kak izbirate lekar?

  • 2 526
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 502
Тук във всеки квартал си има малка поликлиника. Отиваш и се регистрираш там (не можеш ако искаш в друг квартал).Там ти назначеват домашен лекар, между другото, там са консултациите при бременност, и детските консултации. Аз по принцип им нямам доверие на тукашните доктори, защото поякога ме изненадват с методите си на лекуване и диагнози. Иначе специално за детски педиатър, ако дом.лекар не помогне (в повечето случаи е така), отивам на специалист-педиатър, водя го непрекъснато при един и същ, същия който го прегледа в болницата преди да ни иазпишат. В него определено имам вяра. На всичко отгоре дом.доктор е доктора, който ми следи бременността, за което не съм много щастлива. Евентуално ако има проблем, че ме пратят на гинеколог.
Така е тук за съжаление..

# 16
  • Мнения: 4 458
Цитат на: Mama Vessi
Аз по принцип им нямам доверие на тукашните доктори, защото поякога ме изненадват с методите си на лекуване и диагнози. Иначе специално за детски педиатър, ако дом.лекар не помогне (в повечето случаи е така), отивам на специалист-педиатър, водя го непрекъснато при един и същ,
Така е тук за съжаление..


dobre de, a kak razbirash che diagnozata ne e vyarna? a lechenieto che ne e pravilno?
pri men naprimer, ednata ya boleshe uhoto i kazaha che e ot smayanata na vremeto ( az go tvardya i te se saglasiha s men). Ne tryabva da kapya kapki a da i davam siropi - izpisaha i dva + antibiotik! Kategorichno otkazah da davam antibiotika i pak se saglasiha s men.  E, az li sam lekar ili te? Sega sme na siropi no oshte ne moga da si obyasnya vrazkata im s bolkata v uhoto.
Po kakvo se razbira che edin lekar e dobar?

# 17
  • Мнения: 1 502
Цитат на: aylin
Цитат на: Mama Vessi
Аз по принцип им нямам доверие на тукашните доктори, защото поякога ме изненадват с методите си на лекуване и диагнози. Иначе специално за детски педиатър, ако дом.лекар не помогне (в повечето случаи е така), отивам на специалист-педиатър, водя го непрекъснато при един и същ,
Така е тук за съжаление..


dobre de, a kak razbirash che diagnozata ne e vyarna? a lechenieto che ne e pravilno?
pri men naprimer, ednata ya boleshe uhoto i kazaha che e ot smayanata na vremeto ( az go tvardya i te se saglasiha s men). Ne tryabva da kapya kapki a da i davam siropi - izpisaha i dva + antibiotik! Kategorichno otkazah da davam antibiotika i pak se saglasiha s men.  E, az li sam lekar ili te? Sega sme na siropi no oshte ne moga da si obyasnya vrazkata im s bolkata v uhoto.
Po kakvo se razbira che edin lekar e dobar?


Ами как да ти кажа, съдя сама, според ситуацията. Като видя, че детето се дъни от кашлица, а той ми казва, че е просто вирус и ще чакакаме сам да отмине и най-важното нищо не му изписва, ами какво мога да направя? Взимам нещата в мои ръце, сиропи, чаове и т.н. Всяка година се запасявам от БГ с билкови сиропи, капки за уши и какво ли не още.При нас също така се беше получило както с вашите капки за уши. Когато започна детска градина непрекъснато боледуваше от ухо имаше периоди, в които сме сменяли един след друг антибиотик и не помага, а капките за тях са краен случай. Като дете аз също съм боледувала от уши и знам, че първо се започва с капките,  и ако не помагат се пият антибиотици, а тук точно обратното. На всичко отгоре не можеш да купиш без рецепта капки за уши, представяш ли си?
Имахме случай, когато цяла седмица не можаха да разберат и така и не разбраха от какво е болен малкия. Уж всичко му е "чисто" - гърло, гърди, уши, а то горкото по цяла нощ с температура и кашлица като на магаре. Тогава и антибиотик не му изписаха, тъй като не знаели каква е болестта, а за сироп за кашлица въобще не се изкоментира. Е, как да им имам доверие? Опитвам се първо да го лекувам по "българки" и евентуално ако продължи по-дълго го водя на доктор, изключвам случаите с висока температура, тогава съм директно там и в последствие решавам какво да правя.
След един куп такива случаи, просто спирам да ходя при него (дом.лекар). Колкото и скъпо да ми струва, го водя директно на специалист.

Общи условия

Активация на акаунт