Туба Бюйюкюстюн, Запленяваща сърцето и проектите преди и след това-222 тема

  • 61 307
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
# 691
  • Мнения: 5 762
Здравейте Hug

Последна редакция: пт, 12 фев 2016, 20:13 от vdleri Вичона

# 692
  • Русе
  • Мнения: 6 503




https://vine.co/v/invYglP5BmP

https://vine.co/v/inrKiZmgDMO

Баги  Simple Smile и на стоп кадър е добре, ама ако е гивче ще е по-хубаво  Peace

Почнаха и сравненията  Wink



Косата на Туба расте, така че  Wink всеки път - нова прическа  Simple Smile

# 693
  • Мнения: 10 033
Не успях да го гледам!  ooooh! ooooh! ooooh!
Няма ли го качено някъде?  newsm78




Казала ли е нещо за ново дизи? newsm78







Мале, красива жена! Тц.тц-тц невероятна!  ooooh!

# 694
  • Мнения: 2 195
Вичи Hug Пуснах повторен пост защото кадрите ми се сториха несъвместими, а кадрите с бежанците - достачъно сериозни, та да подразнят някого Peace

Цвети, за съжаление с гифчетата не съм на ти, по стоп-кадрите съм Wink
https://vine.co/v/inrKiZmgDMO

Линка, и мене тази снимка ме остави без думи, та затова не я цитирам, а повтарям без извинение  + добавка:

# 695
  • Мнения: 10 033










Извинете ме, ако повтарям. Не мога да запомня кое е минало и кое - не.  Peace

# 696
# 697
  • Мнения: 10 033
За най-нетърпеливите  някои фрази доловени и преведени от Елмира  Hug и Бопай  Hug  bouquet bouquet

Скрит текст:
Tuba nemnogo o Jungli rasskazal. a ostolnoe o siricev i o novom filme nemnogo


Скрит текст:
vnizu pod foto: vstrecha Buyukustun i Ozpetek. v filme budet igrat Buyukustun, Halit Ergenc i Mehmet Gunsur.
Tuba skazala kast Krasnyi Istambul uzhe gotova, izveztno kto budet igrat. potixonku nachali gotovitsya na s'emki. s'emki v Istambule budet)
говори про съемки весной.

Скрит текст:
vnizu foto napisano; Buyukustun: deti v lagere bezhencov menya ochen vpechatlil.
rasskazyvaet o svoei poezdke v lager siriskix bezhencov, o Siriskix detei.
Туба: Нам необходимо спросить у себя- а много ли мы делаем для беженцев?? Над этим стоит задуматься.



Скрит текст:
показывают как снимает Ферзан ..



Часовници на ръцете и на двамата Simple Smile, а Онур май има обица Simple Smile



https://vine.co/v/invYglP5BmP
https://vine.co/v/in6j3WUAVvr


Толкова засега.
Утре вероятно ще има по-цялостен превод, а и може би и на български. Peace
Лека нощ!  Hug

# 698
  • Мнения: 4 249
Здравейте, момичета
Днес с нетърпение очаквахме предаването с Туба и Онур по NTV
За съжаление и аз не можах да го изгледам. Очаквах, че ще се появи някъде качено, но уви до сега го няма никъде.... Sad
Баги  за съжаление на линка ,който си сложила за предаването клипа е изтрит  Sad
Злати, Баги, Цвети Hug Hug Hug благодаря ви за стоп-кадрите от пр Hugдаването. Изглежда е било много емоционално. Надявам се утре вече да се появи с превод Praynig
Ето вече има преведени откъслечни моменти от Елмира и Бопай  Hug Hug , които Линка Hug ни е предоставила.
Значи все пак състава за Червения Истанбул вече е ясен И Халит Ергенч и Мехмет Гюнсур  ще са в него Peace

А през деня и Вичи, Сабинка, и Надин  Hug Hug Hug са ни предоставили интересни материали и хубава музика
Аз не, ама още някой кадър:

Голяма веселба е паднала Laughing





Понеже  ми харесаха снимките на Туба и Онур и от това предаване реших да ви предоставя един материал на руски за една истинска любов. Този път ви обещавам  Peace/Цвети, Злати/, че няма да се разочаровате
(А снощния Фройдиски поглед към Пепеляшка го сложих, защото имаше доста моменти, на които и аз като Сабинка Peace  се  хилих. Както казва един любим анимационен герой "Майтап бе, Уили" Wink)

Любить по-русски:
Скрит текст:
о смерти амурчанки сообщили все телеканалы Японии


В начале осени ушла из жизни 94-летняя Клавдия Леонидовна Новикова. В последний путь ее провожали всего несколько человек: родных почти не осталось, подруги тоже давно отошли в мир иной. А вот в Японии о смерти жительницы поселка Прогресс объявили по центральным телеканалам: «Умерла русская жена Ясабуро-сан».

О жизни Клавдии Новиковой написаны десятки газетных статей, несколько книг, сняты фильмы и даже поставлен спектакль. В Японии эта русская женщина стала символом любви и самопожертвования. Прожив с мужем 37 лет, она сама уговорила его вернуться на Родину, к родным и супруге, которая ждала своего Ясабуро-сан более полувека. «Моя Мадонна» в свое время тоже писала об этой удивительной истории.

Клавдия и Ясабуро встретились в 1959 году. У обоих за спиной были тяжелые годы сталинских лагерей: она отсидела семь лет за чужую растрату, он - десять лет как японский шпион. И у каждого из них была своя боль. Клавдия перед войной вышла замуж, родила сына, ждала, как все, с фронта мужа. Но когда ее осудили и сослали на Колыму, вернувшийся с войны супруг завел новую семью. Не менее трагична была судьба и у ЯсабуроХачия. Перед войной он вместе с молодой женой покинул Японию и в поисках лучшей жизни перебрался в Корею. Там у него родились сын и дочь. Но когда осенью 1945 года советские войска вошли в Корею, большинство японцев арестовали по подозрению в шпионаже против Советского Союза. Ясабуро дали десять лет, которые он провел там же, где и Клавдия, под Магаданом. С тех пор своей семьи он больше не видел. Когда японского подданного выпустили из лагеря, его фамилию просто забыли внести в списки отбывающих на родину военнопленных. Возвращаться Ясабуро было некуда, он был уверен, что его жена и дети погибли. И еще он боялся после долгих лет, проведенных в Советском Союзе, возвращаться в Японию, поэтому принял советское гражданство и стал Яковом Ивановичем.

- Мы познакомились на Брянщине, где были на поселении. Я увидела Яшу: нерусское лицо, худющий, забитый, а в глазах такая щемящая тоска, что у меня сердце сжалось от жалости, - вспоминала потом Клавдия Леонидовна. - В начале шестидесятых меня позвала знакомая переехать на Дальний Восток, в поселок Прогресс, и я уехала. Яша писал, что хочет быть со мной, а я отказывалась - боялась, и лишь близкой подруге призналась, что переписываюсь с бывшим военно-пленным.

Ясабуро все же приехал. Они поженились и вместе прожили 37 лет. Он стал парикмахером, фотографировал, занимался иглоукалыванием. Вместе с русской женой выращивал помидоры и огурцы, завели козу и пчел. Жили очень скромно, но дружно и спокойно - Яков Иванович даже голоса на жену не повышал. А вот детей им бог не дал. «Таких мужчин, как мой Яша, в округе больше и не найдешь. Мне женщины завидовали: он не пил, не курил», - так отзывалась о своем муже Клавдия. Они и умереть надеялись в один день. Уже будучи на пенсии и прибаливая, Яков Иванович привез два гроба: разобрал по досточкам, высушил, заново сколотил и затащил на чердак. Но они так и не понадобились.

Когда началась перестройка и железный занавес упал, одна из знакомых семьи рассказала о необычном жителе Прогресса своему родственнику из Приморья, занимавшемуся общим бизнесом с японцами. Японские партнеры, узнав подробности юности соотечественника, организовали поиски его родных. И нашли сначала брата, потом… жену и дочь.

Хисако преданно ждала своего мужа 51 год: вернулась на родину с дочерью (сын умер еще в Корее), работала медсестрой и всю жизнь откладывала из своего скудного заработка деньги на строительство скромного домика. Она построила дом для мужа, записав имущество на его имя, и даже счет в банке открыла для Ясабуро, хотя не знала, жив ли он, вернется ли когда-нибудь. Когда супруг нашелся, их дочери Кумико было уже за пятьдесят.

Дочь и брат Якова Ивановича приехали в Прогресс, чтобы уговорить его вернуться на родину. Но он отказался. «Я не могу тебя оставить, ты для меня все», - говорил он своей русской жене. И тогда Клавдия Леонидовна решила сама отправить мужа в Японию - она понимала, что здесь он долго не проживет, поскольку сильно болел, а там условия для стариков намного лучше. А его японская жена Хисако должна хотя бы перед смертью увидеть и обнять мужа.

Клавдия Леонидовна сама сделала Якову Ивановичу загранпаспорт, поменяла сбережения на доллары и… развелась, иначе там, дома, он не мог бы претендовать на пенсию, имущество и наследство. И в марте 1997 года попрощалась с любимым человеком навсегда.

Я сабуро постоянно присылал ей небольшие подарки из Японии, каждую субботу звонил и приглашал к себе в гости. Известная японская писательница написала книгу о Клавдии Новиковой, тележурналисты сняли фильм, и амурчанка стала известна в стране. В префектуре Таттори, пригороде Токио, всем миром собирали деньги на поездку «бабы Клавы» в Японию, и когда она все же решилась (ей было уже за восемьдесят) приехать, стала там чуть ли не национальной героиней. Тогда же Клавдия Леонидовна впервые встретилась с японской женой своего Яши: они обнялись и расплакались - им даже не нужен был переводчик, чтобы понять друг друга.

Потом жительница Прогресса еще дважды была в Стране восходящего солнца, в том числе на спектакле, созданном на основе судеб русской женщины и японского военнопленного. И в каждый ее приезд Ясабуро уговаривал остаться с ним - его японская супруга Хисако умерла, а в каждом телефонном разговоре - просился назад, в Прогресс. Но Клавдия Леонидовна все время отказывала: она хотела, чтобы ее Яша «мог жить достойно». А сама жила довольно скромно, в одиночестве, полагаясь только на собственные силы.

- Она до последнего была очень активна - в прошлом году сама вскопала и засадила свой огород, - рассказывает Алексей Родя, один из немногих, кто хорошо знал свою односельчанку.

Алексей Исаакович познакомился с Клавдией Леонидовной и Яковом Ивановичем около тридцати лет назад, они общались семьями. Когда Ясабуро уезжал в Японию, он попросил своих друзей помогать жене. Его просьбу Алексей Исаакович и Любовь Степановна Родя исполнили и были с бабой Клавой до последних ее дней. Они же организовали достойные похороны.

По словам Алексея Исааковича, Клавдия Леонидовна покинула этот мир счастливой: ее любимый Яша был жив, а в последнее время ее стала навещать внучка Лариса. Да, у Новиковой есть две внучки - дочери сына, которого она родила в первом браке. Их отношения не сложились, по слухам, мужчина сильно пил и в 64 года умер. Его дочери практически не общались с бабушкой, и только незадолго до ее кончины одна из женщин, живущая в Прогрессе, стала навещать бабу Клаву.

Когда в Японии стало известно о смерти Клавдии Новиковой, в Прогресс пришло несколько писем, в том числе от самого Ясабуро. Он обращался к ней как к живой: «Клавдия! Я узнал о том, что тебя не стало, и скорбь одолевает меня. Я пытался дозвониться до тебя 30 августа, в день моего 96-летия, но у меня ничего не получилось. Все сорок лет, что я прожил с тобой в России, ты всегда была рядом со мной, всегда поддерживала меня. Спасибо тебе за все… Я смог вернуться в Японию только благодаря твоим усилиям, и я безмерно признателен тебе за это. Вспоминаю, как мы даже изготовили гробы для двоих у тебя на родине. Если бы это было в моих силах, я бы хотел примчаться к тебе и прижать тебя к сердцу крепко-крепко… Но я бессилен… Спи спокойно, дорогая Клавдия. Твой Ясабуро».


http://my-madonna.ru/article/lyubit-porusski

И още един материал, който е повод за Бг  bg гордост Peace
Гордост за Перник и цяла България: Здравка Евтимова влезе в американска антология – единственият чужд автор сред 19 американци!
Скрит текст:
Разказът на Здравка Евтимова „A Knife in My Drawer“ („Нож в моето чекмедже“) беше селектиран и публикуван в американската антология за разкази с неочакван край „Nightscript 2015“. Друг разказ на писателката – “ Parable of Stones ” („Притча за камъни“) беше публикуван на 9 февруари 2016 г. в Mexico City Literary Review , Мексико.
Антологията „Nightscript“ се публикува веднъж годишно в САЩ. Тази година тя съдържа 20 разкази – 19 разкази от писатели от САЩ и един разказ на писател от България.

Към разказа „Притча за камъни“ в Мексико е отпечатано и интервю с българската писателка.

КАМЪНИ
разказ от Здравка Евтимова


– Слушай какво, момиче. Мъжете са камъни, всичките до един, без никакво изключение – казва ми тя. – От тебе зависи дали ще го носиш като тежест на шията и ще скочиш да се удавиш, или ще го хвърлиш в калта да стъпиш върху него, за да не си изцапаш обувките. – Тя е на средна възраст, прочула се е в цял Перник. Взима по 5 лева на съвет.
– Искам да напусна мъжа си – казвам аз. – Но той не е лош човек.
– Как не е лош човек, бе! Направо е гаден човек. Зарежи го. Мъже под път и над път, всеки гледа да те одере жива, после показва кожата ти на колегите и се хвали как си изревала два бидона сълзи за него. Не бил лош! Ми тогава защо си дошла при мене, защо ми даде тия пет лева?
–  За съвет.
–  Сега ще ти разкажа една история,  пък решавай сама.
И аз бях пламнала като факла за един господин – търговче, продава ракия в Перник. Хвърля ми око, много си хубава, казва. Тия лафове на баба ми ги реди, имаме си огледала у нас, отвръщам му откровено. Ама вярно си хубава, що не ми вярваш? Какво желаеш?- интересувам се пряко аз и знам какво иска. Имам сини сливи  цял склон – нали разбираш, че съм умна жена. Купих едни баир, после втори и така всички сини сливи в мои ръце паднаха. Истината е в сините сливи, да знаеш, момиче, защото сините сливи са ракия в бъдеще време. Ти, вика ми търговчето, си много интелигентна. Да така е,  съгласявам се, кажи какво искаш и за колко, защото нямам време да ми разправят колко съм интелигентна и прочее красива. Искам петстотин кила сливи. Колко даваш за едно кило, господине? А ти колко искаш? – пита той. Викам му – първо ще ти дам да пиеш от моята ракия, една чаша само – съвсем без пари, после ти сам ще ми кажеш колко ще дадеш. Добре – той изпи чашата и очите му лъснаха като ножове, дето а-а -а и ще заколят някого. Забелязвам, изтъквам аз,  че пиянството ти е лошо. В очите ти кръв, а в ръката ти още повече кръв. Затова ела тука, имам втори начин да те проверя колко струваш. Но трябва да изпиеш още една чаша, понеже чак след втората ставам красива. Аз, изтъква то, готов съм и четири чаши да изпия заради тебе.Тогава няма да ми вършиш работа, викам му откровено. Той изпи втората чаша. Разбери, момиче – обърна се към мене жената, само след втората чаша се случва истинската любов. Без чаша той ще ти намира кусури, я носът ти ще му се види дълъг, я краката криви, но след втората ракия носът е бисер, а краката до луната стигат. Не се случи кой знае каква любов, доста хора са пили по две чаши при мене – по ракията един мъж ще го познаеш. Чашата казва истината за сърцето. На тоя сърцето му беше ни добро, ни зло. Слушай, приказва ми той, ще ти дам колко кажеш за половин тон сливи, ще ти дам колко кажеш и без да купувам сливите, ама искам утре пак да изпия две чаши с тебе.
Не, отвръщам му, не ми харесваш, господине, обявявам ти го открито. Петстотин кила сливи ми струват хиляда лева, но за тебе хиляда и двеста. Отивай си. Как така да си отивам? Аз, казва, се влюбих в тебе. Твоето питие ми дава такива сили, щото не знам дали стъпвам по небето, или по земята. Добре, брой ми парите за стоката. Нямам толкова. Защо тогава ме будалкаш, че и ракията ми пи? Щото много те харесвам. Ти нямаш вкус, отсичам аз. Събрах му всичките пари. Лично го пребърках и последния лев от джоба му изтръгнах. Мъжът това заслужава – одери го, парите му вземи и го прати при някоя друга да пере чорапите и да го слуша как дърдори глупости.
-Аз уважавам моя човек – измънках аз – Той  е добър.
– Добър е, докато не намери някоя по-руса от тебе, момиче. Ще му вземе парите, ще го одере, ще изпие две чаши с него и ще ти го проводи да му переш дрехите и да слушаш какви ги дърдори. Че и сълзите му му ще трябва да бършеш. Без тия на мене. Слушай по-нататък. Няма да си ходя, казва ми търговчето. Ето, виж каква ракия правим в Перник, момиче – след чаша се влюбва, сред три желае да мре за тебе. Но любовта иска живи хора, не мъртви. След три ракии две не вижда, след четири се жени. Свих на топка панталоните, ризата и палтото му, изхвърлих ги навън и казвам: – Аз не съм хотел. Чао. Но на другия ден човекът пак дойде. Много си хубава, настоява. Ама много. Дай да пием още две чаши. Вече продадох стоката на друг – отрязах аз.
– Той пи ли с тебе? – едва диша човекът. Ами пи. Търговчето изведнъж заплака – в очите му сълзи на гроздове. Търгувам сливи от пет години и много пъти по две ракии съм пила с купувачи, но никой не ми е хлипал като този. Ракията силна, уж и аз силна, но ако щеш грим сложи,  фон дьо тен метър намажи и се гипсирай от руж,  все си жена. Усещаш нещата. Човекът плаче  – ами аз съм се влюбил, какво да правя сега?- пита. Аз, като не мога без тебе, къде да ида?
– Имаш ли ти бизнес? разследвам аз. Нямам бизнес. Пари имаш ли? Нямам, ти всичките ми ги взема. Къща имаш ли? Нямам – признава. А какво имаш тогава? Той казва: – „Само като те гледам, ни пари ми трябват, ни къща, ни стока, ни бизнес.“ Ти си луд, човеко, подчертавам аз. Ами луд съм. Ти за пет стотинки не ставаш. Ами не ставам, вика. Какво да те правя?  – питам го. Ми дай да пием две чаши ракия. Ми дай, съгласих се аз. От сълзите ли, от глупостта му ли, очите му взеха да греят като слънце и електрически крушки едновременно. Много си прекрасна, казва ми. Пихме ракия, две чаши  и оттогава, момиче, да знаеш  – всички мъже са камъни и от тебе зависи дали ще го носиш на шията, ще го хвърлиш ли в калта да стъпиш върху него, или пък ще пиеш две чашки ракия с него и като мене – три деца  ще му родиш и всичките хубави, та хубави, греят. И като се гледам в огледалото, си мисля – аз вярно съм хубава, той правилно е забелязал.
Следователно, момиче, всички мъже са камъни, но само един между тях е скъпоценен. Той е твоят мъж. Той няма особен вкус, той е див, не го бива да прави търговия, но си е твоят камък, момиче. Цената му не пада, уж одъртява, а  ти става по-скъп. Взимай го. Направо мини през супера и купи пернишка ракия. Две чашки само. Не повече.

http://zapernik.com/2016/02/11/498/

Може малко да ви е в повече материала за четене, но все пак е събота и мисля, че така по-дълго ще се насладите на сутрешното кафе на Вичи и/или Цвети Hug Hug




Лека нощ!  sleepuu

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 01:53 от kanti

# 699
  • Мнения: 5 762
Здравейте Hug
Баги HugЗлати HugЦвети Hug Благодаря ви за всичко. smile3501
Линка Hugза всичко и преводите.Да благодарим на Бопай и Елмира. bouquet
Канти Hug За истинската любов. newsm10

Добро да е утрото Ви! Щастлив уикенд!
Днес събуждането е по-лесно и кафето е по-вкусно,
защото е събота. Да си подарим усмивки и настроение.

Няма как да не повтаряме снимките от вчера.
 
 

За  филма Червения Истанбул са ясни и Халит  Ергенч и Мехмет Гюнсур.
Мисля,че и за майката ,която ще играе имаше снимки.

                            

Днес ,да се надяваме,че ще излезе превод от вчерашната среща.

  За разсънване

 В един свят ,пълен с омраза,нека си позволим да се обичаме!!!
 В един свят,пълен с гняв ,нека се опитаме да сме спокойни!!!
 В един свят ,пълен с отчаяние ,нека се осмелим да мечтаем!!!
 В един свят,пълен с недоверие,нека се осмелим да вярваме!!!
 Нека съботата ни е изпълнена с красота,щастие и много,много усмивки!!!!!!
 Ценете всеки миг и знайте,че е неповторим ,радвайте му се и го изживейте пълноценно!!

Спокоен почивен ден bouquet,а на работещите по лек ден.








Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 08:24 от vdleri Вичона

# 700
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Добро утро!  Hug



Линка  Hug благодаря  bouquet за бързо донесените, макар и кратки преводи от снощното предаване.

Канти  Hug този път и двете ти четива ми харесаха  bouquet, а колкото до Пепеляшка - то за всички ни сигурно си беше смешно, ама... усещането от нещо подобно за мен е, че все едно ми убиват приказката. А автори всякакви - всеки си има своят поглед и идеи.  Peace

И... отново да повторя нашето прекрасно момиче  Simple Smile



А докато поработя малко и днес, дано се появи и цялостен превод, та...  Wink да сме наясно вече с всичко казано  Peace

Вичи  Hug

Хубав и богат ден да ни е!  Peace

# 701
  • Мнения: 659
 Добро утро! Grinning Hug bouquet

С компютъра, чаша кафе и усмивката на една красива жена! love001

 

Вичи, Цвети, Hug Hug

Канти, Hug
Невероятна история за една любов. Какво ли няма по света. Thinking

И поводът за гордост - Здравка Евтимова и нейният разказ.smile3501 bg

Благодаря ти за интересните четива, които са традиция в твоите постове. newsm51

Приятен и спорен ден! Simple Smile Hug

 love001

И в тон с 20 минути...

# 702
  • Мнения: 41 930
Добро утро! Hug Hug Hug



Баги HugЦвети Hug,за стоп кадрите и гифчетата! bouquet bouquet

Линка Hug,за кадрите и преводите! bouquet

Канти Hug,за четивата! newsm10 bouquet

Вичи HugЦвети HugРали Hug



И днес времето е пролетно! Laughing

Желая ви чудесен ден! newsm51 smile3525 newsm51



# 703
  • Мнения: 5 762
Здравейте Hug

                   

                   От инстаграма на Ферзан Йозпетек
                   сценария на İstanbul Kırmızısı.. İstanbul Red..

https://www.instagram.com/p/BBt9OuxGInV/


# 704
  • Мнения: 10 033
Здравейте! Hug



Ето и видео на достъпно място от снощното предаване!  Peace

https://vimeo.com/155204249

Превод не съм открила!  Joy

Ферзан бей работи върху сценария. Вичи  Hug е сложила снимката от ИГ му, но аз ще я сложа и  с неговите коментари



 Това са партньорите, харесваме, нехаресваме... Добрата новина е, че това е филм. За дизито си търсим други!  Joy Joy Joy



И накрая да ви пожелая хубава събота и дано излезе превод.  Peace



Я, някой си е купил като нашия панталон!  Joy Joy Joy

Скрит текст:

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 11:54 от Lina_4

Общи условия

Активация на акаунт