Едно месечно бебе и контактите му с други хора

  • 1 664
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
Аз бих отишла,но щом ти си решила така това си е твой избор, а на майката ти ще и мине.Нали все пак и тя е майка.Аз имам отсега такива спорове с моята Whistling, а още не съм родила.Така че направи така, че денят ти да е весел за теб и бебето Joy, а другото не го мисли.

# 16
  • Мнения: 1 410
Чак пък толкова сръдни са излишни. Какво толкова? Нито на дедето ще му стане нещо, ако отиде, нито пък на майка ти, ако не се изфука. Дъщеря ми още от съвсем малка е сред хора (естествено, не всекя и е гушкал и т.н.), но никога не се е разболявала. Все пак дедето не може да си го гледаш съмо вкъщи при стерилна обстановка.
От друга страна майка ти трябва да се съобрази, че все пак детето си е малко още и да намери друг начин да го вижда, а не в кафето.

# 17
  • Мнения: 680
Не бих отишла в кафенето единствено заради дима.
Макар и малко, детето ти може би вече излиза на разходка. Не си длъжна да стоиш в кафенето 2 часа-можеш да се отбиеш за около 30 мин, за едно "здрасти" и толкова. И бездруго много майки предпочитат да седнат на кафе, докато бебоченце спи. Дали ще си в кафето на майка си или другаде - едва ли има разлика. Навсякъде има хора. А и ако излишно кажеш на познатите, че не искаш да ти пипат детенцето (което е най-вероятно да е заспало)-мисля, ще намериш разбиране.
Това е моята гледна точка. Grinning


 Peace Peace Peace

# 18
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Бях тръгнала да си правя попара със сирене за закуска и от цялата тая история ми се отяде ooooh!

Ей, не така че има бременни мами тук newsm53 ! Сега ти е простено, но по-натам ... newsm62

Мила , всеки вазпитан човек се предполага да знае, че малко бебе не се пипа и не се доближава до него от близо.То само се гледа отгоре ,така че мисля че би трябвало да отидеш поне за малко.Като знам моита маика как чака с нетарпение да се роди моята бебка разбирам твоита.

Да ти кажа- не е точно така  no! Много хора въобще не се съобразяват, даже имам чувството че го правят нарочно! bash

Усмивчица- обади се на майка ти и си оправете взаимоотношенията- много е гадно цял ден да си тъжен и под някакво  напрежение заради това че сте се скарали!  Хайде- намерете компромисен вариант!  spoko

# 19
  • Мнения: 330
Чак пък толкова сръдни са излишни. Какво толкова? Нито на дедето ще му стане нещо, ако отиде, нито пък на майка ти, ако не се изфука. Дъщеря ми още от съвсем малка е сред хора (естествено, не всекя и е гушкал и т.н.), но никога не се е разболявала. Все пак дедето не може да си го гледаш съмо вкъщи при стерилна обстановка.
От друга страна майка ти трябва да се съобрази, че все пак детето си е малко още и да намери друг начин да го вижда, а не в кафето.


Ами,естествено,че ще има сръдни!Който,както си го направи!Аз като от малка почти никога не съм и противоречила,много се влияех от нея.Трябваше да заживея с мъжа ми,за да порасна,иначе каквото кажеше МАМА-това правих.И преди няколко дни като си говорихме и казах,че ще изчакам малко преди да заведа бебка в кафето,но тя понеже е свикнала да ме разубеждава и да става найното(жена ЛЪВ ooooh!)и явно е решила,че рано или късно(по скоро рано) ще прехапя устни.А таткото беше болен преди една седмица и мама веднага се обади,за да ми каже,че той трябва да спи на дивана и да не се доближава много до Криси,защото има много гаден грип.А в същото време дай да я заведа на "БИТ ПАЗАР",защото точно така ще стане и да я изложа на риск!То вероятно няма да я пипат(макар че за повечето хора по ръчичката не се брои),ама е достатъчно да я наплюят... BlushСтрах си ме е и това е!Разбирам,че всяка баба иска да вижда внучето си,колкото може по-често,но мама я вижда почти през ден!И вчера бяхме на разходка... Rolling EyesУтре пък съм на лекар и тя пак ще е с нея...

# 20
  • Мнения: 1 446
Не бих отишла в кафенето единствено заради дима.
Макар и малко, детето ти може би вече излиза на разходка. Не си длъжна да стоиш в кафенето 2 часа-можеш да се отбиеш за около 30 мин, за едно "здрасти" и толкова. И бездруго много майки предпочитат да седнат на кафе, докато бебоченце спи. Дали ще си в кафето на майка си или другаде - едва ли има разлика. Навсякъде има хора. А и ако излишно кажеш на познатите, че не искаш да ти пипат детенцето (което е най-вероятно да е заспало)-мисля, ще намериш разбиране.
Това е моята гледна точка. Grinning
Напълно подкрепям мнението.

# 21
  • Мнения: 1 032
Хич да не ти пука. Аз много се ядосвам когато някой тръгне да пипа дъщеря ми или да се вре в лицето й, нищо че вече е по- голяма. Когато е била съвсем малка пък хич не съм давала да я вдигат от количката и да я разнасят без нужда. За всичко си има време и място и правилата определяш ти.

# 22
Аз да ти кажа не бих я завела ако ще майка ми да се скъса да се сърди.Бебето в момента е най-важно и не е подходящо място кафето за такова крехко същество,не само от гледна точка на грипа,а попринцип.То се нуждае за момента и от спокойствие според мен.А това,че "културните" хора се сещали да не го пипат изобщо не е вярно.Да ви кажа всеки се нахвърля на моето и дори си позволяват да го пипат по ръцете дето все си ги лапа след като до преди минута са държали фас с тая ръка.Е какво да се разправяш непрекъснато Close
Та това кафе дето всички те познават хич не е подходящо за сега според мен.Иначе като вземеш да правиш забележки после ще кажат:"еее,тя пък изобщо не дава да му се порадваме!"
На погачата у нас, вуйна ми като нахлу в стаята и го грабна веднага( а уж е много културна) и цялата смърдеше на цигари като комин и само вика на братовчедка ми дето е на 11 години:"Ето ,земи ,мамо да го гушнеш!"Направо ми скъсаха нервите.Детето цял ден не спа и после не можех да я успокоя изобщо.
Пази си детето ,защото само ти си отговорна сега за него и ти си човекът,който му създава конфорта,така че другите ще почакат.
А за майка ти да ти кажа - трудно е да се излезе на глава с жена ЛЪВ,но мисля,че точно сега е момента да й покажеш,че вече и ти си майка и че не може да ти се налага както като си била малка.Не казвам да се караш с нея,а просто тактично да й го покажеш.Успех!

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Гледам вече всички са го казали, детето е прекалено малко, за да бъде подлагано на показ, подмятане, разнасяне и т.н Сега ТИ СИ МАЙКАТА, ти носиш отговорност за това дете, ти + таткото вземате решенията, които го засягат. Ха представи си, че си на негово място, абсолютно безпомощно да се оплъчиш срещу каквото и да било и да ти се изредят куп непознати лица, издаващи звуци (защото бебето още не знае, че това е говор, за него е просто шум), да те пипат, люшкат (не всеки има усет, колко силно да люшка бебето).
Така че хайде остани си майка, а бабата да бъде баба, а?

# 24
  • Мнения: 11 547
След всичко казано до дук няма какво да добавя.Само ми е малко странно,че майка ти се е вбесила от това, че си й отказала.Аз също бих отказала и не само това.Държах на дистанция Бебка от чужди хора до 3мес.Все пак тя тепърва ще расте и баба й ще има предостатъчно време да се "фука" с внучката си. Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 1 936
Много правилно си постъпила! Бебето е най-важно, има време, ще го видят и приятелите ви, нека поотрасне малко

# 26
В подкрепа на повечето мнения тук - само ти решаваш, къде, кога и как да извеждаш, разхождаш и показваш своето дете...
От личен опит: преди една седмица правихме годеж на сестра ми в заведение. Имаше едно момиче на около 11 години, която искаше да играе с моята щерка (тя е на 1г.5м.). Тя уж вече върви самостоятелно и момичето има опит, понежи си има братче почти на същата възраст. Е, викам си, добре, нека се разходят заедно. Да, ама... има една стълба, дето моято отроче иска да преодолее и е свикнала да я придържам, затова прави смела крачка напред и ... забоде глава в плочките... Просто сърцето ми се обля в кръв и повече - НЕ, на никой не давам да я "гледа"... Макар като цяло не страдам от кой знае каква майчинска параноя, смятам, че за подобни неща непременно трябва да важи правото на майката. Особено когато бебо е толкова малко.

# 27
  • Мнения: 4 362
Мисля, че си постъпила много правилно- все пак е толкова мъничко, а там ще има доста хора

И аз бих постъпила така като теб

# 28
  • Мнения: 967
Ако е на открито и не се навират в лицето на бебето не виждам проблем. Но в затворени пространства, където има много хора не бих ис завела малкото детенце, особено в това грипно време Naughty

# 29
  • Мнения: 382
Аз щях да отида, стига да не е вътре на задимено...

Общи условия

Активация на акаунт