Опасен наркоман вилнее. Какво да правим?

  • 7 765
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 709
Моля ви за помощ! В жилищния ни блок вилнее много опасен наркоман, който е заразен със СПИН. Разбива врати, влиза в домовете само по хавлия и сее заплахи. Полицията след четвърто позвъняване,  склони да го задържи, но днес ще го пуснат и всички сме на тръни.
Той живее вече сам, няма роднини, извършил е десетки престъпления като кражби и т.н. , но органите на реда явно чакат да станат нещо сериозно,  за да вземат мерки.
Написана е жалба до прокурор , но докато се придвижат нещата, ще мине време.
Имате ли идея за някакви процедури или какво можем да направим, защото просто няма да се отзоват от полицията следващия път. Той чупи врати с чукове,  иска да изнасилва жените от входа, но полицаите, казват че нямат основание..
Страх ни е за децата ни!

# 1
  • Мнения: 1 196
Правите подписка за принудително изселване от блока!

# 2
  • София
  • Мнения: 618
Жалби от всички във входа, но не до полицията, а до прокуратурата. Ако трябва всеки ден да се пускат жалби. Тел. 112, ама всички да се обаждат, че в повечето случай съседите са такива мишки. Като го пуснат, обаждате се пак. За съжаление законите са ни писани от .....

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Бухалка?

# 4
  • Мнения: 6 214
Това вече звучи страшно. А още по-страшно е колко народ вече оправдава наркоманията и приема употребата на наркотици за нещо съвсем нормално и безопасно.  Shocked Twisted Evil  А виждаме, че не винаги е.

# 5
  • Мнения: 709
Много ви благодаря!
Такава подписка вече има. И да, изглежда ще трябва целия 14 етажен блок да звъни, за да имаме успех.
Страшно е,  наистина. Бухалката не помага. Понаритаха го,  но той не осъзнава какво се случва. Разнася в себе си спринцовки, знае ли човек какво ще му хрумне...

# 6
  • Мнения: 6 563
мисля, че имаше някаква възможност при подадена жалба до прокуратурата да се иска от съда принудително лечение на подобни типове. дано в темата се включат юристи, за да споделят дали е възможно да се иска това.
от 14-етажен блок толкова ли не могат да го усмирят и да му вземат страха? все пак добрият стар бой лекува доста неща  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 5 060
Гледах сходен репортаж по телевизията, само дето момчето беше и зле психически, може би шизофреник.
За съжаление, у нас процедурите са много тромави в тези случаи и едва когато се стигне до крайност, застрашила пряко живота на някого, тогава обръщат внимание.
Бих сменила жилището, за да живеят децата ми спокойно и да не изживяват кошмар, който може да им се отрази в целия живот в бъдеще.
Да, и това не е лесно, но не бих чакала друг да реши този толкоз заплетен казус.
Успех каквото и да решите.

# 8
  • София
  • Мнения: 23 097
В нашия вход имаме луд. Чак когато удари по главата една съседка, възрастна жена, го откараха за принудително лечение. Сега отново е налице и всички се молим да си пие лекарствата и да не създава пробеми.
На мен също ми стана любопитно от къде има информация, че този наркоман е болен от СПИН?

# 9
  • Мнения: 709
Отново благодаря!
Да вметна, че боя не помага на човек в абстиненция.  Confused

Знаем, за болестта му от покойните му вече родители и когато го задържаха предупредихме полицаите да внимават, тъй като има СПИН, на което отвърнаха че знаят и го пише в дългото му досие,  какво чудно има не знам... , Анонимен.

# 10
  • Мнения: 709
То става малко като сеир вече, но и сам си го казва човека, обикаляйки по хавлия и органи.

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Мъже нямате ли ? fight

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 573
В досието му е записано, че има СПИН? Не знаех, че е престъпление.
 

Естествено, че се записва- хепатит, шизофрения и подобни

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
В досието му е записано, че има СПИН? Не знаех, че е престъпление.
 

Естествено, че се записва- хепатит, шизофрения и подобни

Естествено?!

# 14
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
ако при предишна "проява" се е разбрало, най-вероятно са го записали за да предупредят хората си при следващи случаи  Peace

# 15
  • Мнения: 6 214
Пак усещам как се тръгва в посока да се защитава някаква измет.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 709
Точно така, Добри. Имало е случай, до колкото разбрах криминалист се е набол на игла, при обиск или там каквото е и го пишат точно, за да се подхожда с внимание.

# 17
  • София
  • Мнения: 15 466
Бих сменила жилището, за да живеят децата ми спокойно и да не изживяват кошмар, който може да им се отрази в целия живот в бъдеще.
Да, и това не е лесно, но не бих чакала друг да реши този толкоз заплетен казус.
Успех каквото и да решите.
Мислиш ли,че могат от всички жилища,от всичките тези 14 етажа да си ги сменят? Или викаш, бягай , спасявай се, другите да му берат грижата, вместо да се намери общо решение.

# 18
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Пак усещам как се тръгва в посока да се защитава някаква измет.  Rolling Eyes

 Thinking прочетох внимателно постовете и не видях нито един в защита на "измета"

държавата и институциите не са на ниво и това е най-мекото, което мога да напиша.

за мен единствено правилния начин е да се сигнализира 112, полиция, квартален, всякакви институции и дори телевизията, като доказал се вариант за решаване на нерешими проблеми.

лично аз не виждам нормален начин за решаване на проблема, с ненормални начини не искам да се обвързвам  Peace

# 19
  • Мнения: 5 060
Бих сменила жилището, за да живеят децата ми спокойно и да не изживяват кошмар, който може да им се отрази в целия живот в бъдеще.
Да, и това не е лесно, но не бих чакала друг да реши този толкоз заплетен казус.
Успех каквото и да решите.
Мислиш ли,че могат от всички жилища,от всичките тези 14 етажа да си ги сменят? Или викаш, бягай , спасявай се, другите да му берат грижата, вместо да се намери общо решение.

Честно да ти кажа - мисля.
Мисля, че е много по-важно да спестя на детето си такъв живот, ако мога, разбира се.
А с каквото бих могла ще помогна и на съседите, но то ако можеше, нямаше да искам да избягам от там.
Точно за тези казуси в България не сме намерили цивилизован изход.

# 20
  • Мнения: 6 214
Пак усещам как се тръгва в посока да се защитава някаква измет.  Rolling Eyes

 Thinking прочетох внимателно постовете и не видях нито един в защита на "измета"


От къде знаели, че е болен от СПИН и естествено ли било да му го пише в досието.  Rolling Eyes

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
И това директно означава, че се защитава "някаква измет"  ooooh!

# 22
  • Мнения: 3 031
Имаше такъв тип в блока на баща ми. Там обаче полицаите хич не го жалеха, защото един от съседите беше високопоставено ченге.

Звънете непрекъснато на полицията, пишете жалби до всички възможни инстанции. Трябва да си много упорит, за да се задействат понякога. Друг вариант е да се свържете с Господари на ефира, мисля, че ще обърнат внимание.

Той вероятно няма да живее още дълго, но не се отказвайте.

# 23
  • Мнения: 46 518
Подайте си жалба и с/у полицаите, които са идвали на подадения сигнал. Няма как влизане с взлом, многократно, доколкото разбирам от написаното, да не бъде сметнато за престъпление. Въобще не го вярвам това. И у нас разбиха вратата (не ги знам какви сам наркомани или не), но и полицаи, и застрахователи си го броят за престъпление.

# 24
  • Мнения: 709
Да ви кажа, това с изнасянето е невъзможно. Става дума за блок в краен квартал на София, който до преди 15 год. Беше заобиколен от пасящи овци и крави, а живущите почти 90% са хора, от това до скоро село, станало вече много претъпкан квартал. Никога няма да се махнат от там. А и сме преживели покойни вече мутри, публични домове, стрелба и какво ли още не, никой досега не се е преместил, с изключение на изброените, дано и този човек си отиде.

# 25
  • Мнения: 46 518
Законът е един за всички квартали. Така че щом е извършил престъпление трябва да иде на съд.

# 26
  • Мнения: 2 681
Продажбата на имота не е решение.
Ами ако на новото място друго хлапе стане наркоман и започне да налита?
Няма как цял живот да се разпродават и местят.
Звънете на 112 постоянно и викайте телевизия.

# 27
  • Мнения: 14 654
Taзи история ми звучи много недостоверно. Имам идея защо се пускат подобни бомбички, но засега ще си затрая.
Смятам, че е поредната пързалка.

# 28
  • Мнения: 2 457
Мен ми стана интересно кой е тоя квартал, в който се развива действието Simple Smile

# 29
  • Мнения: 14 654
По принцип кварталът може да е всеки, наркомани има навсякъде, само се друсат с различно.От писанията на авторката оставам с впечатление, че нейният герой е хероинов наркоман, а модата на хероина мина отдавна и хероиновите наркомани са на изчезване. Сега са модерни евтините синтетични наркотици, които се пласират с лекота.

# 30
  • Мнения: 709
Янечек, много ми се иска да е пързалка и знам колко абсурдно звучи, нали уж живеем в цивилизована страна.
Аз не съм запозната с модата на наркотиците. Знам, че съм на около 30 , той е мой връстник и още докато играехме на ластик и кър пред блока, си беше всеизвестно, че с брат му употребяват. Другият се измъкна, но този не.

# 31
  • Мнения: 19 017
Taзи история ми звучи много недостоверно. Имам идея защо се пускат подобни бомбички, но засега ще си затрая.
Смятам, че е поредната пързалка.

и според мен

# 32
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Taзи история ми звучи много недостоверно. Имам идея защо се пускат подобни бомбички, но засега ще си затрая.
Смятам, че е поредната пързалка.

и според мен
Не че се зАяждам,но от каква гледна точка решихте така?
Аз също знам подобни истории-2 броя ,също с болен от спин, ако не се е гътнал вече.В центъра на Сф вилнееше.


# 33
  • Мнения: 2 237
..., защото просто няма да се отзоват от полицията следващия път. Той чупи врати с чукове,  иска да изнасилва жените от входа, но полицаите, казват че нямат основание.Страх ни е за децата ни!

Кои са тези полицаи, които да не виждат престъпление в горното?
Можеш например районното да назовеш. Защо да ги пазиш, ако явно не си изпълняват задълженията?  


Скрит текст:
При нас също СПИН и ХИВ, както редица други смъртоносни заболявания подлежат на регистрация. Лабораториите или диагностициращи лекари са задължени да попълнят формуляр за този род зарази. Отскоро става онлайн и много бързо. За холера, свински грип, птичи грип, тиф, пораза и други не е анонимно. ХИВ все още е анонимно обаче, та да разчитаме на добрата съвест, когато някой започва на черно в кухня или отива на зъболекар, който няма как да направи тест преди да вади зъб например. В досието на криминално проявен обаче може да го има, ако сам го е споменал. Не виждам нищо чудно, все пак очевидно е полово активен - или поне му се иска. Ако знае и не осведоми партньора си, а и не се пазят, се води телесна повреда. Познавам такъв случай, не е майтап. В Канада е дори опит за убийство. Peace

Последна редакция: пн, 04 яну 2016, 19:38 от Ли Лу

# 34
  • Мнения: 709
"Пързалката" е в Дървеница, съответно - 7-мо рпу.
Тази нощ би трябвало да го пуснат, дано има мир!
Благодаря още веднъж, на тези които се включиха със съвети и полезни мнени!

# 35
  • Мнения: 617
аз лично не виждам решение, освен да се пресели на едно "по-добро място", иначе все ще го хващат за "двайсечетиричаска" и така до другия път

# 36
  • Мнения: 10 064
Изпаднал в абстиненция наркоман потрошил лекарски кабинети.
Полицията така и не дошла.
http://www.blitz.bg/news/article/384698

# 37
  • Мнения: X
Taзи история ми звучи много недостоверно. Имам идея защо се пускат подобни бомбички, но засега ще си затрая.
Смятам, че е поредната пързалка.

Имаш конкретна идея или просто ти звучи нереално? Защото аз имах подобен опит, но доста по-тежък от този. В крайна сметка ние се изнесохме от тогавашното жилище, а субектът причинител по-късно уби посред бял ден жена си, после се разбра, че заровил баба си в основите на къщата, накрая и той се самоуби в затвора, като преди това Миролюба Бенатова го направи медийна звезда. А да, преди всичко това баща му се застреля точно под краката ми, т.е. на долния етаж, докато аз си четях кротко форума в една съботна сутрин. Доста недостоверно щеше да прозвучи разказът ми, но по-важното е, че и полицията така прие нещата и накрая се стигна до гореописаното.

# 38
  • Мнения: X
Check Please, сещам се за този случай. След като заровили бабата, дълго време след това ѝ взимали пенсията, после тръгнали да се местят някъде другаде и по път беше убил жена си, защото искала да го напусне...

# 39
  • Мнения: 2 237
"Пързалката" е в Дървеница, съответно - 7-мо рпу.

С уговорката, че въобще не съм запозната с реда, предлагам да се обърнете към по-горната истанция. Няма как да се оправите със саморазправа, а и не е редно. Полицията е мястото; окажете натиск върху тях. Записвайте, снимайте, идете повече хора до районното.. Ако трябва всеки ден. Шанс за дело нямате ли? А с подписи от съседите може да освободи апартамента, предполагам. Естествено, че може да се изнесете, но какво ще стане с другите, които нямат тази възможност.

# 40
  • Мнения: 2 927
     Съберете се с няколко съседи и направете една консултация с адвокат. Сещам се за поне два варианта:
     - Жалба в прокуратурата по Закона за здравето. Наркоманите често отключват психични заболявания и е възможно да бъде принудително лекуван в психиатрично заведение. Не знам за сроковете в София, но по другите населени места производството е доста бързо (дори да приключи в няколко заседания, назначи ли съдът експертиза, ще го приведат в ЦПЗ и няма да го пуснат до съдебното решение). За да успее тази процедура трябва да се установи, че е развил някакъв вид психично разстройство и че е опасен за себе си и/или околните. Дори да го настанят за известно време в психиатрична болница, след няколко месеца ще се върне.
    -  Общо събрание на етажната собственост и вземане на решение за принудителното му извеждане от собственото му жилище. За това се обърнете към адвокат, трябва нещата процедурата да е проведена по всички законни правила за да може да издържи в съда, ако решението се оспори. доколкото си спомням максималният срок за отстраняване по ЗУЕС е три години.

# 41
  • out of space
  • Мнения: 8 573
По принцип кварталът може да е всеки, наркомани има навсякъде, само се друсат с различно.От писанията на авторката оставам с впечатление, че нейният герой е хероинов наркоман, а модата на хероина мина отдавна и хероиновите наркомани са на изчезване. Сега са модерни евтините синтетични наркотици, които се пласират с лекота.


Трябва да си хероинов наркоман, за да се заразиш със СПИН?!

# 42
  • Мнения: 7 006
Няколко при това..Ей така..За превенция..Кво да го чакам да беснее той..Може първо аз да се разбесня..
п.п.А тамън ако се окаже поизтрошен,ще полежи в болница,междувременно ще искате уж с цел негова защита,да не го утрепе някой ,да вземат да си го приберат.. Whistling


   
    -  Общо събрание на етажната собственост и вземане на решение за принудителното му извеждане от собственото му жилище. За това се обърнете към адвокат, трябва нещата процедурата да е проведена по всички законни правила за да може да издържи в съда, ако решението се оспори. доколкото си спомням максималният срок за отстраняване по ЗУЕС е три години.

+1

# 43
# 44
  • Мнения: 46 518
Ужас  Tired
Носете винаги спрей в ръката. Действа от няколко метра, пръскайте още преди да се е доближил.

# 45
  • Мнения: 10 064
НСЧ, какъв спрей имаш предвид?
Най обикновен дезодорант или от тези лютивите за безопасност?
Не съм поглеждала колко струват.

# 46
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
   Confused а като те изненада в гръб къде ще пръскаш?

# 47
  • Мнения: 46 518
   Confused а като те изненада в гръб къде ще пръскаш?
Като се прибира човек по това време гледа и назад.

delpel, говоря за истински спрей за самозащита, от оръжеен магазин, цените са от 5 до 25 (има и нагоре). На мен не ми се налага да се прибирам по тъмно, но нося винаги заради кучетата, пък каквото дойде...

# 48
  • Мнения: 2 237
Освен спрея бих добавила и един ефикасен курс по самозащита. Примерно воден от специални части или военни. Показват доста бързи начини да счупиш това-онова дори и на дебеличък противник. Гледайте по възможност да предлагат упражнения от рода на "bad guy" (треньорът те напада що годе изненадващо и ти отреагираш няколко движения).

Общи условия

Активация на акаунт