Свръхактивен пикочен мехур

  • 75 275
  • 416
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 8
Пия невростаб и от няколко дни започнах липомакс. И двете са на билкова основа. По предписание на доктора хомеопат.
Той лично ме увери, чи е излекувал пациентки с нашия проблем и даже едната забременяла и си има детенце.

# 136
  • Мнения: 9 001
Какво общо има забременяването с нашия проблем?

# 137
  • Мнения: 23 323
След наблюдения върху мен си имам диганоза: възрастово смъкване на органи,плюс нисък тонус на мускулатурата на тазовото дъно, плюс стрес, плюс хормонален дисбаланс, плюс начин на движение и хранене.
Цялата тази съвкупност ми влияе!!!
Ако съм на режим на хранене и пия повечко вода, ходя повече , но по-ефикасно, не задържам урина.
Около овулация, преди или след цикъл се усилват симптомите, като се залежа, омърлуша , ако ми е студено.
Като съм енергична, спокойна и спортувам нещата са мн.по-добре.
Понякога умишлено стискам позив , особено след изхождане скоро и забравям.Минава ми и последващо си ходя нормално.
Със сигурност има и проблем с мускулатурата, защото при кихане,кашлица силна или упражнения имам. неволно изпускане на урина, както и ако се стискам дълго после не мога да се изпишкам и тече на тънка струйка ,без да мога да полияя чрез мускулатурата.Чакам си да изтече и е по-лесно права.
Извинявам се за описанията, но това установих.

# 138
  • Мнения: X
При вас редува ли се и с разсстроен стомах ходенето? Явно и стомаха се разбутва на нервна почва....при мен понякога и двете се редуват често ходене

# 139
  • Мнения: X
Липомакс не е ли за диабетици? И аз пия нещо подобно на невробет,билково успокоително русско е,бях в Москва миналата година и там си го купих и магнезий с б комплекс пия и спазмолит.От спазмолит всякаш ефект има не знам,едва второ хапче пих мисля и вечерта едно да изпия и ще видя....но напрежението в мехура си остава все едно нещо притиска.Забелязах че като стм в покой легнала или седнала по не ми дразни....явно наистина като се движа миомата притиска не знам;(

# 140
  • Мнения: X
Emma при мен е обратното ад е през деня а нощем рядко ставам или един пьт само......за сьн магне б6 лека нощ са добри комбинация от магнезий хмел и маточина и вит б

# 141
  • Мнения: 23 323
При вас редува ли се и с разсстроен стомах ходенето? Явно и стомаха се разбутва на нервна почва....при мен понякога и двете се редуват често ходене
Има го това със стомаха, но идете на гастро да ви види на ехограф.На мен при такива симптоми наскоро ми откриха камъни в жлъчката.

# 142
  • Мнения: 1 355
Аз съм забелязала, че запек провокира тези позиви за уринирането...Аз също имам слечено влагалище...и много напъни през нощта за да се изпикам. Но през деня не се напъвам, а просто имам позиви за уринирането, но като пишкам, урината е съвсем малко....Ще пробвам и аз спазмолит...

# 143
  • Мнения: X
Emma пише в листовката че  спазмолит не трябва да се приема вьв вашия случай когато има задьржане на урината а то е по както при мен чести позиви с уриниране ,при мен пьк големи количества ,не се изпускам но трудно издьржам.При мен е и обратното на запек не знам и в двата случая е кофти много само рева и откачам.При вас по скоро би помогнало уронат здраве то действа благоприятно на лигавицата на мехура ,билково е и е диуретично

# 144
  • Мнения: X
Как живеете с това сьстояние, как работите?

# 145
  • Мнения: 1 355
Emma пише в листовката че  спазмолит не трябва да се приема вьв вашия случай когато има задьржане на урината а то е по както при мен чести позиви с уриниране ,при мен пьк големи количества ,не се изпускам но трудно издьржам.При мен е и обратното на запек не знам и в двата случая е кофти много само рева и откачам.При вас по скоро би помогнало уронат здраве то действа благоприятно на лигавицата на мехура ,билково е и е диуретично
Благодаря ти за съвет! Аз не знам дали имам задържане на урината...През деня имам чести позиви за уринирането, но без напъни...А през нощта една капка урина да остане, аз трябва да се напъвам да я изкарам, защото тя ми създава спазъм и трябва да се освободя от нея....Някога съм лежала в Медицинската акдемия и профессор, който не е сред живите вече ми е казал след много изследвания, че това е нервен пикочен мехур и една капка урина не му дава мирка, предизвиква позиви за уринирането....Би трябвало да ми помогнат лекарствата за отпускането на гладката мускулатура на пикочен мехур, но не помагат....Той ми е давал рецепта за билките и никакво лекарство...Сега ще се опитам да го заснема и да ви го пратя...Но сега няма и билкови аптеки. Аз съм в Северозападната България и съм далече до София! Ще пратя ви в личното рецептата и моля да я споделите тук, защото не умея, не става нещо....

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 17:12 от emma1_

# 146
  • Мнения: 9 001
emma1_, правили ли са ти Урофлоуметрия? Имах подобни сиптоми на оставаща капка, оказа се, че имам запушени пикочни канали, писала съм в темата.

moniroxy, трудно. работя вкъщи, изкарах книжка и си купих кола за да мога да се придвижвам  с нея, защото с градския транспорт, а особено с междуградския беше ужасно.

# 147
  • Мнения: 23 323
Ето билковата рецепта , която emma1 иска да сподели с нас:

# 148
  • Мнения: X
При мен не капка а през деня много големи количества излищат а аз не пия и литьр на ден вода и се обезводнявам заради това ,откьде излиза всичката  тази вода си нямам наидея...  Откачам и всички покрай мен сьщо се натоварват знам че не трябва постоянно да им се оплаквам но го правя защото до някаква степен се успокоявам така като го споделям това....днес броих от сутринта едни десет пьти сьм ходила ако не и повече,не издьржам повече от половин час да не ходя всякаш е закодиран тоя мехур ей така от нищото да се пьлни постоянно и да ми притиска.Явно ще и си умра с тоя проблем.Купих си магне б6 стоп стрес таблетки ,пия спазмолита  и билковото успокоително и се моля за облекчение ...има и един чай турта то е за женски проблеми като миоми и такива работи защото имам миома,четох в интрнет че честото уриниране е от миомата...така че планирам да се махне тоя вьзел с операция и дано да спрат мьките ми тогава....аз май сьм единственната тука която уринира на големи количества повечето имате обратния проблем май...аз не работя сега тьрся си работа и това май провокира повече нерви

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 18:59 от Анонимен

# 149

Общи условия

Активация на акаунт