Опасен наркоман вилнее. Какво да правим?

  • 7 764
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 709
Янечек, много ми се иска да е пързалка и знам колко абсурдно звучи, нали уж живеем в цивилизована страна.
Аз не съм запозната с модата на наркотиците. Знам, че съм на около 30 , той е мой връстник и още докато играехме на ластик и кър пред блока, си беше всеизвестно, че с брат му употребяват. Другият се измъкна, но този не.

# 31
  • Мнения: 19 017
Taзи история ми звучи много недостоверно. Имам идея защо се пускат подобни бомбички, но засега ще си затрая.
Смятам, че е поредната пързалка.

и според мен

# 32
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Taзи история ми звучи много недостоверно. Имам идея защо се пускат подобни бомбички, но засега ще си затрая.
Смятам, че е поредната пързалка.

и според мен
Не че се зАяждам,но от каква гледна точка решихте така?
Аз също знам подобни истории-2 броя ,също с болен от спин, ако не се е гътнал вече.В центъра на Сф вилнееше.


# 33
  • Мнения: 2 237
..., защото просто няма да се отзоват от полицията следващия път. Той чупи врати с чукове,  иска да изнасилва жените от входа, но полицаите, казват че нямат основание.Страх ни е за децата ни!

Кои са тези полицаи, които да не виждат престъпление в горното?
Можеш например районното да назовеш. Защо да ги пазиш, ако явно не си изпълняват задълженията?  


Скрит текст:
При нас също СПИН и ХИВ, както редица други смъртоносни заболявания подлежат на регистрация. Лабораториите или диагностициращи лекари са задължени да попълнят формуляр за този род зарази. Отскоро става онлайн и много бързо. За холера, свински грип, птичи грип, тиф, пораза и други не е анонимно. ХИВ все още е анонимно обаче, та да разчитаме на добрата съвест, когато някой започва на черно в кухня или отива на зъболекар, който няма как да направи тест преди да вади зъб например. В досието на криминално проявен обаче може да го има, ако сам го е споменал. Не виждам нищо чудно, все пак очевидно е полово активен - или поне му се иска. Ако знае и не осведоми партньора си, а и не се пазят, се води телесна повреда. Познавам такъв случай, не е майтап. В Канада е дори опит за убийство. Peace

Последна редакция: пн, 04 яну 2016, 19:38 от Ли Лу

# 34
  • Мнения: 709
"Пързалката" е в Дървеница, съответно - 7-мо рпу.
Тази нощ би трябвало да го пуснат, дано има мир!
Благодаря още веднъж, на тези които се включиха със съвети и полезни мнени!

# 35
  • Мнения: 617
аз лично не виждам решение, освен да се пресели на едно "по-добро място", иначе все ще го хващат за "двайсечетиричаска" и така до другия път

# 36
  • Мнения: 10 064
Изпаднал в абстиненция наркоман потрошил лекарски кабинети.
Полицията така и не дошла.
http://www.blitz.bg/news/article/384698

# 37
  • Мнения: X
Taзи история ми звучи много недостоверно. Имам идея защо се пускат подобни бомбички, но засега ще си затрая.
Смятам, че е поредната пързалка.

Имаш конкретна идея или просто ти звучи нереално? Защото аз имах подобен опит, но доста по-тежък от този. В крайна сметка ние се изнесохме от тогавашното жилище, а субектът причинител по-късно уби посред бял ден жена си, после се разбра, че заровил баба си в основите на къщата, накрая и той се самоуби в затвора, като преди това Миролюба Бенатова го направи медийна звезда. А да, преди всичко това баща му се застреля точно под краката ми, т.е. на долния етаж, докато аз си четях кротко форума в една съботна сутрин. Доста недостоверно щеше да прозвучи разказът ми, но по-важното е, че и полицията така прие нещата и накрая се стигна до гореописаното.

# 38
  • Мнения: X
Check Please, сещам се за този случай. След като заровили бабата, дълго време след това ѝ взимали пенсията, после тръгнали да се местят някъде другаде и по път беше убил жена си, защото искала да го напусне...

# 39
  • Мнения: 2 237
"Пързалката" е в Дървеница, съответно - 7-мо рпу.

С уговорката, че въобще не съм запозната с реда, предлагам да се обърнете към по-горната истанция. Няма как да се оправите със саморазправа, а и не е редно. Полицията е мястото; окажете натиск върху тях. Записвайте, снимайте, идете повече хора до районното.. Ако трябва всеки ден. Шанс за дело нямате ли? А с подписи от съседите може да освободи апартамента, предполагам. Естествено, че може да се изнесете, но какво ще стане с другите, които нямат тази възможност.

# 40
  • Мнения: 2 927
     Съберете се с няколко съседи и направете една консултация с адвокат. Сещам се за поне два варианта:
     - Жалба в прокуратурата по Закона за здравето. Наркоманите често отключват психични заболявания и е възможно да бъде принудително лекуван в психиатрично заведение. Не знам за сроковете в София, но по другите населени места производството е доста бързо (дори да приключи в няколко заседания, назначи ли съдът експертиза, ще го приведат в ЦПЗ и няма да го пуснат до съдебното решение). За да успее тази процедура трябва да се установи, че е развил някакъв вид психично разстройство и че е опасен за себе си и/или околните. Дори да го настанят за известно време в психиатрична болница, след няколко месеца ще се върне.
    -  Общо събрание на етажната собственост и вземане на решение за принудителното му извеждане от собственото му жилище. За това се обърнете към адвокат, трябва нещата процедурата да е проведена по всички законни правила за да може да издържи в съда, ако решението се оспори. доколкото си спомням максималният срок за отстраняване по ЗУЕС е три години.

# 41
  • out of space
  • Мнения: 8 573
По принцип кварталът може да е всеки, наркомани има навсякъде, само се друсат с различно.От писанията на авторката оставам с впечатление, че нейният герой е хероинов наркоман, а модата на хероина мина отдавна и хероиновите наркомани са на изчезване. Сега са модерни евтините синтетични наркотици, които се пласират с лекота.


Трябва да си хероинов наркоман, за да се заразиш със СПИН?!

# 42
  • Мнения: 7 006
Няколко при това..Ей така..За превенция..Кво да го чакам да беснее той..Може първо аз да се разбесня..
п.п.А тамън ако се окаже поизтрошен,ще полежи в болница,междувременно ще искате уж с цел негова защита,да не го утрепе някой ,да вземат да си го приберат.. Whistling


   
    -  Общо събрание на етажната собственост и вземане на решение за принудителното му извеждане от собственото му жилище. За това се обърнете към адвокат, трябва нещата процедурата да е проведена по всички законни правила за да може да издържи в съда, ако решението се оспори. доколкото си спомням максималният срок за отстраняване по ЗУЕС е три години.

+1

# 43
# 44
  • Мнения: 46 518
Ужас  Tired
Носете винаги спрей в ръката. Действа от няколко метра, пръскайте още преди да се е доближил.

Общи условия

Активация на акаунт