Амниоцентеза в 30 седмица от бременноста

  • 3 448
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 374
Здравейте мами.Днес влязох в болница поради повишено Количество околоплодна течност.Искат чрез амниоцентеза да изтеглят част от тях за да се избегне преждевременно раждане.Моля дайте съвет.

# 1
  • Мнения: 39 703
Какъв точно съвет очакваш от нас? Казано ти е- влизаш в болница да се изтеглят излишните води и това . Поправимо е. Аз в 29 седмица имах намалели. Едва избутах три седмици преди да родя на системи. Така, че нищо не можеш да направиш. Стискаш зъби до термин и това е.

# 2
  • Мнения: 374
Доктора каза,че аз решавам.Знам обаче, че е опасна за бебето.за това свое знам какво да правя.

# 3
  • Мнения: 39 703
Как така ти че взимаш това решение? Ако трябва да се точат води се прави. Ако не се налага, значи лежиш и се молиш да изкараш още пет седмици.

# 4
  • Мнения: X
При такива опасни манипулации бих поискала второ и трето мнение, преди да взема решение. Лекарско мнение, не мнение на непознати анонимни във форум.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 221
Няма ли медикаментозен вариант?
В 20-та г.с. на ФМ ми откриха околоплодни води на горната граница и слагах Индометацин, отделно диета без сладко и изследвах кръвна захар. На следващия преглед нямаше проблем, АГ-то нищо не каза за водите.
Но аз вече правих амниоцентеза, втори път не мисля че има как да стане или че бих позволила.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 649
Аз направих амниоцинтеза в 21 седмица в Майчин дом при доцент Димитрова поради нередни стойности в биохимичния скрининг в първия триместър. Опасна манимпулация е и това не е тайна, но щом е по лекарска препоръка за да се теглят води е явно че се налага. Поискайте второ ЛЕКАРСКО мнение обаче ако това ще Ви помогне да вземете решение и да се информирате по-подробно за рисковете.
Аз лежах 3 дни  и след като излязох на 2рия ден получих ужасни контракции, температура и се изплаших много, но премина. Затова е решение, което лекар препоръчва,прави се със съгласие на бременната, не е най-безопасната манипулация, но понякога е препоръчително. Много е важно кой ще Ви я прави (тоест това е най-важното). При мен трябваше да се вади проба без кръв за изследване, но при Вас няма да е важно пробата на околоплодната течност да е чиста така че едно второ мнение за Ваше спокойствие и вземете решение, но изберете добър специалист! Успех

Последна редакция: вт, 05 яну 2016, 13:03 от Линдичка

Общи условия

Активация на акаунт