щори за спалня- алуминиеви ролетни или щори руло?

  • 3 632
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 261
Момичета, дайте мнения за щори
Мислех вътрешни алуминиеви, но сега четох че събирали мн прах, ще има бебе в стаята и това ме разколеба. Чудех се за ролкови, сега са актуални "Ден и нощ " щорите, те хубаво не събират прах, но как се почистват?Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 41 314
Вътрешни алуминиеви никога вече. Имах навремето и повече няма да направя тази грешка. Сега имам роло и съм много доволна. Що се отнася до чистенето - ами не се чистят Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 261
Заради праха ли не препоръчваш алуминиевите?

# 3
  • Мнения: 41 314
Заради праха ли не препоръчваш алуминиевите?

Основно. Но и се развалят, кривят се, тракат...

# 4
  • София
  • Мнения: 261
Благодаря ти Grinning

# 5
  • Мнения: 46 558
И ние изхвърлихме алуминиевите. Кълчат се, ръждясват, искат много чистене.
Предимството им е единствено, че може да се врътнат така, че да не ви гледат съседите, ако има сграда с/у вас, но пак да е светло вътре.
Подобни качества имат Ден и нощ, но на мен чисто визуално не ми допадат. Не знам как са като затъмнение. Сложихме с 0% пропускане на светлина от този тип и сме много доволни: http://www.universaldesignltd.com/images/F11888.jpg

# 6
  • София
  • Мнения: 261
Да, май се отказахме от алуминиевите. Утре смятам да отида до някой магазин да видя мостри нагледно и ще изберем между обикновени ролкови и Ден и Нощ

# 7
  • Мнения: X
Ние преди 2 месеца сменяхме всички щори у дома. За всеки прозорец взех, според цвета на стаята. Избрах така нашумелите напоследък Ден и Нощ. Ами какво да кажа. Супер спокойна съм с тях и много доволна. Определено препоръчвам Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 261
И аз се спрях на Ден и Нощ за сега. Сега се двоумя за цвета. Спалнята ние е бяло и лилаво, преобладава бялото. Дограмите са бели и се чудя бели щори и пердета, да не стане много ...бяло Grinning A лилавото е доста тъмно и нз ..

# 9
  • София
  • Мнения: 261
Момичета, а как стои въпроса с перде в комбнация с  щори "Ден и нощ"? Аз много държа да има тънко перде, но се чудя с такива щори удачно ли е или трябва да е обикновено руло?

# 10
  • Мнения: 46 558
През гугъл попаднах на това, горе долу става.

# 11
  • Мнения: X
Честно казано не съм пробвала с пердета. Имам чувството че ако ги сложа и ще стане прекалено натрупано. С алуминиеви щори или с тип руло, да. Но с ден и нощ като че ли са излишни пердетата. Поне на мен биха ми били в повече. Но все пак е много индивидуално.

# 12
  • Мнения: 5 037
Вкъщи в спалните съм с комбинация от щори блекаут и тънко перде и много ми допада. Бих се спряла обаче на руло щори, защото те затъмняват много по-добре от "ден и нощ" и са значително по-евтини. Идеята на щорите "ден и нощ" е да заместят едновременно тънкото и плътното перде, но ако ще имаш тънко перде, те се обезсмислят. Аз също исках да сложа такива първоначално, струваха ми се много иновативни и практични, но всъщност те нито имат добре светлопропускливост през деня, нито добро затъмняване през нощта.

У нас по технически причини не можахме да монтираме руло щори, та сложих римски, но принципът е същият.

# 13
  • Мнения: 41 314
Вчера гледахме руло щори в Ролпласт и видяхме, че и тези от тип "ден и нощ" могат да се вдигат напълно и да става съвсем светло. Т.е. имат три състояния - затъмнено, на ивици и вдигната щора. Имаха много хубави платове точно за Ден и Нощ - по-плътни от другите, но не и чак като блек аут. Не харесвам блек аута, защото тотално те изолира от средата иИ затова и тези са ни вариант, но ще решаваме на място като дойде техникът. Общо взето единственият "минус на ден и нощ" е, че е много вероятно при затъмнено положение щората да не е спусната съвсем до долу, а да има някакви сантиметър-два светъл процеп. И е лотария как ще стане.

# 14
  • Мнения: 46 558
Ако са в стандартния вариант, а не с улеи отстрани, не те изолира блек аут-ът, влиза си светлина отгоре и отстрани. Но в същото време е значително по-тъмно в стаята, ден и нощ по-малко затъмняват от плътно перде, например.

Общи условия

Активация на акаунт