Боледуване на децата ни - тема 33

  • 38 828
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Не те разбрах  Joy Още съм в леглото, малката спи новряна в косата ми! Кафето не съм сръбнала още, тъй че мисловната дейност е остатъчна  Mr. Green

# 706
  • София
  • Мнения: 7 277
Кажи какво имаше предвид, като каза за бобеца? Това не разбрах. Някакво лекарство ли е?

Вавилончето
Скрит текст:
или вавилонската рибка е рибка, която си слагаш в ухото. Тя ти превежда на всички езици. Като имаш такава рибка в ухото, разбираш всичко, което ти казват другите. (Измишльотина е разбира се, от художествената литература.)

# 707
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
За джоджена питах  Mr. Green Ама от лигавенето ми, не е станало ясно. Нали се слагаше на боба?

# 708
  • Мнения: 19 326
Попрочетох ви назад набързо.
Аш, и аз бях така за имуностимулантите. Много пъти съм се ровила за разликата между имуностимуланти и имуномодулатори. Казват, че вторите са по-непредсказуеми, защото не се знае в каква посока ще променят имунната система.
Гайдурков имаше една статия, в която казваше, че прекалената употреба на имуностимуланти може да има обратен ефект, тъй като организмът се пренавива и се държи постоянно в бойна готовност и в един момент се изчерпва и се срива.
Затова давах само спорадично при разболяване бъз, коластра или прополис без ефект. Миналата година след пневмонията обаче за първи път давах три месеца Имунобор. Не мога да кажа дали имаше полза. Тази година реших да давам бета глюкан от началото на учебната година. Така ме посъветва една лекарка, на която имам доверие. Ще видим сега по време на грипния сезон дали ще има ефект.
И да уточня, че рибеното масло не го смятам за имуностимулант, а хранителна добавка.

Наскоро говорих с една хомеопатка, която каза, че може да се дава като профилактика и укрепващо Ябълка от Баховите есенции за известно време/макс месец/ и после се спира, за да не се докаже. Също така и след антибиотично лечение. Действала изчистващо на организма.

# 709
  • София
  • Мнения: 7 277
Сега го схванах  Mr. Green. Да, слага се при готвене на боб и много му отива. Както и копър. А копърът всъщност също е полезен за стомаха. Нали се дава чай от копър на бебето срещу колики.

Аз пък вкъщи имам листа от малини и правих чай от това. Ей такива, откъснати от градината на една леля (дори не са купени от аптеката). Запарих ги с вода и правих чай, когато някой имаше температура преди месец.

Дъждец, мерси за инфото  Peace.

# 710
  • София
  • Мнения: 7 277
И да уточня, че рибеното масло не го смятам за имуностимулант, а хранителна добавка.

И авирон мисля, че го дават хранителна добавка, но пак ми идва малко стряскащо. Концентрацията на спирулина в апогена е много висока. Пише, че една доза апоген се равнява на основната съставка от 450 таблетки спирулина. Създава защитна стена (firewall) около клетките и така пречи на вирусите да ги атакуват. На мен това ми дойде малко в повече.

Може дори да излезе, че са правени клинични тестове, че апоген е ефективен за превенция на вирусите. Няма лошо, нека, който иска, да дава. Особено има ситуации, в които децата боледуват прекалено много, и родителите се хващат за главата от ходене по мъките. Всичко е оправдано.

Ние засега крепим, както се казва, положението и без стимуланти, но давам витамини. Имам три шишета с биозин в хладилника, които така си залежават. Дори мислех да се похваля, че сополите на бебето се излекуваха от само себе си. В началото на месеца писах тук, че смятах да почвам АБ капки. Тогава говорих с личната лекарка и тя ни отказа от капките. Организмът наистина се пребори сам, което много ме радва, защото сополите бяха обилни, цветни и неспиращи, а сега ги няма.

# 711
  • Мнения: 68 962
Добро  утро, мацки..
Аз уж четох всичко вчера, но не загрях за бобеца и щях да питам също какъв боб, каква леща Mr. Green
Да, и чай от корите на нар за разстройство. Аз държа три нара, отдавна съсухрени, но не ги изхвърлям, ако се наложи, да имам подръка кора и да стържа за чай...

Ре комфорт съм давала, при болки в коремчето при дрисливия вирусляк. Доволна съм. Даже две наведнъж ми беше казала педи да дам, когато малкия омрънка орталъка, че го боли корем...

Мрън..
Скрит текст:
не ще нещо ново ще кажа, но едно детенце от групата цяла седмица кашля ужасно. Видях, как госпожите на два пъти обърнаха внимание и говориха с родителите, но днес пак го водеха. Попитах нашата госпожа, която бе на смяна в сборната група сутринта, тя ми обясни, че са говорили всеки ден с родителите, но резултат йок. В този момент дойде мед.сестрата и с груб тон се опита да ме разкара. Троснато каза, че има бележка от вчера, че детето е клинично здраво и въпросът се приключи. Накара се и на госпожата, защото говори и ми обяснява на мен. Не в прав текст, но и подвикна, че трябвало да й дава бройките на децата..това с груб и нетърпящ възражения тон. Стана ми чак неудобно за госпожата... Божке...как се сдържах, и аз се чудя... #Cussing out Сърбят ме ръцете и там да подхвана кампания...ще видим. но ако сестрата си мисли, че ще ме спре да питам и да се интересувам какво става в градината, където оставям не друго, а детето си, не е познала просто Naughty

# 712
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 383
Тета, цялата ни група е кашляла, докато аз глупачката към си държала там прясно излекуваното дете......сили нямам!
Пред мен кашлят, майките нищо. На друга й се обадили да го прибере, че ще се удуши от кашляне и то спи до главата на моя. Детето ми е голямо и когато го разпитах потвърди, че почти всички кашлят.  Е, резултата е цяла седмица болен и някви си 60-70 лева за лекарства. Нямам търпение да свършват през Май с градината Tired

# 713
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Така са по градините. Всички в групата на детето ми са със сополи и покашлят.
Когото и да попитам с вече пораснали деца, все ми казва - сополите са неизменна част от градината.

# 714
  • София
  • Мнения: 7 277
Тете, и в нашата група още в понеделник г-жата каза на един татко, че детето му кашля. Той не е някой темерут, даже е доста мил и възпитан човек. Разпита г-жата как и кога е кашляло, и така. Цяла седмица детето си ходи на градина и на мен ми направи впечатление, но не смея да гъкна, нито пред госпожите, нито пред другите родители. При нас е немислимо да питам госпожите за чуждо дете. Но не бих търпяла сестрата да ми държи тон.

В дадената ситуация бих отишла директно при сестрата и бих разговаряла насаме за проблема. Тогава може да е много по-спокойна. Нека тя ти обясни дали кашлицата е някаква остатъчна и пр. Може дори да успее да те убеди, че всичко е наред. Или ако кашлицата е с вероятност да бъде заразна, нека сестрата се замисли дали е редно детето да стои в градината. Предпочетох в нашата ситуация да замълча, но ако някой ден реша, въобще няма да му мисля, а ще отида директно при медицинското лице.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 966
Фер, при нас Тазектан свърши работа при последния такъв вирус, не помагаше ни Ентерол, ни Хидрасек.
И моето на моменти кашля ужасяващо като се задъха, има си астматичните прояви, ама какво да направя, не мога по 2 месеца да я държа вкъщи след всеки бронхоспазъм докато съвсем отминат последствията, само за да не ме гледат накриво другите родители. С предишния бронхит откара вкъщи 3 седмици, с този кара 2-ра седмица вкъщи в момента и мисля в понеделник да я пускам, от вторник е официално здрава, мисля че е предостатъчно.

# 716
  • Мнения: 68 962
Цеце, така е...сополи и подкашляне...да кажем нормално е.
Но това детенце не под-кашляше, а кашляше мъчително и дълбоко...Знам, че е кауза пердута да се боря с вятърни мелници, но все пак...
А мед. сестрата се изненадах, че бе толкова груба сутринта. По принцип сме в добри отношения, нямале сме преки конфронтации, напротив...поддържала съм съвсем нормален, почти приятелски тон на разговор с нея... newsm78

Както и да е, дано господ ги пази нашите деца да са здрави. Госпожата каза, че ще гледа да не играят заедно, на моето чаве му казах същото..

Аш, в частна градина ли бяхте, че не помня...защо не можеш да попиташ какво става?
Баси и пропускателния режим в тези ДГ, баси и тайната кво става вътре...

# 717
  • София
  • Мнения: 7 277
Държавна бе, Тете, как частна с тия 100 деца. Но абсолютно немислимо е да се коментират при нас чужди деца с г-жата. Защо? Защото ще ми кажат, че не е моя работа. Може, ако ми стиска, да говоря директно с родителите, но не смея.

Никой не може да ми забрани да говоря с мед сестрата насаме и да посоча пример с конкретно дете. Мога да разговарям общо с госпожата за това дали децата като цяло са здрави/болни, но без да се посочват конкретно имена. Ей това е положението.

Светле, и аз съм на твоето мнение.

Последна редакция: пт, 22 яну 2016, 10:24 от Ashia

# 718
  • Мнения: 68 962
Не помня, бе душа...ама пак не разбирам що да не можеш да попиташ? Порядките са такива ли, госпожите са строги ли, що ли newsm78 Едва ли си от срамежливите, дето не смеят уста да отворят Naughty Mr. Green
Аз пък с госпожите, особено с едната, много си говорим. Съвсем спокойно и приятелски даже. Чувствам ги близки някак си...ама и те са готини де..
На мен пък с родител ще ми е по-неудобно да зачекна темата за болното му дете..

# 719
  • Северозапада
  • Мнения: 5 476
Моето е като на Светла. След оздравяване си кашля още 1 месец. И тя е с "астматичен" дроб и с разни алергични секрети. След последното боледуване сутрин така кашляше, като "дърт пушач". Една влашна кашлица и се чува как се отделят храчки. Само се молех да се откашля преди да сме стигнали в градината, за да не ме гледат накриво  Confused Това продължи 2-3 седмици.
В понеделник смесват децата. От НГ до сега бяха разделени, заради варицелата, която имаше преди празниците. Карантинния период изтича и от понеделник са заедно. Групата става пълна и вероятността от боледуване нараства  Confused Гадно ми е, защото се е закрепила, дори спопол няма  Tired

Общи условия

Активация на акаунт