15-минутни ястия - идеи и рецепти

  • 209 598
  • 772
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 19 303
Ще се прежаля да пробвам още веднъж. Не съм дъжала 10 сек и може това да е грешката. Може да съм вдигнала и бързо пасатора.

Веднъж правих майонеза с яйца, но вместо олио сложих зехтин. Е, пак я хвърлих. Не се ядеше от горчилка. А иначе зехтинът на салата или в ястие изобщо не беше горчив.

# 706
  • Мнения: X
Майонеза със зехтин, оосбено екстра върджин, е отврат. За мое огромно съжаление, защото аз първия път като пробвах, така се облизвах, а то излезе  Sick

# 707
  • Мнения: 4 859
Ето крок мосю и крок мадам (нищо особено с интересно име Wink )
http://valia-recipes.blogspot.bg/2013/11/blog-post_21.html?m=1

# 708
  • София
  • Мнения: 1 832
Млечна майонеза правя 1 част мляко + 1 част олио + 1 част зехтин. На мен ми харесва вкусна на екстра върджин-а в майонезата. Млечна съм правила  пет или шест пъти, два от тях беше течна.  С яйца ме е страх. Веднъж добавих в млечната две сварени.

# 709
  • Мнения: X
С яйца е безопасно, ако са пъдпъдъчи. Това са единствените яйца, при които, заради дебелата им черупка, няма опасност от салмонела. 4 пъдъчи отговарят на 1 кокоше яйце.

# 710
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
млечната майонеза ми е пьлен провал от поне година време. Отказах се да опиввамм вече,а преди ставаше.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 832
Салмонела има и в жълтъка на кокошите

# 712
  • Мнения: X
Салмонела има и в жълтъка на кокошите
Да, само пъдпъдъчите са сигурни. Само едно уточнение- салмонелата не е точно в жълтъка, а по черупката. Именно дебелата черупка на пъдпъдъчите яйца ги предпазва от заразяване със салмонела.

# 713
  • Мнения: 25 633
Аз съм правила успешно и млечна, и нормална майонеза. Обаче последните 2 пъти и с двете претърпях провал и ги изсипах в баници и хлябове. Вече ме е страх да опитам отново.

Може проблемът да е в олиото.

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Може проблемът да е в олиото.
Да, възможно е.
С хубаво олио, да не е измислена марка и най-евтиното, със студено прясно мляко, щипка лимонена киселина и сол на вкус ми се получава винаги перфектна майонеза.
Понякога слагам 2-3л цедено кисело мляко, чесън, черен пипер.

# 715
  • Мнения: 5 018
Аз от ленено масло получих чудесна на вид и консистенция, но горчива майонеза. А така исках "здравословна" майонеза с Омега 3.  Laughing Подмятах бурканчето няколко дни из хладилника и накрая го метнах. Интересното е, че в салата не горчи така лененото масло.

# 716
  • Мнения: X
С чаша правя кръгче в средата на филийка, в него чуквам яйце.Можже и сирене.
Печа или пържа според случая.

# 717
  • Мнения: 25 633
Аз от ленено масло получих чудесна на вид и консистенция, но горчива майонеза. А така исках "здравословна" майонеза с Омега 3.  Laughing Подмятах бурканчето няколко дни из хладилника и накрая го метнах. Интересното е, че в салата не горчи така лененото масло.

Може да е заради разбиването с миксер. За зехтина съм чела, че не трябва да се разбива с миксер, защото започва да горчи. Не съм пробвала и не знам дали е вярно, нито дали важи за всички видове зехтин, или има значение дали е екстра върджин, или не.

# 718
  • Мнения: 15 033
Аз правя само млечна майонеза. Проблем съм имала само при разлика в температурата между млякото и олиото. Ако са ми на стайна температура и двете известно време, после нямам проблем. Ако млякото е по-топло или съм го извадила директно от хладилника, става много течна.

# 719
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Аз не се бях замисляла за стайната Т, но определено си мисля, че проблема е в олиото. Не съм обърнала внимание никогаш, с каква марка съм я правила, но определено не купувам и от най-евтиното. Сега имам едно Клас в шкафа, ще взема да пробвам и да докладвам. Години наред ми ставаше, и сега не иска и не иска.

Последна редакция: чт, 16 мар 2017, 13:44 от мамаРаче

Общи условия

Активация на акаунт