Боледуване на децата ни - тема 33

  • 38 786
  • 724
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 68 658
Нашите са сборни от този понеделник, вероятно и другата ще са така... Tired
Ами незнам, но това детенце не е боледувало, че да е остатъчна тая кашлица...Миналата седмица си беше на градина...Както и да е..

# 721
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Нямам търпение да свършват през Май с градината Tired

А в училище какво си мислиш, че ще е?! Още повече болни деца, защото опцията за отсъствия рязко намалява заради пропускането на материала. Ходят не просто кашлящи и подсмърчащи деца, а с температура и АБ в раницата. Никой не проверява никого болен ли е, кашля ли и зелен ли му е сополът!

# 722
  • София
  • Мнения: 7 277
Тете, добавих малко инфо в предния си пост.

Просто при нас не е прието да коментирам чуждо дете с трето лице по въпрос, по който третото лице (госпожата) не е много информирано. Госпожата не е фактор, който може да отговори на медицински въпрос. Нейното мнение може да бъде субективно и изкривено. Може докато говоря с нея, да не съм права, в същото време да ме чуят още пет майки, и после иди обяснявай, че детето всъщност е здраво. Така излагам чуждото дете неоправдано. Затова - насаме със сестрата, плюс това тя е мед. лице и с нея може да се проведе малко по-аргументиран разговор.

Госпожите не са строги, напротив много са приятни. И ние много си говорим. Но как си представяш да седна да си лафя с тях за дете Х, на което не съм родител. Те нищо не разбират от диагнози. Не четат бг-мама. Разпитват ме само за моите деца и пак ме напушва смях, като сложат някоя диагноза.

# 723
# 724
  • София
  • Мнения: 7 277
Ами незнам, но това детенце не е боледувало, че да е остатъчна тая кашлица...Миналата седмица си беше на градина...Както и да е..

Имаш си съвсем основателен аргумент за притеснение Simple Smile .

Общи условия

Активация на акаунт