Висок пролактин

  • 10 461
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 856
Аз бих те посъветвала първо да стабилизираш нивото на пролактина, ако не сте правили спермограма и тест за проходимост на тръбите да ги направите и чак след това да преминеш към стимулацията. Още повече, че след като коригираш пролактина, би трябвало да овулираш естествено и може да не се наложи стимулация.
За Достинекс и Парлодел - освен това, което ти писах по-горе, много лекари не препоръчват Достинекс, когато се цели забременяване, а и той е доста по-скъп.
Дуфастона се пие след овулация.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз бих те посъветвала първо да стабилизираш нивото на пролактина, ако не сте правили спермограма и тест за проходимост на тръбите да ги направите и чак след това да преминеш към стимулацията. Още повече, че след като коригираш пролактина, би трябвало да овулираш естествено и може да не се наложи стимулация.
За Достинекс и Парлодел - освен това, което ти писах по-горе, много лекари не препоръчват Достинекс, когато се цели забременяване, а и той е доста по-скъп.
Дуфастона се пие след овулация.
Mur е права за всичко! Ама според мен Достинекс е по-добре да се пие...Поне при мен беше по-добре. И не ми беше зле както с другите лекарства/особено Бромокриптин-а/. Той е скъп, но пък е едно хапче на седмица, а може да е достатъчно и половин...
 И наистина изчакай докато нивата на пролактина ти се стабилизират. Примерно в два поредни месеца сравнително ниски стойности. Аз не знам от кога пиеш лекарствата, но аз ги пих повече от година...

# 17
Парлоделът не се спира, пие се до 25 г.с.
Дори да направиш ЯМР и да има/ да няма аденом, пак ще пиеш Парлодел.

Аз пих дълги години Парлодел, не ми помогна, смених го с Достинекс и имам овулация.
След като пролактинът влезе  в норма, направих грешката да го спра като теб и се покачи 10 пъти над реф. стойност.
Аз лично предпочитам Достинекс - по-чисто лекарство, не ми пада кръвното и не ми става лошо от него, пие се -по рядко - 1т. на седмица.
Но при + тест се заменя с Парлодел, тъй като не е доказано още дали Достинексът не е безопасен при бременност.

Успех!  Hug

# 18
  • Мнения: 479
Момичета, какво се прави при:
Пролактин 226.36 UI/I - реф. М(45.0 - 375.0) Ж(59.0 - 619.0)
т.е - в норма, обаче имам секрет от гърдите при стискане.
Има ли някой с такъв проблем. Гинката ми каза, че щом пролактина е в норма - няма проблем, но аз се притеснявам.

# 19
  • Мнения: 98
Аз съм по същия начин. Вече споделих в отделна тема и вече не знам какво да мисля. В понеделник съм на ендокринолог, утре на мамограф, но си мисля, че при мен всичко е на нервна почва - преживях доста стресови ситуации за кратко време, някъде четах, че този секрет е възможен и при много често самоизследване на гърдите/каквото правя аз например/. Като свърша със всичките процедури ще споделя. Тъй като проблемът ми е от скоро - да попитам - нали пролактина не се влияееше от цикъла, направих си изследванията на 4 ден и съм абсолютно в норма. И още един въпрос - възможно ли е за 10 дни прием на Парлодел да влезе в норма пролактина? Thinking 

# 20
  • Мнения: 1 115
Напълно заставам зад мненията на Mur. Искам само да ти обърна внимание върху факта че Бромокриптин и Парлодел са едно и също лекарство на различен производител (Български и Френски) като Парлодела е оригиналния, (т.е. първия) и е по-скъп.
Също така аз ти препоръчвам:
1. Да смениш лабораторията
2. Да изследваш пролактира на 3-5 ден от началото на менструацията сутрин, след като си се наспала добре, и по-възможност някой те е закарал до лабораторията. Там да си починеш. Вечерта да не си преяждала, особено с месо.
3. ЯМР - при всички положения по-добре от скенер
4. Постепенно спиране означава. Ако си била на 3 таблетки (което според мен не е нужно при двойно по-високи реф. граници) - намаляш по половин таблетка на 3 дни. И спираш на 1 таблетка примерно и така няколко месеца следиш реф. граници.

Това е за Бромокриптина и пролактина, което знам. За другите препарати нямам инфо и няма да коментирам.

# 21
  • Мнения: 479
Аз съм по същия начин. Вече споделих в отделна тема и вече не знам какво да мисля. В понеделник съм на ендокринолог, утре на мамограф, но си мисля, че при мен всичко е на нервна почва - преживях доста стресови ситуации за кратко време, някъде четах, че този секрет е възможен и при много често самоизследване на гърдите/каквото правя аз например/. Като свърша със всичките процедури ще споделя. Тъй като проблемът ми е от скоро - да попитам - нали пролактина не се влияееше от цикъла, направих си изследванията на 4 ден и съм абсолютно в норма. И още един въпрос - възможно ли е за 10 дни прием на Парлодел да влезе в норма пролактина? Thinking 
Танита - ще чакам с нетърпение да разкажеш. Незнам дали е от нерви и при мен. То живота ни е толкоз напрегнат, че как да сме спокойни.
Хем аз като правих пролактина и далеч не спазих всички изисквания - за покой и т.н. и въпреки това - беше нисък. На какво тогава може да се дължи този секрет? И мойта гинка ми каза, че може да е от много честото самоизследване и ми каза да не си пипам гърдите.

# 22
  • Мнения: 27
искам да чуя вашето мнение за схемата по която е избрал моя лекар да действаме.Имаме спермограма слава богу тя е добра, аз продължавам да си пия парлодела по 1/2 сутрин 1/2 вечер, правя си ЯРМ, от 5-9 ден пия вече по 2 клостилбегит и отивам при него на 10-13 ден от цикъла за фоликулометрия.Аз мисля ня 5 ден от цикъла да си видя отново как ми е пролактина.Не ми е правена цветна снимка и не знам в какво състояние са ми тръби и т.нСтимулирам се с клостил 3 месеца и ако не се е получил желания резултат повреме на месеците за почивка след стимулацията правим лапароскопия и след нея нови послидни 3 месеца за стимулация с клостил.Аз не зная ако недай си боже стигнем до тук и все още няма резултат какви други вариянти ни остават????????????????

# 23
  • Мнения: 131
Здравейте момичета!
Четох доста за ендометриозата, но ви моля за вашето мнение по моя проблем. От 8 години правя опити за деца и това е първата диагноза която получавам - досега нямах диагноза и според лекарите всичко ми е наред.
След обстоен преглед на ехограф / май беше триизмерен, защото беше цветен/ лекарят ми каза диагнозата ендометриоза или шоколадова киста на яйчника голяма 2 см. и друга по - малка на другия яйчник. Направи ми изследване на пролактина, прогестерона и един тумур маркер СА 125. Резултатите са следните: пролактин 434,7 при референтни стойности 64-395; прогестерон 24,5 при реф. ст. 0,39-5,40 и тумур маркер 22,3 при реф. ст. до 35,0. Според лекаря пролактина е доста завишен и ми даде да пия достинекс по 1 таблетка 1 път в седмицата. Прогестерона е добър, тумур маркера е в норми, но в резултат на кистата е малко завишен, защото каза, че когато няма кисти тумур маркера трябва да бъде 10-12. Точно той показвал наличието на ендометриозата. Д-р Тодоров каза, че няма нужда от операция и, че ще ми даде да пия хапчета за стопяване на кистите. Така и не запомних как се казват тези хапчета. Докторът ми направи цитонамазка и тя е добра І група. Сега пия достинекса и след два месеца ако няма бременност ще правя цветна снимка и тогава ще ми даде хапчета за ендометриозата.
Моля за вашето мнение. Предварително ви благодаря.

# 24
  • Мнения: 131
Преди две години и аз имах изтичане на гърдата което продължи до януари 2006 годин

# 25
  • Мнения: 131
От октомври 2005 пих 4 месеца алое вера, прополис и други билки и секрета ми спря, но това което ме фрапира е високия пролактин въпреки че няма секрет и октомври 2005 правих изследване на пролактина и тогава той си беше в граници, имам ову и фуликула се пука, правила съм преди 2-3 години ЯМР на хипофизата и всичко беше наред.

# 26
  • Мнения: 856
искам да чуя вашето мнение за схемата по която е избрал моя лекар да действаме.Имаме спермограма слава богу тя е добра, аз продължавам да си пия парлодела по 1/2 сутрин 1/2 вечер, правя си ЯРМ, от 5-9 ден пия вече по 2 клостилбегит и отивам при него на 10-13 ден от цикъла за фоликулометрия.Аз мисля ня 5 ден от цикъла да си видя отново как ми е пролактина.Не ми е правена цветна снимка и не знам в какво състояние са ми тръби и т.нСтимулирам се с клостил 3 месеца и ако не се е получил желания резултат повреме на месеците за почивка след стимулацията правим лапароскопия и след нея нови послидни 3 месеца за стимулация с клостил.Аз не зная ако недай си боже стигнем до тук и все още няма резултат какви други вариянти ни остават????????????????
Аз бих те посъветвала първо да стабилизираш нивото на пролактина, ........и тест за проходимост на тръбите да ги направите и чак след това да преминеш към стимулацията. Още повече, че след като коригираш пролактина, би трябвало да овулираш естествено и може да не се наложи стимулация.
За да не се повтарям, си копирам мнението от по-горе.
И в подрепа на това, ще ти кажа че моят доктор не иска да правим инсеминация този месец, защото пролактина ми е в горната граница (не е над нея както е при теб).
Ако беше правила цветна снимка, щях да подкрепя идеята ти да си изследваш пролактина на 5ти ден и ако е в норма да започнеш със стимулация, но без тест за проходимост, не е правилно да го правиш!!! Разбирам, че нямаш търпение да забременееш, с всички ни е така, но първо трябва да се справим с проблемите си и то стъпка по стъпка !!!

# 27
  • Мнения: 27
 Добре наистина си права че съм доста нетърпелива да забременея , но не аз съм избрала този начин на действие как да отида да кажа на лекаря си че смятам че още не е настъпил момента за стимулация и защо не правим цветна снимка.А защо имаше толкова противоричиви мнения за лапароскопията и сякаш повечето момичета бяха против нея, нещо опасно ли има аз бих се подложила и на това стига да зная че ще помогне.

# 28
  • Мнения: 27
Не зная дали тук е позволено да се изписват имена но би ли препоръчала добър лекар от Плевен.

# 29
  • Мнения: 856
Права си, че лечението ти го е предписал лекар, а не е твое своеволие. Може би наистина е по-добре да потърсиш друг специалист, но аз не съм от Плевен и не мога да ти препоръчам такъв. Потърси с търсачката тук и във форума на зачатие.
Колкото до лапароскопията, много ти е рано да мислиш за нея.

Общи условия

Активация на акаунт