Каква е разликата между хубава и красива?

  • 36 353
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 403
Права си. Ако партньорът е неуверен в себе си, ще се опитва да потиска.

# 46
  • Мнения: 1 762
М, дам, интересни изводи, не съвсем верни и все пак...

# 47
  • Мнения: 4 270
Добре е човек да има реална преценка за себе си. Другото са субективни обстоятелства. Потиснати жени има и ще има, не всички са красиви или грозни.

# 48
  • Мнения: 122
Здравейте,
изказвам лично мнение Wink да няма засегнати после ...

Красива за мен означава жена/момиче притежаваща стандартна красота, като под стандартна разбирам красотата която се определя от стандарти, обществено настроение, мода и знайни и незнайни не зависещи от мен признаци Wink

Хубава за мен означава жена/момиче която харесвам аз Wink и отговаря на мойте лични предпочитания Wink

PS: Сега прочетох горното мнение ... грозни жени или мъже няма ... всичко за мен е въпрос на гледна точка ... Wink

Поздрави!

# 49
  • Мнения: 2 154
Коя жена е хубавичка и коя е красива?
Или смисълът е един и същ. За мен като жена, красива е по-силно като понятие от хубава.
Питаш коя жена е хубавичка и коя - красива, а въпросът в заглавието ти е за разликата между хубава и красива.
За мен смисълът на думите - хубава, красива - е един и същ. Ако някой се обърне към теб с обръщението красавице или хубавице, пак ли ще търсиш смисъл в думите му кое е "по"?. Wink
Откривам единствено разлика между думите хубавичка и хубава. Първата звучи по-омаловажително и по никакъв начин не е съизмерима с "красива".

Та по темата - хубавата за мен жена е поддържаната жена. Wink Не е нужно да е с перфектните мерки, просто волята, усилията, които полага да изглежда добре, респектират.: ) Лично аз се впечатлявам и "прекланям" като видя жени 40+ например, които са успели да се "запазят" и знам, че това ѝм е коствало нещо.
Общо взето, като я видиш, да си кажеш несъзнателно - хубава жена, хубав човек. Simple Smile И тук нито гримът, нито скулите, нито атрактивната визия са водещи, а излъчването, лъчезарната усмивка, приятната фигура, красивата коса... обикновени на пръв поглед неща, които не биха останали незабелязани! Peace Не вярвам такава жена да бъде "подмината" с пренебрежение, пък нека скулите ѝ да не са като на Анджелина Джоли. Wink

Бих се съгласила единствено с това:
Цитат
Красивата има черти, които могат да оцелеят и цял живот, плюс излъчване.
...като съществена разлика между красива и хубава. Красивите очи, формата на лицето, гъстата коса, структурата на тялото, хубавите зъби са огромен плюс, но да не забравяме, че и най-красивите "опаковки" бледнеят, ако съдържанието е евтино. Simple Smile

Красива за мен означава жена/момиче притежаваща стандартна красота, като под стандартна разбирам красотата която се определя от стандарти, обществено настроение, мода и знайни и незнайни не зависещи от мен признаци
Е, тя, НЛО-то, се води за такава. Simple Smile Въпреки че, ако питаш мен Thinking, от толкова "усилия" (корекции) да е в крак с модата, единственото което би постигнала, е Спилбърг да я одобри за статист за новия си филм от поредицата Jurassic Park. Simple Smile

 Mr. Green
Скрит текст:



# 50
  • Мнения: X
красива жена


хубава жена


Хубавата жена може да я забележеш, може и въобще да не я отразиш.
Красивата жена е магнетична, няма начин да мине покрай теб и да остане незабелязана.

# 51
  • Мнения: 76
Не съм съгласен с горния пост,първата е хубава ,а втората е красива.
Красива е повече от хубава. Хубава - става ама е нещо като второ качество, има какво още а се желае.

# 52
  • Мнения: X
Не съм съгласен с горния пост,първата е хубава ,а втората е красива.
Красива е повече от хубава. Хубава - става ама е нещо като второ качество, има какво още а се желае.
Предполагам знаеш, че понятието "хубава-красива" е субективно.     Laughing
За мен първата е супер красавица, а втората е обикновено, средностатистическо момиче.
Първата не бих пропуснала да забележа, ако мине покрай мен, втората най-вероятно ще се слива с околните.Т.е., незабележима, с нищо неизпъкваща външност.

# 53
  • Мнения: 76
Не съм съгласен с горния пост,първата е хубава ,а втората е красива.
Красива е повече от хубава. Хубава - става ама е нещо като второ качество, има какво още а се желае.
Предполагам знаеш, че понятието "хубава-красива" е субективно.     Laughing
За мен първата е супер красавица, а втората е обикновено, средностатистическо момиче.
Първата не бих пропуснала да забележа, ако мине покрай мен, втората най-вероятно ще се слива с околните.Т.е., незабележима, с нищо неизпъкваща външност.


Мисля,че ние мъжете по ги разбираме, но щом казваш.. Mr. Green

# 54
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Мисля, че мъжете "гледате" с това, което няма очи, та не, не разбирате по-добре.  Laughing
Хатауей е точно от тези, които се срещат рядко и приковават вниманието, на другинката ако и свалиш грима и замазката, остава точно една средностатистическа мишка.

# 55
  • Мнения: 76
Мисля, че мъжете "гледате" с това, което няма очи, та не, не разбирате по-добре.  Laughing
Хатауей е точно от тези, които се срещат рядко и приковават вниманието, на другинката ако и свалиш грима и замазката, остава точно една средностатистическа мишка.
Добре,отказвам се с жени не се спори Crazy
То за това има толкова самотни жени,защото се мислят за красиви ,а не хубави Wink

# 56
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Интересно защо и броят на самотните мъже е така висок.

# 57
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Интересно защо и броят на самотните мъже е така висок.
Щото 99% от жените просто не си струват Wink

# 58
  • Мнения: 4 270
красива жена
Хубавата жена може да я забележеш, може и въобще да не я отразиш.
Красивата жена е магнетична, няма начин да мине покрай теб и да остане незабелязана.

Интересно! Субективни са възприятията на всеки един човек. За мен показаните хубавицо-красавици са абсолютно сладникави и с нищо незапомнящи се млади жени. Не бих се обърнала след нито една от тях. Възхищавам се на друг тип красота, без да имам влечение към собствения си пол.

# 59
  • Мнения: X
Красивата жена е тази с правилни и красиви черти на лицето, чиято красота си личи от 100 км и без грим. Хубавата е просто симпатична, става, но някакси е по-невзрачна. След нея не се обръщат, не прави толкова силно впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт