кисело мляко на бебе

  • 16 197
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте, синът ми след около две седм става на годинка.. Ппц го кърмя, но напоследък кърмата ми не достига и смятам да му давам кисело мляко, но нз точно как и какво.. не ми се звъни на педи да я занимавам с глупости, за това ще съм ви блягодарна ако можете да ми помогнете

# 1
  • Мнения: 29 422
На годинка предполагам, че ви е останало само сутрешно и вечерно кърмене. През деня яде ли детска кухня? Кисело мляко е най-добре да си подквасваш, но само, ако си сигурна в млякото /чистота на кравите и хората, от които го купуваш/. Иначе - от магазина. Фреското е според мен добро за деца.

# 2
  • Мнения: 26
само през нощта се събужда за мляко.. иначе през деня нямаме нужда от мляко.. да на кухня сме

# 3
  • Мнения: 2 156
Аз не те съветвам, ако квасиш, да даваш само домашно квасено, защото е с по-висока масленост и много запича. Квасила съм на сина ми и съм купувала. Единственият ти дерт следва да е ако детето има алергия към кравия белтък. Освен това, има голям шанс едногодишното дете да хареса киселото мляко. Аз взимах една марка на Бор Чвор - Табу. Има жива закваска, защото от млякото ставаше отлична подкваса. Няма по-добър тест за киселото мляко от това - става ли, или не, за закваска.

# 4
  • Мнения: 29 422
Аз лично съм купувала само от магазина, не съм квасила. Знам от позната, която прави изследвания на различни храни, че Фреското е най-добро, след това май беше Вереята.

# 5
  • София
  • Мнения: 860
Аз вземам от магазин на мандрата Равно поле - всякакви млечни продукти - доволна съм, а млякото наистина вкисва  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 44 128
Аз пък бих давала АМ в случая, подходящо за възрастта.
Иначе от млеката най-много харесвам хармоника, елби, домлян и верея. Не бих се притеснила да дам нито едно от тях.
Ако става въпрос за  тестове, чрез квасене, от всички съм квасила и домашно Simple Smile

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Не ти достига кърмата?Кърмиш вече една година,мисля че знаеш много добре как да я стимулираш.А как разбра,че не му стига на детето?Цедиш ли се?Иначе възрастта е подходяща за захранване с кисело мляко.можеш вече да го включваш в менюто на детето.Аз в началото купувах от здравословния магазин "На Добрев",после започнах и да квася в къщи.Давай го с лъжичка за да свиква(и без захар).Чисто,натурално кисело мляко сина ми яде с удоволствие.Но никога не съм заменяла кърмата с кисело.То беше част от менюто му през деня,но никога за нахранване.През ноща кърмех до 2 годинки,така че съм се спасила от нощно ставане и джуркане на млека.Опитай да стимулираш лактацията,а киселото мляко го давай между храненията през деня.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 128
Детето е на годинка, вероятно с лъжица проблем няма, от друга страна тя ще дава 1 път в денонощието - нощем, странна идея е с лъжица  през ноща да храни детето Wink

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Точно защото е нощем,би било по-добре да кърми.Колкото по-често кърми,толкова повече кърма се образува.Исках да кажа,че много по-лесно за нея и за детето ще бъде да кърми и нощем,за да не се налага да става и прави млека.Особено пък и ако детето е кърмено от гърда,и не знае какво да прави шишето.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 128
Тя реално описва, че в момента кърми само 1 път нощем за денонощието. Реално няма как по-често, може да стимулира с  помпа евентуално, но тя си решава иска ли и има ли смисъл в това в крайна сметка.
А дали знае какво да прави с шиш не е ясно, може да е пило сок/вода от шише, може и да пие от чаши с накрайник, които и за мляко стават.
Моето дете спрях да го кърмя на година и 2 месеца по здравословни причини, от многократни кърмения нямаше проблем да пие от шише после.
Честно казано аз не си представям хранене с лъжица в 2-3 през ноща, например. И детето и майката са полуспящи, детето трябва да седне и да яде от лъжичка...

# 11
  • Мнения: 2 156
Ако става въпрос за  тестове, чрез квасене, от всички съм квасила и домашно Simple Smile
То криво-ляво става от всичко, но не става добре. Ако си сложила препълнена лъжица закваска, а резултатът е малко по-гъст от айран, значи не е ок. И на вкус има голяма разлика.

# 12
  • Мнения: 46 526
Честно казано аз не си представям хранене с лъжица в 2-3 през ноща, например. И детето и майката са полуспящи, детето трябва да седне и да яде от лъжичка...

И според мен е невъзможно. Може да го дава с шише, леко разредено и добре разбито, което чака в хладилника готово за даване, за да не се разправя нощем. Щом си яде нормално през деня не са му толкова важни калориите, т.е. малко вода в млякото няма да навреди.

А може и да въведе млечните и да минат на прясно. Достатъчно голямо е детето, то ще е най-удобно.

Въпреки че не се знае дали въобще детето ще ги приеме вместо кърмата, някои деца не приемат заместител.

# 13
  • Мнения: 328
Аз бих давала АМ. Сина ми още си пие вечер и през ноща мляко. Въобще не бих го сменила с кисело. Него го давам за следобедна закуска с плод или с бисквитки.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 128
Ако става въпрос за  тестове, чрез квасене, от всички съм квасила и домашно Simple Smile
То криво-ляво става от всичко, но не става добре. Ако си сложила препълнена лъжица закваска, а резултатът е малко по-гъст от айран, значи не е ок. И на вкус има голяма разлика.
и от 4-те, които съм изброила се получава хубаво (по мой вкус) мляко.

Общи условия

Активация на акаунт