Висок пролактин

  • 10 478
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
Здравейте момичета, аз също като повечето от вас съм с висок пролактин миналата година когато за първи път го изследвах при реф. стойности 560 мойте бяха при първото изследване 1500 след една седмица на ново го изследвах беше спаднал на 900 след още една седмица вече беше 750 и след това пих Бромокриптин 10 дена но като започнах от 1/4 на ден докато стигна едно хапче на 10 ден. Направих си след това изследване  и вече пролактина ми беше в граници 256, след това спрях хапчетата. Стимулацията я правих 5 месеца след това без да си изследвам пак пролактина но всичко мина както трябва без да имам някакви проблеми с хормона образуваха се над 20 фоликула като имаше и по-големи и по-малки като са толкова много немогат да се развиват еднакво. По-големите на 15 ден бяха станали на по 20мм.Но първия опит беше не успешен. В началото на тази година когато започнах да си правя наново изследванията за втори опит ин витро пролактина ми беше отново висок при реф. стойности до 24 мойте стойности бяха 42 след което пак започнах с Бромокриптим по същата схема както миналата година и за 10 дни влезна в норма и аз пак спрях да го пия, но нали от касата не отпуснаха пари за втори опит ин витро  и затова скоро несъм си проверявала пролактина. Смятам да си направя изследване преди да реша да правя пак стимулация но според вас трябва ли да продължа с Бромокриптина, защото моя доктор ми каза че щом за 10 дни свалям стойностите всичко е наред.

# 31
  • Мнения: 27
 Аз сега друго се чудя, след като един месец правих стимулация с клостилбегит  /при завишени стойности на пролактина/, ако не продължа следващите месеци със стимулацията с по 2 клостил на ден така няма ли да прекъсна нещо.В смисъл че като съм започнала вече със стимулацията като втория месец увеличавам дозата  и ако не се получи третия по три така не прекъсвам ли някаква поредност на стимулацията нали постепенно се увеличават дозите на клостилбегита. Защото аз преди пиех 3 месеца бромокриптин без стимулация и може би през тези месеци не съм имала ову , същото беше и през следващите три когато пих парлодел, а тогава пролактина ми е бил в граници.

# 32
  • Мнения: 27
Може би доктора точно това е имал в предвид като е преминал към стимулацията, че без нея немога да ову даже и да ми е в граници пролактина.Вие ще кажете че причините за незабременяването може да не  е само липсата на ову а може би тръбите или нещо друго.

# 33
  • Мнения: 1 327
аз бях няколко години с висок пролактин. пиех аднрокур, бромокриптин и диане... правиха ми и скенер, но всичко беше нормално.
само че ми помогна не лечението, а 9 дни на море. Пролактина е хормон, който се повишава и при стрес. Аз забременях без да очаквам... 3 години не ставаше..  бях сигурна, че трябва да минавам на нови изследвания и ново лечение, когато изведнъж се появиха двете чертички... 

# 34
  • Мнения: 27
Искам да попитам , знаете ли на какви условия трябва да отговаряме за да бъдем включени към здравната каса за инвитро?Може би много връзки.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
За да не пускам друга тема ще ползвам тази. Бях писала, че искаме второ бебе, но всичко зависи от пролактина ми след кърменето. Е, пих Бромокриптин 14 дни и си напривих изследване на 5-ти ден от цикъла. Пролактинът ми е 2151 при реф. стойности 73-850 IU/ml. Така, че ще следя темата. Трябва да отида на доктор и да започна пак лечение. Явно пак ще имам въпроси към момичетата от този форум, а ако можем да обменяме опит по пътя-още по-добре. Heart Eyes

# 36
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Преди година ендокриноложката ми ме прати на изследвания и се оказа, че пролактина ми е 819.7mlU при норма 72-511 в 5-ти ден от цикъла. Предписа ми пролактин - по 1 вечер. след 3 месеца го спрях и отидох пак на преглед при нея, като тя ме нахока и каза, че иска да види стойности по време на прием на медикаменти. Въпреки това направих пролактин, месец след като го спрях и се оказа, че съм с много малко над горната граница. При тези условия ендокриноложката ми назначи по 1/2 таблетка бромокриптин до забременяване - ей така, за всеки случай. Ако не помамагало, то поне не вредяло.  Като цяло работата ми е стресова и докторицата предполага, че от това поддържам тия лекозавишени нива.

# 37
Момичета, получих резултатите си, но много висок ми е пролактина. Възможно ли е да е грешка? За пръв път го изследвам и то аз сама реших да си направя пакет Лейди в Лаборехспрес 2000. Денят е 5 след М.
Prolactin 859.38
mlU/l М(83.0 - 414), Ж(90 - 523)

LH 7.06
IU/l М(1.0-5.Sunglasses Ж(фол 1.9-8.0; овул 11.3-59.0; лут 0.8-

FSH 6.27
IU/l М(1.0-10.5) Ж(фол 2.4-9.3; овул 3.9-13.3; лут 0.6-

Estradiol 0.295
nmol/l М(0.0-0.13) Ж(фол 0.08-0.79; овул 0.7-2.1; лут 0.0

Какво ще кажете вие? Има ли някоя с такива стойности?

Забравих да кажа, че спазвах правила за пролактина/спокойствие и да не се пипат гърдите/ Не съм имала изтичане на секрет от гърдите. От седем години правим безуспешни опити. Досега диагнозата ми е ЛУФ синдром. newsm78

# 38
  • Мнения: 7 716
Първо повтори изследването на пролактина. После, ако стойността се повтори, се лекувай.

# 39
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
margo2, моите изследвания бяха с подобни резултати - не са страшни, трябва да се консултираш с ендокринолог.

# 40
margo2, моите изследвания бяха с подобни резултати - не са страшни, трябва да се консултираш с ендокринолог.
Бях на ендокринолог и ми изписа Парлодел по 1/2 сутрин и вечер. И да направя изследване на Прогестерона. Разбира се оказа се 4е е на долната граница при референтни стойности/16-122/ моят е 22. Mr. Green
Аз съм с ЛУФ синдром.
Може ли според вас да се излекува от парлодела. А според мен прогестерона е нискък щото няма уволация. Така че и да пия Утрогестан нищо няма да се получи. #Cussing out
Има ли  забременяли след лечение с Парлодел?

Общи условия

Активация на акаунт