Защо се разведохте?

  • 49 870
  • 336
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Не съм много съгласна, с най-добро чувство ще поспоря на чаша сутрешно кафе.
Жената се амортизира много повече в един брак. Щетите за нея са много по-големи.
И докато един мъж на 44-50 години може да си сложи боксерките под мишничка и да тръгне на лов за 20 годишни,
то изнурената женичка е с много ограничени възможности за такива дейтствия.
Все пак има вагончета зад себе си във формата на дечица.
 Бръчици, а може и целулит. Whistling

Един мъж винаги може да си" купи "младост на 44-50 години, докато жената не може.

# 196
  • Мнения: 2 222
Това са си твои разсъждения  Peace Аз никога не съм си броила бръчките и целулита, нито съм си изчислявала амортизациите...

# 197
  • Мнения: X
Имаше някаква книга за разводите-разделите - Захир.
Но там срещнах много интересен  опит да се обясни причината за развода.
Ще преразкажа по спомен описателно.
Случва се криза в брака, единият партньор се спъва пада, а другият партньор продължава да върви напред, без да подаде ръка ( или вариант дори и да му подаде ръка падналият да не иска да продължи напред).
Разминават се.
Всеки започва да  преживява нещата отделно, сам.И общото ядро го няма вече.

# 198
  • Мнения: 2 222
Моят случай не е бил такъв. А общото ядро се разпада по 100 причини.

# 199
  • Мнения: 12 471
Герда, по принцип си права, но за масовката.
На мен, и  двете раздели, ми дадоха като инжекция стимул да се развия и израстна.
И да изглеждам в пъти по -добре на 40, отколкото на 20 г.
Та и в трети опит да се хвърля. Laughing

# 200
  • Мнения: X
EXQUISITE, много ми харесва да  чета такива неща.

# 201
  • София
  • Мнения: 1 955
Според мен продължаването на живота по удовлетворителен начин е до нагласа. Оттам има и амортизация. При лоша нагласа, настъпва амортизацията. Познавам разведени жени с по 3 деца, които цъфнаха като се разведоха и по-щастливи и спокойни никога не съм ги виждала. Имат си и гаджета... А пък познавам и мъже, които са разведени и с години немогат да се съвземат.
Освен това една жена на възраст също може да си "купи" млад мъж. Само че докато при обратния вариант (стар мъж, млада жена) жените просто харчат пари и въртят дребнави интриги евентуално, то при варианта възрастна жена, млад мъж обикновено мъжете са големи гадняри. Един млад мъж с такова мислене може да сътвори такива брутални мизерии, включващи всякакъв тормоз, че... Има и късметлийки.

# 202
  • Мнения: 2 222
Какви точно мизерии може да причини мъж на жена, вече минала през развод  Mr. Green Тя ако не си е взела поуките и пак на мъж ще се връзва, сама си е виновна Laughing Точно след развод жените не търпят никакви номера и ако някой се опита да им ги върти, си заминава много бързо по пътя.

# 203
  • Мнения: 30 793
Именно- за жената не само е трудно, но и опасно с нов партньор, ако е по-млад. Така и убийства стават- просто възрастната жена не е толкова ценна, не предизвиква у мъжа инстинкта да я пази и цени. Ако го стегне шапката, лесно ще се отърве от нея.

При късен развод вече може друга категория мъже- също разведени, общо взето за компания и купон, едва ли може да се стигне пак до 100% брачно състояние, в което жената пак да е организатор и един вид слуга. Но някои може и това да търсят де...

# 204
  • Мнения: X
Ще се опитам да опиша конкретен случай.
Семейство губи много желана бременност. Внезапно, неочаквано. Това е криза.
Зависи в какъв момент застига тази криза двойката, за да се преодолее и да се продължи напред.
Но има вариант, в който всеки един от партньорите се затваря и започва сам да преживяванещата.
Преживяват кризата всеки самостоятелно, а не заедно и да се борят с нея.
Нарушава се комуникацията, разбирателството.
Раздалечаването започва да се увеличава с всеки изминал момент докато се стигне  разрив и до двама напълно отчуждени инвиди обвързани в брак.
 Като в този момент може да се включи и прословутият трети елемент под формата на шошо-мошо, йогиня, slr..

Последна редакция: ср, 13 яну 2016, 22:42 от Анонимен

# 205
  • Мнения: 2 222
няма рецепти  Naughty

# 206
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 084
Gerda, да не сте тръгнали с мъжа ти да се развеждате?

# 207
  • Мнения: 64 898
Gerda, да не сте тръгнали с мъжа ти да се развеждате?

И аз това си помислих.

# 208
  • Мнения: 2 222
Едва ли Peace Щом чертае тези мрачни перспективи пред разведените жени, на герда не й предстои развод и тя е доволна, че не е една от тях. Просто е влязла да обясни колко се амортизират жените и как се освежават мъжете след дълъг брак  Laughing

# 209
  • Мнения: 1 267
А това не е вярно! Аз се чувствам по-уверена, по-силна и хората около мен го усещат. Мога да кажа, че съм и по-забелязвана, защото най-вече аз съм си го направила така. Надживяла съм и обидата, и нуждата на всяка цена да имам семейство.

Общи условия

Активация на акаунт