кисело мляко на бебе

  • 16 201
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
Не ти достига кърмата?Кърмиш вече една година,мисля че знаеш много добре как да я стимулираш.А как разбра,че не му стига на детето?Цедиш ли се?Иначе възрастта е подходяща за захранване с кисело мляко.можеш вече да го включваш в менюто на детето.Аз в началото купувах от здравословния магазин "На Добрев",после започнах и да квася в къщи.Давай го с лъжичка за да свиква(и без захар).Чисто,натурално кисело мляко сина ми яде с удоволствие.Но никога не съм заменяла кърмата с кисело.То беше част от менюто му през деня,но никога за нахранване.През ноща кърмех до 2 годинки,така че съм се спасила от нощно ставане и джуркане на млека.Опитай да стимулираш лактацията,а киселото мляко го давай между храненията през деня.
Да, цедя се от 9 месеца. Не иска да суче от гърдите ми.

da, cedq se ot 9 meseca, ne iska da suche ot gyrdite mi...

_________________________________________________
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: вт, 05 яну 2016, 22:31 от Не се сърди, човече

# 16
  • Мнения: 26
Благодаря на всички ви, все пак се обадих на педиатърката ни и тя ми каза да му давам кисело мляко 2% без да разреждам, разбърквам добре и му давам с шише и ако евентуално има нужда захар.

blagodarq na vsichki vi.. vse pak se obadih na pediatyrkata ni i tq mi kaza da mu davam kiselo mllqko 2procenta bez da razrejdam.. razbyrkvam dobre i mu davam s shishe i ako eventualno im nujda ot zahar..

______________________________________
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: вт, 05 яну 2016, 22:13 от Не се сърди, човече

# 17
  • Мнения: 29 429
Ако имате възможност, му купувай АМ. Поне до 1,5 - 2 год. е хубаво да си пие АМ сутрин или вечер, ако има нужда, а отделно може да яде кисело като следобедна закуска например. Не слагай допълнително захар. Може да правиш кисело мляко с бисквити и настърган плод. Повечето деца много го харесват.

# 18
  • Мнения: 6 767
Когато аз спрях да кърмя, отчитам като грешка започването на мляко нощем. Давах кисело, защото категорично отказа всякакви марки АМ. В един момент почна да се налива с шишето нощем, а през деня на фотосинтеза. Та на 1г3м разкарах пустото шише и нощите станаха рай. Пробвай хубава, питателна вечеря, за да избегнеш като цяло нощно хранене с КМ, което става зверски навик с възрастта.

# 19
  • Мнения: 320
Когато аз спрях да кърмя, отчитам като грешка започването на мляко нощем. Давах кисело, защото категорично отказа всякакви марки АМ. В един момент почна да се налива с шишето нощем, а през деня на фотосинтеза. Та на 1г3м разкарах пустото шише и нощите станаха рай. Пробвай хубава, питателна вечеря, за да избегнеш като цяло нощно хранене с КМ, което става зверски навик с възрастта.

 newsm10   Какви са тези нощни хранения на тази възраст!?

# 20
  • София
  • Мнения: 44 129
Общо взето нормални за доста деца Wink

# 21
  • Мнения: 46 526
Да, не при всяко дете се получава отказването. Много не заспиват въобще и по цяла нощ са истерии.

...все пак се обадих на педиатърката ни и тя ми каза да му давам кисело мляко 2%...
Трябва да има някаква грешка. До 2 г. лекарите препоръчват само пълномаслено. Поне по този въпрос са единодушни.

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
На тази възраст нощните хранения са от зъби предимно.Моето само сукането го успокояваше до фаза заспиване.

# 23
  • Мнения: 26
Когато аз спрях да кърмя, отчитам като грешка започването на мляко нощем. Давах кисело, защото категорично отказа всякакви марки АМ. В един момент почна да се налива с шишето нощем, а през деня на фотосинтеза. Та на 1г3м разкарах пустото шише и нощите станаха рай. Пробвай хубава, питателна вечеря, за да избегнеш като цяло нощно хранене с КМ, което става зверски навик с възрастта.

И при мен отказва АМ. Много ти благодаря, определено ще послушам съвета ти

i pri men otkazva am.. mn ti blagodarq, opredelen0 shte poslusham syveta ti

__________________________
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: чт, 07 яну 2016, 16:58 от Не се сърди, човече

# 24
  • Мнения: 110
И аз мисля, че. 3,6% кисело мляко трябва да пият.

# 25
  • Мнения: 364
Може да пробваш с АМ. Иначе кисело мляко аз съм давала само с лъжица и с бисквити, защото не пиеше от шише  Cry

Аз колкото и пъти да подквася мляко, страшно се запича.. От купените съм фен на Верея. Чувала съм, че може да се направи на купено мляко тест с йод. Като капнете капка в млякото, ако цялото се оцвети в черно значи в него има нишесте  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 156
Нишесте не знам - едва ли, но добавят сухо мляко в по-евтините млека. Разните ми там подсладени млека - плодови и прочие, са същият случай. Водят се млечен продукт, но не са кисело мляко.
Също както грижливо приготвените печива у дома, не могат и да се сравняват с тестените закуски в баничарниците, или с пакетиран кроасан. Преценил си мазнината, набухвателя, знаеш, че това, което си вложил вътре наистина е масло, мляко и яйце.

# 27
  • Мнения: 3 841
И моят педиатър ми каза да въвеждам нискомаслено кис. мляко.Попитах я за димашно и отговорът беше,че трябва първо да махна каймака  на млякото преди да го подквася,после пак да махна каймака или горния слой на вече киселото мляко и така да давам...

# 28
  • Мнения: 46 526
"До 2-годишна възраст не е подходящо да се дават
обезмаслени и нискомаслени млека и млечни продукти, тъй
като мазнините са важен източник на енергия и мастноразтворими
витамини за малкото дете."


Препоръки за здравословно хранене на кърмачета

# 29
  • Мнения: 2 156
Когато квася домашно, чакам да изстине и махам втвърдения каймак. Докато е още студено, прецеждам, за да се махнат и остатъците от маслото. След това подгрявам и слагам подквасата. Вярно е, че е пак става с по-висока масленост от купешкото.

Общи условия

Активация на акаунт