Избор на училище за първи клас - 2016-2017 Варна

  • 92 367
  • 393
  •   1
Отговори
# 315
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
monikss, кое не е вярно? Може би трябваше да уточня, че става въпрос за найден Геров.
Организацията при всяко училище е различна.

# 316
  • Мнения: 1 522
Според мен има някаква грешка,това не е възможно. Къде ще се провежда занималнята? Във физкултурният салон ли Laughing или сте много малко паралелки,хич да не е поне 4 са. Това са 100 деца,на едно място и с една госпожа....абсурдно звучи.

# 317
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
Според мен има някаква грешка,това не е възможно. Къде ще се провежда занималнята? Във физкултурният салон ли Laughing или сте много малко паралелки,хич да не е поне 4 са. Това са 100 деца,на едно място и с една госпожа....абсурдно звучи.

Поправих си първия пост Simple Smile
5 паралелки първокласници, за които ще бъдат сформирани 2 групи занималня следобед.

Ти за кое училище пишеш, че ми стана интересно.

# 318
  • Мнения: 1 522
Ангел Кънчев Peace Също както в предучилищната си имат следобедна госпожа,която ще води занималнята а класната е само сутрин. Абе аз съм много доволна от организацията в училището, и до момента има сборна група.

# 319
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
monikss, това е поредното доказателство към моите наблюдения в последно време, че в основните училища се прави по-добра организация и има повече лично отношение към децата и родителите им.

# 320
  • Мнения: 1 522
Не е имало проблем, и те да не са взели отношение. Винаги насреща и опит да се решат нещата ако не веднага,то по най-бърз начин. Да не ги прехвалвам много,че досегашната директорка я пенсионираха и не се знае как ще стоят нещата вече.

# 321
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Ангел Кънчев е училището в Цветния квартал, нали?
Още ли обикалят по домовете да си презентират училището?
Преди години една вечер на вратата ми се появиха две учителки. Явно вземаха списъци и адреси от детските градини. Не говорих с тях, предварително бях решила да я запиша в Найден Геров. Живеем на еднакво разстояние от трите училища/ с Черноризец Храбър/. Това беше едно много добро решение. Училището дава много добра подготовка на децата до 7ми клас. Може да няма някои от екстрите на другите училища, учи се на смени, занималнята не е хубава но - основното за което  децата са в училище, да учат при добри учители го има.
Що се отнася до занималнята в училище, мнението ми съвпада с това на прасунчо. Ако има вариант да бъде спестена на детето, нека бъде направено. Последното което ще научи там е да работи самостоятелно.

# 322
  • Мнения: 1 522
Преди години не знам как са стояли нещата,но тази година местата за 1-ви клас не стигнаха за всички желаещи. Все по някаква причина така се получиха нещата,  с времето се променят много ситуации.Аз съм учила в Климент,по мое време беше мн.добро училище сега вече само кофти неща дочувам. В Найден Геров пък стана обратното,от пропаднало училище вече е предпочитано.

# 323
  • Мнения: 175
Знам, че доста съм закъсняла, но все пак да попитам: детето ми предстои да бъде 4 група в детска градина, където не се чувства добре и нищо не научава... След дълги лутаници се спрях на у-ще Найден Геров. Знаете ли дали може към този момент да го запиша в предучилищната им група? Не съм в БГ, прибирам се след 10 дни и съм наясно, че са изтървани всички срокове, но все пак - ако някой има информация моля да пише;)

# 324
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Карлсон,провери дали има свободни места в ПГ в Найден Геров.

# 325
  • Варна
  • Мнения: 418
На сайта на Н. Геров е обявяват 18 свободни места за първокласници - явно сформират още една паралелка поради големия брой първокласници/желаещи.

# 326
  • Варна
  • Мнения: 599
Имам въпрос за прием на първокласници в Климент Охридски - тази година някой има ли спомен с колко най-малко точки се приемаха децата, т.е. само с тези, които се дават за адрес (30 т.) достатъчно ли е? И още нещо - гледам, че са упоменали, че се изисквалична карта на родителя или адресна карта за местоживеенето, т.е. аз го разбирам, че ако се смени адреса, не е необходимо да се сменя и личната карта, а може само с удостоверение за регистрация. Правилно ли съм разбрала? Подготвям се за догодина и искам да знам навреме какво трябва да предприема. За Славейков, например, знам, че се изисква по лична карта да е адресната регистрция, затова питам.

# 327
  • Мнения: 1 522
Не сме сменяли лични карти,използвах повод че правихме паспорти мин. година и се регистрирахме по настоящ адрес. Тази година като подавах документите само извадих документ за адрес на детето и така.

# 328
  • Мнения: 3 211
Дъщеря ми е приета 1-ви клас в Славейков, не можахме да се преборим за целодневна паралелка и сега стои въпроса какво да я правя след училище. Въобще не знам нищо за занималните около училище, някакви препоръки?

# 329
  • Мнения: 60
Една майка беше писала по-горе/на предната страница/, че детето й е прието в "Славейков" в целодневна форма, но впоследствие се намерило кой да го гледа и искаше да  го прехвърли в полудневна, та търсеше да се размени  с друго дете. Така, че ако решите й пишете.

Общи условия

Активация на акаунт