория и не може да ги подготви за нещата, така, както при  личния контакт с психолози.

Сигурни ли са вашите приятели в пътя по който са тръгнали? Нещата не са само искам, искам, искам дете, а много повече.

# 2 128
  • Мнения: 424
Да, сигурни са! От 20 години искат и са се борили за дете по различни начини - по естествен начин, с ин витро процедури и с донорска яйцеклетка и т.н.

Последна редакция: чт, 16 май 2019, 08:47 от ragazza84

# 2 129
  • Мнения: 2 812
Да, сигурни са! От 20 години искат и са се борили за дете по различни начини - по естествен начин, с ин витро процедури и с донорска яйцеклетка и т.н.

Да се бориш за дете е едно, да осиновиш дете е съвсем друго.

Общи условия

Активация на акаунт