Туба Бюйюкюстюн, Запленяваща сърцето и проектите преди и след това-222 тема

  • 61 317
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 535


Хубав ден на всички!  Peace Аз съм потънала в трети сезон на испанския "Кадифе", ама след още пет епизода се надявам да изплувам и да си взема въздух Mr. Green Mr. Green
Линка, после ще го мисля за нов партньор на Туба, защото в момента цялата ми глава е с тойзи красавец в средата:



Ох, как ще му отива една Туба...както се казва ШАРМАНььь.. Joy Joy

Ама до идването на нов, едно красиво половин минутно клипче със стар партньор  Peace



# 706
  • Мнения: 2 195
Здравейте Hug


При нас днес хич не е пролетно, та затова от мене зимен поздрав с едно южно птиче:

Сценарият е готов, кастът подбран окончателно, че и подготовката (то досега какво е било) е започнала. Чакаме си, значи, снимачните снимки.
Не съм очарована съвсем от партньорите (не че някой ме пита), не защото имам нещо против тях, просто очаквах нетурски партньори Peace Най-малкото, че съм гледала тези партньори (по-скоро ХЕ Peace) в много силно турски проекти, та и усещането ми за тях си е ориенталско патриархално. Туба съм се убедила, че и на екрана, и в живота го дава европейски. Дано и партньорите й ми разсеят ориенталските представи Peace

Понеже си имаме любовна притча, имаме си темно семейство, просто няма как да подмина синхрона:
не че е нещо ново, знаем си го:


Това, коя е newsm78 Знам, че не е Филиз, Аси или Мелек.

Тези дни Линка, а след това и Цвети се чудиха като мене за:

Филиз е от края на ПЛ. Може веднага да отговоря, ама чаках да минем на следваща страница, за да я сложа пак, а не да я цитирам. Харесвам си я Peace

Канти, благодаря за скритите, с открити коментари Hug
Не бях чувала името на Здравка Ефтимова. Мислех, че е млада жена с едва ли не първа публикация, а тя се оказа жена на средна възраст с доста богата, литературна, международна биография thumbsup
Скрит текст:
Здравка Евтимова е родена на 24.07.1959 г. гр. Перник. Завършва английска филология във ВТУ "Св. св. Кирил и Методий" (1995). Специализира художествен превод в Сейнт Луис, щата Мисури, САЩ. Редактор от ноември 2003 г. на българската секция на списание "Muse Apprentice Guild" - Сан Диего, САЩ; от януари 2004 г. - редактор за България на списание "Literature of the Avanteguard", специализирано за кратка проза, Великобритания. В България има публикувани около 90 разказа в сборниците: "Разкази срещу тъга" (1985), "Разкази от сол" (1990), "Разкази за приятели" (1992), "Сълза за десет цента" (1994). Активно участва със свои разкази в периодиката. Публикува в САЩ, Канада, Великобритания, Австралия, Германия, Франция, Индия, Русия, Полша, Чехия, Словакия, Македония и Сърбия. Нейни разкази са четени по ББС, Лондон. Автор е на романите "В студената ти сянка, лейди", "На две крачки от мен" (1999), "Линди" (1999), "За теб, за мен", "Четвъртък" (2003). Носител на множество награди, сред които: за дебютна книга (1985), Национална награда "Чудомир" на в. "Стършел" (1982), Национална награда за съвременен роман на фонд "Развитие" (1998) за романа "В студената ти сянка, лейди", Специална награда за разказ на немската фондация "Lege Artis Verein" (1999), Награда за проза на английското списание "The Text" за разказите "Малката гара" и "Възбудата от снощи" (2000), Награда на английското издателство "Skrev Press" за сборника с разкази "Bitter Sky" (2003), Награда "Генчо Стоев" за серия разкази от балкански писатели на изд. "Балкани" (2003). Превела е повече от 25 романа от английски, американски и канадски автори на български език, превежда произведения на български писатели на английски език. Член е на Съюза на българските писатели и на Лигата на писателите на Великобритания, област Йоркшър-Хамбърсайд. Член е на българския ПЕН-клуб.

Руско-японската история ми напомни за тази песен:

[/video]
В навечерието на Деня на влюбените малка разходка из света и кой, как, къде и кога празнува
http://www.obekti.bg/chovek/16-tradicii-za-sveti-valentin-ot-cyal-svyat

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 15:18 от Bagi

# 707
  • Мнения: 41 956
Привет следобедно! Hug Hug Hug

Вичи HugЛинка Hug,за инфото! bouquet bouquet

Надин HugБаги Hug

Пускам руския превод на ГВ! Peace
http://vbox7.com/play:ac25dbfea3?p=playlist&id=2171591&order=date-1част
http://vbox7.com/play:da71d1115b?p=playlist&id=2171591&order=date-2част

КН 5 епизод bg sub-Ринка bouquet Лили bouquet
https://youtu.be/l_9Hfqn304o

# 708
  • Мнения: 10 035
Е, момичета, Бопай  Hug Heart Eyes  bouquet го преведе за нас!  Heart Eyes



Скрит текст:
Журналистка представила всю команды, короткометражки Джунгли. Онура и Догу объявила как режиссеры фильма. Тубу и Селима как актеров. Ведущая сказала что 19 февраля состоится в Стамбуле премьера фильма, на фесте Алтын Коза. А первая премьера Джунгли состоялась в НЙ.. и спросила, какие ощущения?Начал говорить Онур: Для нас это было очень волнительно создавать первый короткометражный фильм. Мы выбрали тему Сирийских беженцев и с Догу Акалом, за 3 дня составили сценарий на короткометражку. Потом, спасибо всем Селиму, Тубе Мухамет бею, Мустафе Узурлу все вместе сняли фильм. Фильм мы разослали по некоторым фестивалям и первыми получили ответ с НЙ. Когда мы получили подтверждение с НЙ и нам предложили показать фильм в рамках Ньюйоркского фестиваля, конечно очень обрадовались. С Тубой мы посетили премьеру, нам понравилась организация феста, мы получили много приятных отзывов и разумеется вернулись от туда очень счастливыми.
Ведущая: Скажите какие ощущения от первой пробы в качестве режика? насколько я знаю Догу-театральный режиссер.. как вы сработались?
Онур: хороший вопрос.. на самом деле было здорово.. первый раз оказаться по ту сторону камеры, лично для меня было большим удовольствием. Тем более с таким сильным актерским составом. Я хорошо знал Дойгу , он профессионал..
Дойгу: да, мы сняли фильм за 5 дней..было круто! Во Франции наш фильм взял приз зрительских симпатий.. и это было о приятно.
Ведущая: Кстати, и Туба впервые соприкоснулась с Онуром как с режиссером.. как это произошло?
Туба: Я присоединилась, на -3-й день съемок.. Селим начал раньше меня..съемочный процесс был уже в разгаре..Но я была в курсе всего канешно.. потому в первый день мы с Онуром, немного поспорили.. вся команда собралась прекрасная.. сценарий детально расписан, так то со стороны скажу, я получила удовольствие от работы.
Ведущая: Теперь дадим слово Селиму, чтоп он рассказал нам об Омаре, гл герое фильма.. мужчина, который сбежал с двумя детьми с Сирии в Стамбул..
Селим: Хотелось бы начать с того, что мне как актеру было приятно работать с такой командой режиссеров и сценаристов. На самом деле, это очень важно, чтобы интересы совпадали.. (Онур сказал спасибо) Онур замечательный актер, реально показал себя как сильный режиссер.. Он прислушивался к актерам.. это очень важно.. вообще я считаю, что те кто сами вышли из актеров, становятся прекрасными режиссерами.. потому что они знают ньюансы, как все обстоит по ту сторону камеры.. Насчет моего героя Омера, хочу сказать.. что сейчас такое время что все могут оказаться беженцами. Нам нужно быть терпимее к этим людям.. никогда не знаешь что произойдет с нами завтра. Омер пережил ад, сбежал с Родины в поиска лучшей жизни.. но с чем он столкнулся... это мы увидим в фильме..Наша любимая Туба была в этих лагерях..
Туба перебила: Простите Селим..Да вы верно говорите, эти люди вынуждены покинуть свои дома, чтобы спастись от смерти.. но что их ждет у нас? Есть ли надежда на конец их страданиям на нашей земле? Потому наша задача рассказать.. что пережили эти люди. Нам нужно спросить себя- что мы можем сделать или сделали чтобы помочь им? Главное не упустить детей. Создать условия для их полноценного развития. Чтобы завтра беда не постучалась к нам в дом. Я была в 2 -х лагерях беженцев, и меня очень сильно затронула судьба этих детей. ( чуть не заплакала)
Онур: согласен.. как бы там ни было нам нужно смириться с тем что эти люди уже поселились в Турции. Их более 1, 5 млн.. (Догу сказал что уже перевалило за 2 млн) .. нам нужно научиться с ними жить.. как нас строить с ними отношения? К сожалению наше общество еще не дошло этой мысли..вечером за телеком в одно ухо зайдет , в другое выйдет.. так наша задача рассказать и показать доступным способом жизнь этих людей.

Насчет новых проектов Туба сказала, что ей было приятно работать с Хинером, иранским режиком.. он не знает турецкого но снял фильм на турецком языке.. это было удивительно. Про фильм Ферзана сказала, что каст определен, но не назвала поименно ни Халита ни Гюнсура.. это показали по фотографии) пробы начались, фильм будет сниматься в Стамбуле. Ей не придется учить итальянский. так как Ферзан говорит на туркише.

Онур с Дойгу говорили о том, что турецкие режиссеры завоевывают мир. Фильм Спячка, взял Канскую ветвь.. а фильм Мустанг, турецкого режиссера, через Францию попал на Оскар. Это мол оч круто и дает нам всем большие надежды и шансы.

Онур рассказал о номинации на Лондонском фесте, что Тубу , Селима номинировали за лучшую роль..Селим добавил что и Онура с Дойгу как лучших режиссеров. все засмеялись..Онур прикололся, ну мы то скромные мол) Также поделился с тем что подготовка к полнометражному фильму на тему беженцев завершена. Сценарий готов, режиссером выступит он и Догу.. актерский состав тот же.
В конце ведущая пожелала удачи всей команде Джунгли дальнейших успехов и попрощалась с ними.



# 709
  • Мнения: 4 252
Здравейте в съботната вечер, момичета

При нас днес времето беше от почти прекрасно пролетно до бурно дъждовно  

Като се прибрах между капките побързах да влезна  У ДОМА с надеждата за наличие на превод на вчерашното предаване с Туба и Онур. Но уви  Sad все още няма. Но пък Линка Hug е намерила цялото предаване, което сега ще го видя.

От сутринта Вичи и Цвети Hug Hug са ни заредили с прекрасни положителни мисли и настроение. А днес Ферзан бей е информирал феновете в ТТ, че вече е готов за началото на снимките на Червения Истанбул -Вичи, Линка Peace

Баги
Hug благодаря ти за допълнителната информация за Здравка Ефтимова. Завидна творческа биография yes



Това, коя е newsm78 Знам, че не е Филиз, Аси или Мелек.


Баги според мен това е Елиф. Прическата е нейната. Мислех, че е от 2 еп, но не е от там защото  е по-къдрава . Някъде от следващите епизоди ще да е  yes
Тези са от 2 еп Peace




Надин Hug хареса ми изложбата , която си сложила. Къде ли се намира? Wink
Злати Hug благодаря ти за линка за ГВ. Ще го видя след малко

Предлагам ви няколко цитата от новите учебници за учениците от тази година. Не знам да се смея ли, да плача ли... ooooh! Sick

Скрит текст:
Ексминистър Тодор Танев заяви, че всяка година се дават 20 милиона лева за написването на учебници, а ето какво пише в тях:
„Морската вода е солена, защото в нея е разтворено голямо количество готварска сол. Във водата се разтварят редица твърди вещества, течности и газове”, това пише в учебника „Човекът и природата” за 3-ти клас
„Растенията сами произвеждат храната си. Те се наричат производители. Животните ядат готова храна – растения и други животни. Затова те се наричат потребители” – „Човекът и природата“, 3 клас, изд. „Булсвет“:02_grin:
„Връх Шипка  се намира на върха на планината. Опълченците са ситуирани на него“ – Учебник по литература за 7 клас, изд. „Анубис“  Mr. Green
„Левски е заловен от турската полиция” - "Човекът и обществото", 3 клас
„Мандатът на българският президент е 4 години“, „Човекът и обществото“, 4 клас, изд. „Анубис“
"Освобождението на България е излишно, защото трябва да се отделят пари за армия и се забелязва рязък спад на стопанския живот, например драстичното намаляване на козите”, изд. "Червената къща"

„Кон излезе на ливада,
вдъхна въздух и умря.
Възкачи се на небето
и какво ли не видя.
Две кебапчета крилати
Пазят рая с автомати“
– Учебник по музика, 5 клас, изд. „Просвета“  #Crazy

http://uchiteli.bg/interesting/biseri-ot-novite-uchebnici/1202



Хубава вечер!  Heart Eyes

ПП.

Е, момичета, Бопай  Hug Heart Eyes  bouquet го преведе за нас!  Heart Eyes



Скрит текст:
Журналистка представила всю команды, короткометражки Джунгли. Онура и Догу объявила как режиссеры фильма. Тубу и Селима как актеров. Ведущая сказала что 19 февраля состоится в Стамбуле премьера фильма, на фесте Алтын Коза. А первая премьера Джунгли состоялась в НЙ.. и спросила, какие ощущения?Начал говорить Онур: Для нас это было очень волнительно создавать первый короткометражный фильм. Мы выбрали тему Сирийских беженцев и с Догу Акалом, за 3 дня составили сценарий на короткометражку. Потом, спасибо всем Селиму, Тубе Мухамет бею, Мустафе Узурлу все вместе сняли фильм. Фильм мы разослали по некоторым фестивалям и первыми получили ответ с НЙ. Когда мы получили подтверждение с НЙ и нам предложили показать фильм в рамках Ньюйоркского фестиваля, конечно очень обрадовались. С Тубой мы посетили премьеру, нам понравилась организация феста, мы получили много приятных отзывов и разумеется вернулись от туда очень счастливыми.
Ведущая: Скажите какие ощущения от первой пробы в качестве режика? насколько я знаю Догу-театральный режиссер.. как вы сработались?
Онур: хороший вопрос.. на самом деле было здорово.. первый раз оказаться по ту сторону камеры, лично для меня было большим удовольствием. Тем более с таким сильным актерским составом. Я хорошо знал Дойгу , он профессионал..
Дойгу: да, мы сняли фильм за 5 дней..было круто! Во Франции наш фильм взял приз зрительских симпатий.. и это было о приятно.
Ведущая: Кстати, и Туба впервые соприкоснулась с Онуром как с режиссером.. как это произошло?
Туба: Я присоединилась, на -3-й день съемок.. Селим начал раньше меня..съемочный процесс был уже в разгаре..Но я была в курсе всего канешно.. потому в первый день мы с Онуром, немного поспорили.. вся команда собралась прекрасная.. сценарий детально расписан, так то со стороны скажу, я получила удовольствие от работы.
Ведущая: Теперь дадим слово Селиму, чтоп он рассказал нам об Омаре, гл герое фильма.. мужчина, который сбежал с двумя детьми с Сирии в Стамбул..
Селим: Хотелось бы начать с того, что мне как актеру было приятно работать с такой командой режиссеров и сценаристов. На самом деле, это очень важно, чтобы интересы совпадали.. (Онур сказал спасибо) Онур замечательный актер, реально показал себя как сильный режиссер.. Он прислушивался к актерам.. это очень важно.. вообще я считаю, что те кто сами вышли из актеров, становятся прекрасными режиссерами.. потому что они знают ньюансы, как все обстоит по ту сторону камеры.. Насчет моего героя Омера, хочу сказать.. что сейчас такое время что все могут оказаться беженцами. Нам нужно быть терпимее к этим людям.. никогда не знаешь что произойдет с нами завтра. Омер пережил ад, сбежал с Родины в поиска лучшей жизни.. но с чем он столкнулся... это мы увидим в фильме..Наша любимая Туба была в этих лагерях..
Туба перебила: Простите Селим..Да вы верно говорите, эти люди вынуждены покинуть свои дома, чтобы спастись от смерти.. но что их ждет у нас? Есть ли надежда на конец их страданиям на нашей земле? Потому наша задача рассказать.. что пережили эти люди. Нам нужно спросить себя- что мы можем сделать или сделали чтобы помочь им? Главное не упустить детей. Создать условия для их полноценного развития. Чтобы завтра беда не постучалась к нам в дом. Я была в 2 -х лагерях беженцев, и меня очень сильно затронула судьба этих детей. ( чуть не заплакала)
Онур: согласен.. как бы там ни было нам нужно смириться с тем что эти люди уже поселились в Турции. Их более 1, 5 млн.. (Догу сказал что уже перевалило за 2 млн) .. нам нужно научиться с ними жить.. как нас строить с ними отношения? К сожалению наше общество еще не дошло этой мысли..вечером за телеком в одно ухо зайдет , в другое выйдет.. так наша задача рассказать и показать доступным способом жизнь этих людей.

Насчет новых проектов Туба сказала, что ей было приятно работать с Хинером, иранским режиком.. он не знает турецкого но снял фильм на турецком языке.. это было удивительно. Про фильм Ферзана сказала, что каст определен, но не назвала поименно ни Халита ни Гюнсура.. это показали по фотографии) пробы начались, фильм будет сниматься в Стамбуле. Ей не придется учить итальянский. так как Ферзан говорит на туркише.

Онур с Дойгу говорили о том, что турецкие режиссеры завоевывают мир. Фильм Спячка, взял Канскую ветвь.. а фильм Мустанг, турецкого режиссера, через Францию попал на Оскар. Это мол оч круто и дает нам всем большие надежды и шансы.

Онур рассказал о номинации на Лондонском фесте, что Тубу , Селима номинировали за лучшую роль..Селим добавил что и Онура с Дойгу как лучших режиссеров. все засмеялись..Онур прикололся, ну мы то скромные мол) Также поделился с тем что подготовка к полнометражному фильму на тему беженцев завершена. Сценарий готов, режиссером выступит он и Догу.. актерский состав тот же.
В конце ведущая пожелала удачи всей команде Джунгли дальнейших успехов и попрощалась с ними.




Линка  bouquet знаех си, че ще го откриеш. Благодаря на Бопай  newsm51

# 710
  • Мнения: 10 035
Канти  Hug твоите снощни разкази бяха много интересни, особено първия... Разплака ме и ме накара да се замисля - какво нещо е любовта, колко различни проявления има, колко красив е нейния свят... Благодаря, че ги сподели с нас!  Hug
С интерес бих прочела и разказът с неочакван край на Здравка Ефтимова. Дано да ни попадне... Peace

За снимките - и аз мисля, че е Елиф, но там, от където ги взех, смятат, че е Лиза (Хелен) от ТР. Та  сега не мога със сигурност да твърдя... newsm78



Още нещо интересно, този път от Елмира  Hug (между другото, доста момичета от руския форум ни четат, така че на мен няма защо да благодарите, можете директно да се обръщате към тях!  Laughing)



Скрит текст:
kogda nazhimala na foto, pokazyvaet eti adresa. adres Tuby, real-brown eto italyanskaya pevica, bylo o neinovosti ranshe, chto budet igrat v filme, i jamesfrancotv on Amerikanski akter, igral v SpaiderMane)

Ше ви го преведа, че макар да е на руски, е написано с латински букви и трудно се чете.
Когато натиснах върху снимката, се показаха тези адреси  - на Туба, на италианската певица, за която по-рано имаше инфо, че ще участва във филма , на  Джеймс Франко - американски актьор, който е играл в Спайдърмен.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D1% … D0%BD%D0%BA%D0%BE
Номиниран за Оскар, носител на Златен глобус и две награди Еми, има звезда в холивудската алея на славата.



Снимката е от Уикипедия. На 37 години е. Защо точно него е отбелязал Ферзан бей?  newsm78 Защо не е отбелязал ХЕ и МГ?  newsm78 Пак ни оставя да гадаем добрия господин Йозпетек!  Crossing Arms



Часовникът се демонстрира... Laughing

А сега и от мен малко мъдри мисли.  Mr. Green Не, не съм ги измислила аз, а великия Ремарк!  Joy

Скрит текст:
РЕМАРК: ЧОВЕК ТРЯБВА ДА ОБОЖАВА ЖЕНИТЕ ИЛИ ДА ГИ НАПУСКА. НЯМА СРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ

1. Днешните правила повеляват да се взема от живота колкото се може повече. А как ще го направиш, това си е лично твоя работа.

2. Единствен оня, който винаги е сам, познава щастието да бъде заедно с друг.

3. Съвестта обикновено измъчва не тези, които са виновни.

4. Съжаленията са най-безсмисленото нещо на този свят. Човек не може да върне, нито да поправи нещо. Иначе всички щяхме да бъдем светци. Целта на живота не е да ни прави съвършени. Съвършенството е за музеите.

5. В това именно е нещастието на света. Ние самите никога не изпитваме това, което правим на другите.

6. Скромността и верността към дълга биват възнаграждавани само в романите. В живота такива хора биват използувани, а после ги изтласкват настрана.

7. Никога не усложнявай нещо, което е просто. Това е една от най-големите житейски мъдрости, които съществуват. Много трудно приложима.

8. Да се родиш глупав не е срамно, срамно е само да умреш глупав.

9. Щастието е въпрос на степенуване. Който владее това изкуство, рядко е изцяло нещастен.

10. Никога, никога и пак никога няма да се окажеш смешен в очите на една жена, ако направиш нещо за нея.

11. Човек трябва да обожава жените или да ги напуска. Няма средно положение.

12. Най-страшното е времето. Мигът, чрез който живеем, и който въпреки всичко не ни принадлежи.

13. Само нещастният знае какво е щастието. Светлината не блести, когато е светло. Тя свети в тъмнината.

14. Само когато окончателно се разделиш с един човек, започваш истински да се интересуваш от всичко, което го засяга. Това е един от парадоксите на любовта.

15. Такъв е светът - може да се превърнете в ангел, глупак или престъпник – и никой няма да забележи. Но ако ви липсва едно копче, всички ще го видят.

http://www.mila.bg/article/5227332

# 711
  • AMS
  • Мнения: 6 458
Привет и благодаря за споделеното!!!

Аз само за протокола за снимките на Туба >>>




От Тясна рокля са  Peace
Виждат се в страничните кадри в 21:28 мин. във видеото на NTV.
https://www.youtube.com/watch?v=lOr0SM04i3I

Но аз пък не видях Халит и Мехмед Гюнсюр!?

А ето още едно видео за Тясна рокля >>>






Много ми хареса представянето на Джунглата по NTV.
Може да съм пропуснала, но не разбрах какъв ще е фестивала, или феста на 19-ти? Rolling Eyes
Това имам предвид >>>

Скрит текст:
"Ведущая сказала что 19 февраля состоится в Стамбуле премьера фильма, на фесте Алтын Коза."

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 22:16 от *** Diva ***

# 712
  • Мнения: 2 195
Е, момичета, Бопай  Hug Heart Eyes  bouquet го преведе за нас!  Heart Eyes



Скрит текст:
Журналистка представила всю команды, короткометражки Джунгли. Онура и Догу объявила как режиссеры фильма. Тубу и Селима как актеров. Ведущая сказала что 19 февраля состоится в Стамбуле премьера фильма, на фесте Алтын Коза. А первая премьера Джунгли состоялась в НЙ.. и спросила, какие ощущения?Начал говорить Онур: Для нас это было очень волнительно создавать первый короткометражный фильм. Мы выбрали тему Сирийских беженцев и с Догу Акалом, за 3 дня составили сценарий на короткометражку. Потом, спасибо всем Селиму, Тубе Мухамет бею, Мустафе Узурлу все вместе сняли фильм. Фильм мы разослали по некоторым фестивалям и первыми получили ответ с НЙ. Когда мы получили подтверждение с НЙ и нам предложили показать фильм в рамках Ньюйоркского фестиваля, конечно очень обрадовались. С Тубой мы посетили премьеру, нам понравилась организация феста, мы получили много приятных отзывов и разумеется вернулись от туда очень счастливыми.
Ведущая: Скажите какие ощущения от первой пробы в качестве режика? насколько я знаю Догу-театральный режиссер.. как вы сработались?
Онур: хороший вопрос.. на самом деле было здорово.. первый раз оказаться по ту сторону камеры, лично для меня было большим удовольствием. Тем более с таким сильным актерским составом. Я хорошо знал Дойгу , он профессионал..
Дойгу: да, мы сняли фильм за 5 дней..было круто! Во Франции наш фильм взял приз зрительских симпатий.. и это было о приятно.
Ведущая: Кстати, и Туба впервые соприкоснулась с Онуром как с режиссером.. как это произошло?
Туба: Я присоединилась, на -3-й день съемок.. Селим начал раньше меня..съемочный процесс был уже в разгаре..Но я была в курсе всего канешно.. потому в первый день мы с Онуром, немного поспорили.. вся команда собралась прекрасная.. сценарий детально расписан, так то со стороны скажу, я получила удовольствие от работы.
Ведущая: Теперь дадим слово Селиму, чтоп он рассказал нам об Омаре, гл герое фильма.. мужчина, который сбежал с двумя детьми с Сирии в Стамбул..
Селим: Хотелось бы начать с того, что мне как актеру было приятно работать с такой командой режиссеров и сценаристов. На самом деле, это очень важно, чтобы интересы совпадали.. (Онур сказал спасибо) Онур замечательный актер, реально показал себя как сильный режиссер.. Он прислушивался к актерам.. это очень важно.. вообще я считаю, что те кто сами вышли из актеров, становятся прекрасными режиссерами.. потому что они знают ньюансы, как все обстоит по ту сторону камеры.. Насчет моего героя Омера, хочу сказать.. что сейчас такое время что все могут оказаться беженцами. Нам нужно быть терпимее к этим людям.. никогда не знаешь что произойдет с нами завтра. Омер пережил ад, сбежал с Родины в поиска лучшей жизни.. но с чем он столкнулся... это мы увидим в фильме..Наша любимая Туба была в этих лагерях..
Туба перебила: Простите Селим..Да вы верно говорите, эти люди вынуждены покинуть свои дома, чтобы спастись от смерти.. но что их ждет у нас? Есть ли надежда на конец их страданиям на нашей земле? Потому наша задача рассказать.. что пережили эти люди. Нам нужно спросить себя- что мы можем сделать или сделали чтобы помочь им? Главное не упустить детей. Создать условия для их полноценного развития. Чтобы завтра беда не постучалась к нам в дом. Я была в 2 -х лагерях беженцев, и меня очень сильно затронула судьба этих детей. ( чуть не заплакала)
Онур: согласен.. как бы там ни было нам нужно смириться с тем что эти люди уже поселились в Турции. Их более 1, 5 млн.. (Догу сказал что уже перевалило за 2 млн) .. нам нужно научиться с ними жить.. как нас строить с ними отношения? К сожалению наше общество еще не дошло этой мысли..вечером за телеком в одно ухо зайдет , в другое выйдет.. так наша задача рассказать и показать доступным способом жизнь этих людей.

Насчет новых проектов Туба сказала, что ей было приятно работать с Хинером, иранским режиком.. он не знает турецкого но снял фильм на турецком языке.. это было удивительно. Про фильм Ферзана сказала, что каст определен, но не назвала поименно ни Халита ни Гюнсура.. это показали по фотографии) пробы начались, фильм будет сниматься в Стамбуле. Ей не придется учить итальянский. так как Ферзан говорит на туркише.

Онур с Дойгу говорили о том, что турецкие режиссеры завоевывают мир. Фильм Спячка, взял Канскую ветвь.. а фильм Мустанг, турецкого режиссера, через Францию попал на Оскар. Это мол оч круто и дает нам всем большие надежды и шансы.

Онур рассказал о номинации на Лондонском фесте, что Тубу , Селима номинировали за лучшую роль..Селим добавил что и Онура с Дойгу как лучших режиссеров. все засмеялись..Онур прикололся, ну мы то скромные мол) Также поделился с тем что подготовка к полнометражному фильму на тему беженцев завершена. Сценарий готов, режиссером выступит он и Догу.. актерский состав тот же.
В конце ведущая пожелала удачи всей команде Джунгли дальнейших успехов и попрощалась с ними.

И от мене newsm51

Имаме новина!

Также поделился с тем что подготовка к полнометражному фильму на тему беженцев завершена. Сценарий готов, режиссером выступит он и Догу.. актерский состав тот же.

2015 - сериал + късометражен + пълнометражен филм
2016 - 2 пълнометражни + сериал Praynig

Формулата "семейство режисьор и актьор" се оказва ефективна. У дома - спор, на снимачната площадка - бързи снимки.  

Мисля, че когато се разсмяха бурно в студиото, Туба говореше точно за този спор Thinking

Злати  Hug за ГВ.



Това, коя е newsm78 Знам, че не е Филиз, Аси или Мелек.


Баги според мен това е Елиф. Прическата е нейната. Мислех, че е от 2 еп, но не е от там защото  е по-къдрава . Някъде от следващите епизоди ще да е  yes
Тези са от 2 еп Peace





Предлагам ви няколко цитата от новите учебници за учениците от тази година. Не знам да се смея ли, да плача ли... ooooh! Sick

Скрит текст:
Ексминистър Тодор Танев заяви, че всяка година се дават 20 милиона лева за написването на учебници, а ето какво пише в тях:
„Морската вода е солена, защото в нея е разтворено голямо количество готварска сол. Във водата се разтварят редица твърди вещества, течности и газове”, това пише в учебника „Човекът и природата” за 3-ти клас
„Растенията сами произвеждат храната си. Те се наричат производители. Животните ядат готова храна – растения и други животни. Затова те се наричат потребители” – „Човекът и природата“, 3 клас, изд. „Булсвет“:02_grin:
„Връх Шипка  се намира на върха на планината. Опълченците са ситуирани на него“ – Учебник по литература за 7 клас, изд. „Анубис“  Mr. Green
„Левски е заловен от турската полиция” - "Човекът и обществото", 3 клас
„Мандатът на българският президент е 4 години“, „Човекът и обществото“, 4 клас, изд. „Анубис“
"Освобождението на България е излишно, защото трябва да се отделят пари за армия и се забелязва рязък спад на стопанския живот, например драстичното намаляване на козите”, изд. "Червената къща"

„Кон излезе на ливада,
вдъхна въздух и умря.
Възкачи се на небето
и какво ли не видя.
Две кебапчета крилати
Пазят рая с автомати“
– Учебник по музика, 5 клас, изд. „Просвета“  #Crazy

http://uchiteli.bg/interesting/biseri-ot-novite-uchebnici/1202
И аз си мислех за Елиф, когато отиваше към ателието, подарено й от баща й.  Ама в първите епизоди Ел беше доста кахърна и напрегната newsm78 За ТР - не е ли  облечена newsm78 От пуснатите досега снимки  и трейове я има с яке, но чантичката е светла, но пък доста прилича на цитираните снимки Thinking
Може да е просто Туба.
Учебникарските бисери успешно конкурират  ученическите. Значи децата ни си учат съвестно Mr. Green

И  допълнение към  https://vine.co/v/in6j3WUAVvr

ПП Дива е сложила нов трей на ТР.   Hug

Дива, кадърът, за който говориш съм го сложила. Там чантичката, освен че е светла (в трея се вижда) е на другото рамо й, а и май учличката е друга newsm78

ПП1 Не мога да разбера, защо тексът ми излиза в цитата на Канти ooooh!

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 22:43 от Bagi

# 713
  • Мнения: 4 252
Е, момичета, Бопай  Hug Heart Eyes  bouquet го преведе за нас!  Heart Eyes



Скрит текст:
Журналистка представила всю команды, короткометражки Джунгли. Онура и Догу объявила как режиссеры фильма. Тубу и Селима как актеров. Ведущая сказала что 19 февраля состоится в Стамбуле премьера фильма, на фесте Алтын Коза. А первая премьера Джунгли состоялась в НЙ.. и спросила, какие ощущения?Начал говорить Онур: Для нас это было очень волнительно создавать первый короткометражный фильм. Мы выбрали тему Сирийских беженцев и с Догу Акалом, за 3 дня составили сценарий на короткометражку. Потом, спасибо всем Селиму, Тубе Мухамет бею, Мустафе Узурлу все вместе сняли фильм. Фильм мы разослали по некоторым фестивалям и первыми получили ответ с НЙ. Когда мы получили подтверждение с НЙ и нам предложили показать фильм в рамках Ньюйоркского фестиваля, конечно очень обрадовались. С Тубой мы посетили премьеру, нам понравилась организация феста, мы получили много приятных отзывов и разумеется вернулись от туда очень счастливыми.
Ведущая: Скажите какие ощущения от первой пробы в качестве режика? насколько я знаю Догу-театральный режиссер.. как вы сработались?
Онур: хороший вопрос.. на самом деле было здорово.. первый раз оказаться по ту сторону камеры, лично для меня было большим удовольствием. Тем более с таким сильным актерским составом. Я хорошо знал Дойгу , он профессионал..
Дойгу: да, мы сняли фильм за 5 дней..было круто! Во Франции наш фильм взял приз зрительских симпатий.. и это было о приятно.
Ведущая: Кстати, и Туба впервые соприкоснулась с Онуром как с режиссером.. как это произошло?
Туба: Я присоединилась, на -3-й день съемок.. Селим начал раньше меня..съемочный процесс был уже в разгаре..Но я была в курсе всего канешно.. потому в первый день мы с Онуром, немного поспорили.. вся команда собралась прекрасная.. сценарий детально расписан, так то со стороны скажу, я получила удовольствие от работы.
Ведущая: Теперь дадим слово Селиму, чтоп он рассказал нам об Омаре, гл герое фильма.. мужчина, который сбежал с двумя детьми с Сирии в Стамбул..
Селим: Хотелось бы начать с того, что мне как актеру было приятно работать с такой командой режиссеров и сценаристов. На самом деле, это очень важно, чтобы интересы совпадали.. (Онур сказал спасибо) Онур замечательный актер, реально показал себя как сильный режиссер.. Он прислушивался к актерам.. это очень важно.. вообще я считаю, что те кто сами вышли из актеров, становятся прекрасными режиссерами.. потому что они знают ньюансы, как все обстоит по ту сторону камеры.. Насчет моего героя Омера, хочу сказать.. что сейчас такое время что все могут оказаться беженцами. Нам нужно быть терпимее к этим людям.. никогда не знаешь что произойдет с нами завтра. Омер пережил ад, сбежал с Родины в поиска лучшей жизни.. но с чем он столкнулся... это мы увидим в фильме..Наша любимая Туба была в этих лагерях..
Туба перебила: Простите Селим..Да вы верно говорите, эти люди вынуждены покинуть свои дома, чтобы спастись от смерти.. но что их ждет у нас? Есть ли надежда на конец их страданиям на нашей земле? Потому наша задача рассказать.. что пережили эти люди. Нам нужно спросить себя- что мы можем сделать или сделали чтобы помочь им? Главное не упустить детей. Создать условия для их полноценного развития. Чтобы завтра беда не постучалась к нам в дом. Я была в 2 -х лагерях беженцев, и меня очень сильно затронула судьба этих детей. ( чуть не заплакала)
Онур: согласен.. как бы там ни было нам нужно смириться с тем что эти люди уже поселились в Турции. Их более 1, 5 млн.. (Догу сказал что уже перевалило за 2 млн) .. нам нужно научиться с ними жить.. как нас строить с ними отношения? К сожалению наше общество еще не дошло этой мысли..вечером за телеком в одно ухо зайдет , в другое выйдет.. так наша задача рассказать и показать доступным способом жизнь этих людей.

Насчет новых проектов Туба сказала, что ей было приятно работать с Хинером, иранским режиком.. он не знает турецкого но снял фильм на турецком языке.. это было удивительно. Про фильм Ферзана сказала, что каст определен, но не назвала поименно ни Халита ни Гюнсура.. это показали по фотографии) пробы начались, фильм будет сниматься в Стамбуле. Ей не придется учить итальянский. так как Ферзан говорит на туркише.

Онур с Дойгу говорили о том, что турецкие режиссеры завоевывают мир. Фильм Спячка, взял Канскую ветвь.. а фильм Мустанг, турецкого режиссера, через Францию попал на Оскар. Это мол оч круто и дает нам всем большие надежды и шансы.

Онур рассказал о номинации на Лондонском фесте, что Тубу , Селима номинировали за лучшую роль..Селим добавил что и Онура с Дойгу как лучших режиссеров. все засмеялись..Онур прикололся, ну мы то скромные мол) Также поделился с тем что подготовка к полнометражному фильму на тему беженцев завершена. Сценарий готов, режиссером выступит он и Догу.. актерский состав тот же.
В конце ведущая пожелала удачи всей команде Джунгли дальнейших успехов и попрощалась с ними.

И от мене newsm51

Имаме новина!

Также поделился с тем что подготовка к полнометражному фильму на тему беженцев завершена. Сценарий готов, режиссером выступит он и Догу.. актерский состав тот же.

2015 - сериал + късометражен + пълнометражен филм
2016 - 2 пълнометражни + сериал Praynig

Формулата "семейство режисьор и актьор" се оказва ефективна. У дома - спор, на снимачната площадка - бързи снимки.  

Мисля, че когато се разсмяха бурно в студиото, Туба говореше точно за този спор Thinking

Злати  Hug за ГВ.



Това, коя е newsm78 Знам, че не е Филиз, Аси или Мелек.


Баги според мен това е Елиф. Прическата е нейната. Мислех, че е от 2 еп, но не е от там защото  е по-къдрава . Някъде от следващите епизоди ще да е  yes
Тези са от 2 еп Peace





Предлагам ви няколко цитата от новите учебници за учениците от тази година. Не знам да се смея ли, да плача ли... ooooh! Sick

Скрит текст:
Ексминистър Тодор Танев заяви, че всяка година се дават 20 милиона лева за написването на учебници, а ето какво пише в тях:
„Морската вода е солена, защото в нея е разтворено голямо количество готварска сол. Във водата се разтварят редица твърди вещества, течности и газове”, това пише в учебника „Човекът и природата” за 3-ти клас
„Растенията сами произвеждат храната си. Те се наричат производители. Животните ядат готова храна – растения и други животни. Затова те се наричат потребители” – „Човекът и природата“, 3 клас, изд. „Булсвет“:02_grin:
„Връх Шипка  се намира на върха на планината. Опълченците са ситуирани на него“ – Учебник по литература за 7 клас, изд. „Анубис“  Mr. Green
„Левски е заловен от турската полиция” - "Човекът и обществото", 3 клас
„Мандатът на българският президент е 4 години“, „Човекът и обществото“, 4 клас, изд. „Анубис“
"Освобождението на България е излишно, защото трябва да се отделят пари за армия и се забелязва рязък спад на стопанския живот, например драстичното намаляване на козите”, изд. "Червената къща"

„Кон излезе на ливада,
вдъхна въздух и умря.
Възкачи се на небето
и какво ли не видя.
Две кебапчета крилати
Пазят рая с автомати“
– Учебник по музика, 5 клас, изд. „Просвета“  #Crazy

http://uchiteli.bg/interesting/biseri-ot-novite-uchebnici/1202
И аз си мислех за Елиф, когато отиваше към ателието, подарено й от баща й.  Ама в първите епизоди Ел беше доста кахърна и напрегната newsm78 За ТР - не е ли  облечена newsm78 От пуснатите досега снимки  и трейове я има с яке, но чантичката е светла, но пък доста прилича на цитираните снимки Thinking
Може да е просто Туба.
Учебникарските бисери успешно конкурират  ученическите. Значи децата ни си учат съвестно Mr. Green

И  допълнение към  https://vine.co/v/in6j3WUAVvr

ПП Дива е сложила нов трей на ТР.   Hug

Дива, кадърът, за който говориш съм го сложила. Там чантичката, освен че е светла (в трея се вижда) е на другото рамо й, а и май учличката е друга newsm78

ПП1 Не мога да разбера, защо тексът ми излиза в цитата на Канти ooooh!

Баги Hug защото си пропуснала да сложиш/или си го изтрила без да искаш  второ [/quote] след края на моя цитат

Дива Hug благодаря ти за този 2 фрагман. В него се вижда, че в цитираните в предишния ми пост снимки са най-вероятно на  Лиза/Хелен Peace






 Защо ли обаче в него има и за части на секундата и Елиф? newsm78

# 714
  • AMS
  • Мнения: 6 458
Баги,  Hug наистина поста ти е малко неразбираем.
Не е на място това >>> [/quote]

Трея не е нов! От миналата година е видеото.

Последно онагледяване  за Тясна рокля >>>









И пак да повторя въпроса си :

Какъв ще е фестивала, или феста на 19-ти?  Rolling Eyes
Това имам предвид >>>


Скрит текст:
"Ведущая сказала что 19 февраля состоится в Стамбуле премьера фильма, на фесте Алтын Коза."

Канти Peace

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 22:15 от *** Diva ***

# 715
  • Мнения: 4 535


Малей, сега се размечтах за хамериканчето ooooh! Embarassed Голям сладур е Джеймс Франко, в повече от десет филма съм го гледала. Вече съм си го сложила до Туба...ами, отива и Wink Joy Joy

Ама докато ги чакам си избирам и други филми и сериали. Утре ще погледна този нов сериал, на който ще се прави руски превод :


Песента на живота Има превод на 1-ви епизод.

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 22:05 от nadine1111

# 716
  • Мнения: 10 035


Дива  Hug
Цитат
И пак да повторя въпроса си :

Какъв ще е фестивала, или фейста на 19-ти?  Rolling Eyes

Според надписите ,които текат по време на предаването
 


Става въпрос за фестивал на независимото кино (гуги Rolling Eyes)

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’ - !f Истанбул фестивал на независимото кино

Цитат
15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali 18 Şubat’ta İstanbul’da başlayacak ve 3 Mart’ta Ankara’ya ve İzmir’e uğrayarak 6 Mart’ta 15. yaş yolculuğunu tamamlayacak.
http://onedio.com/haber/30-yildir-kayip-olan-12-eylul-filmi-f-te … sterilecek-671761

15. ! Е Истанбул филмов фестивал Independent ще започне в Истанбул на 18 февруари и 3 март Анкара "или и Измир " е претърпял 15 години, за да завърши пътуването до 6 март.

Това намерих. Peace
Надин  Hug разчитах на теб да ни кажеш още нещо за този актьор, продуцент и режисьор. Аз не си спомням да съм го гледала. Но ми харесва идеята точно той да участва във филма на Туба!  Peace

# 717
  • Мнения: 2 195
 BlushКанти, Дива, Hug Ами от тези много цитати в цитатите и от триенето, наистина не съм проверила дали броят на "/quote" съответства на този на "quote" Naughty

Цитат
Защо ли обаче в него има и за части на секундата и Елиф? newsm78
Канти, сега си спомних, че при награждаването във Ватикана в промо-клипа имаше предимно кадри от ТР + някой кадър от КПА Thinking  Да не би оттам да е взет този трей на ТР и да са пропуснали да го изчистят от КПА newsm78

Линка е отговорила на Дива, а вчера е излязло съобщение за новo представяне на Джунглата на 1вото издание на Международнита филмови дни в Анталия от 23-26 февруари.
През тези 4 дни ще бъдат прожектирани наградени, късометражни филми, както и игрални; ще се проведат интервюта и срещи с известни режисьори, както и семинари. https://sadibey.com/2016/01/30/1-uluslararasi-antalya-film-gunleri/#.Vr-Zi0D4OEw

Да започнем деня на влюбените с ветераните от КПА

от сцената и екрана: http://marketium.ru/15-znamenityh-par/

Последна редакция: нд, 14 фев 2016, 02:15 от Bagi

# 718
  • Мнения: 2 229
Привет пленителки Hug Понеже ви чета редовно,видях,че имате желание да прочетете разказа на Здравка Евтимова Peace Пускам ви го в скрити Laughing
Скрит текст:

# 719

Общи условия

Активация на акаунт