Какво правят жените в менопауза, когато...5

  • 212 036
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 16 217
Аз съм го купувала само от Гърция (още не съм го пила, по рецепта от български лекар, чакам да си направя изследванията първо), гледам, че и на снимката е гръцки блистер. Българският лекар ми каза да го купувам от Гърция. А предишният ендокринолог, д-р Начев, колко не съм го разпитвала за Т3то, защото ми е винаги в долната граница, независимо от милиграмите на Л-тироксина, отхвърля "идеята".

# 676
  • Мнения: X
Благодаря че сподели, видяхме всички че проблем няма, отдъхнах си хах...

# 677
  • Мнения: 87
Благодаря на Elina01 ще пробват калолечение, но малко ми е далече Варна, иначе съм от Ксютендил там дали има, ще трябва да проверя. От скоро пробвам и хомеопатия, пия Luteinum 5 CH. Моля ако има други с подобен случай нека сподели какво му е помогнало. Благораря!

# 678
  • тук и там
  • Мнения: 11 732
"Емоционалната нестабилност и липсата на концентрация са си от характера на човека, или може би от наднорменото тегло и мързела...?"
Ей това  изказване ме разби тотално...
Жената споделя как се чувства и как усеща себе си и я изкарахте психясала,дебела и мързелива,защото трябвало да се кефи на горещите вълни и да си свирка  през този период . И разбира се да се чувства и изглежда по-добре от 25 годишните ,както повечето тук,във форума на 40 и 50+ се чувстват и изглеждат,разбира се...ooooh!

Последна редакция: чт, 08 сеп 2016, 14:35 от Kaisia

# 679
  • София
  • Мнения: 16 217
Благодаря че сподели, видяхме всички че проблем няма, отдъхнах си хах...
Не намирам точно тази тема за никак забавна. Но поне видяхме кой къде има проблеми.

# 680
  • тук и там
  • Мнения: 11 732
Има някакви таблетки Т3 на унифарма,обаче нито по аптеките ги има,нито по каса ги изписват.Не знам дали имат въобще регистрация като лекарствено средство(съмнявам се),по-скоро като хранителна добавка или нещо подобно са регистрирани.Виждам че за отслабване ги предлагат предимно, и то чрез някакви сайтове-не за лечение и проблеми със щитовидна жлеза. Peace

# 681
  • София
  • Мнения: 19 435
"Емоционалната нестабилност и липсата на концентрация са си от характера на човека, или може би от наднорменото тегло и мързела...?"
Ей това  изказване ме разби тотално...
Скрит текст:
Жената споделя как се чувства и как усеща себе си и я изкарахте психясала,дебела и мързелива,защото трябвало да се кефи на горещите вълни и да си свирка  през този период
И мен. За протокола - мързелива съм, но до 44 годишна бях макс 55 кг. За 6 месеца качих 7-8 кг уж от нищо и цикълът ми започна да прескача. Не ям 2 пъти повече от обичайното, но липсата на достатъчно хормони си казва думата.
А това за болката е  #Crazy  newsm78 Ако става дума за физическа болка - пак ли избираме дали да страдаме?
Не сме втора категория, но всеки човек е донякъде суетен и не му е приятно да се променя в негативна посока, особено плюс горещи вълни и недоспиване

# 682
  • София
  • Мнения: 3 730
Това за болката и на мен ми звучи леко преувеличено. Например тази нощ се събудих в 3 часа от болка в крака. По принцип я имам от години и много боли, и понякога не мога да спя от болка. Най дългият период е бил 8 месеца с будене всяка нощ от болка. Та искате да кажете, че това е лиготия и трябва да се правя, че не ме боли? Несериозно е.

# 683
  • Мнения: X
Това за болката и на мен ми звучи леко преувеличено............. Та искате да кажете, че това е лиготия и трябва да се правя, че не ме боли? Несериозно е.
merian64 Искам да кажа, че не четете внимателно.

Cuckoo, а какво направи за да се пребориш с натрупването на тези килограми? И как точно липсата на хормони ти действа така зле на обмяната на веществата и на храносмилането, че не се сещам.

# 684
  • София
  • Мнения: 3 730
Уточнявам, че чета внимателно, ето на това изказване отговорих:

Цитат
Търпението, казват умните хора е добродетел, силата на характера е безценна. Голяма работа няколко горещи вълни на ден.....  Като съм тръгнала да цитирам да спомена и Харуки Мураками - Болката е неизбежна, но страданието е опция, която си избираш... Мога само да съжалявам някой, който си мисли че е втора категория, заради това, че е в менопауза. Аз съм добре и физически и психически и финансово  Mr. Green

# 685
  • Мнения: 1 309
Човек избира дали да страда и как да приема нещата. Всичко зависи от това как гледаш на живота.  То е естествено, че изпитваме болка и няма как да ни се размине, но сама да се вкарам във втора категория и да се жалвам, че някой ме е сложил там. Е, това вече не е ясно.

# 686
  • София
  • Мнения: 3 730
Не съм съгласна. Все едно ми казваш, че трябва да избера да не страдам, да не се будя и да не ме боли. Това не може да се контролира. Поне не от обикновените хора, може би само някой свръхчовек го умее това.

# 687
  • Мнения: 1 309
Ти си знаеш. Аз поне се опитвам да приема нещата спокойно, защото не съм първата, нито последната.  Спортувам, храня се здравословно. Е, естествено, че имам прегрешения. Яд ме е, че пускам леко коремче, но пък и се боря с него. Не ми е приятно, че косата ми е много по суха от преди и кожата също, но все още се харесвам.  Дори повече от едно време

# 688
  • Мнения: 54 935
Аз също съм на мнение, че кг не се качват ей така. Качват се от определени храни. Като видиш кои са, просто ги спираш. За другите неща нямам мнение, защото нямам болки, вълни, безсъние.

# 689
  • София
  • Мнения: 19 435
Аз също съм на мнение, че кг не се качват ей така. Качват се от определени храни. Като видиш кои са, просто ги спираш. За другите неща нямам мнение, защото нямам болки, вълни, безсъние.
Същите храни, които съм яла 43 години, почти без да качвам.
http://www.puls.bg/health/sex/news_2808.html - ето един резултат от Гугъл.
Учудвате ме, сякаш аз първа го казвам. Фри не се сещала...

Общи условия

Активация на акаунт