София, жк Младост - тема 26

  • 100 051
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е, не! Та то там десет квадрата няма. Всъщност защо ли се учудвам, от другата страна на парка 3 блока вдигнаха.

от септември-октомври очаквай и 4ти.

# 691
  • София
  • Мнения: 4 551
Като разглобяваха павилиоба чух майсторите да говорят, че кооперация щяло да строят там ooooh! Аман от блокове. Там две коли спокойно не могат да се разминат, та още един блок ни трябва.

# 692
  • София
  • Мнения: 2 345
4-ти? Че къде?
от февруари тази година
Скрит текст:
Главният архитект на столичния район "Младост" е освободен от длъжност заради "изключително смущаващи факти" в работата му.
Това съобщи кметът  Йорданка Фандъкова пред Столичния общински съвет във връзка с питане от общинския съветник Карлос Контрерана за неспазване на правилата за застрояване в квартал "Младост 1".

"На база тези сигнали съм възложила пълна проверка за строителните процедури и книжа. Веднага след като проверката от страна на строителния контрол на Столична община приключи, ще Ви информирам за резултатите от нея", заяви кметът.

Фандъова допълни, че междувременно е поиска и получила информацията от районната администрацията в "Младост". Става дума, че самата районна администрация е извършвала проверки по сигналите на гражданите и служебни проверки, както и последващи проверки са извършвани на място от страна на ДНСК.

По информация на районната администрация в проверките на ДНСК няма данни за установени нарушения в хода на строителството, уточни кметът.

Фандъкова обаче е получила смущавава информация за конфликт на интереси за главният архитект на "Младост"

Тя е поискала информацията от районния кмет и незабавно кметът на район "Младост" е сезирала комисията за предотвратяване на конфликт на интереси и е поискала оставката на главния архитект, което вече е факт.

"Това, което установи кметът на района е, че действително посочените факти са изключително смущаващи и затова съвсем основателно главният архитект на "Младост" вече не е такъв", категорична беше Фандъкова.
Нямало данни за нарушения в строителството. А това, че в квартала вече не може да се диша?

# 693
  • London
  • Мнения: 292
Ох, за кои 3-4 блока говорите ...
Зад 79-в и бившето кафе Афродита ли? Трафопоста? Shocked
А, не! По план трябва блок там ... от 1970г.
И отпред пред Джораре главна улица ..., но четвърти блок вече е много и къде ще паркират на моето място пред моя блок!
Гофретите ... са от символите на моето детство заедно с Еверест и КВК-то.
А, Любчо Драката (който държеше през всичките години Гоферетите) ми е от най-любимите хора в квартала. Днес като се прибрах ми се стори осакатено това място ... Cry Cry Cry Cry

# 694
  • Мнения: 2 288
 offtopic
Скрит текст:
Ох, за кои 3-4 блока говорите ...
Зад 79-в и бившето кафе Афродита ли? Трафопоста? Shocked
А, не! По план трябва блок там ... от 1970г.
И отпред пред Джораре главна улица ..., но четвърти блок вече е много и къде ще паркират на моето място пред моя блок!
Гофретите ... са от символите на моето детство заедно с Еверест и КВК-то.
А, Любчо Драката (който държеше през всичките години Гоферетите) ми е от най-любимите хора в квартала. Днес като се прибрах ми се стори осакатено това място ... Cry Cry Cry Cry
Ох, заради теб  Mr. Green утре ще трябва да бъркам смес за гофрете, мммммм, колко бяха вкусни, ма'ах гащи от 1а през ден  Embarassed Crazy

# 695
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 955
Относно Кауфланда

# 696
  • London
  • Мнения: 292
offtopic
Скрит текст:
Ох, за кои 3-4 блока говорите ...
Зад 79-в и бившето кафе Афродита ли? Трафопоста? Shocked
А, не! По план трябва блок там ... от 1970г.
И отпред пред Джораре главна улица ..., но четвърти блок вече е много и къде ще паркират на моето място пред моя блок!
Гофретите ... са от символите на моето детство заедно с Еверест и КВК-то.
А, Любчо Драката (който държеше през всичките години Гоферетите) ми е от най-любимите хора в квартала. Днес като се прибрах ми се стори осакатено това място ... Cry Cry Cry Cry
Ох, заради теб  Mr. Green утре ще трябва да бъркам смес за гофрете, мммммм, колко бяха вкусни, ма'ах гащи от 1а през ден  Embarassed Crazy


Aha, две хлапета отгледах с тях  Mr. Green, то по-лесно да си направиш от онзи техен шоколадов крем (мус) в пластмасова чашка! Или на Еверест пържените картофи във фуния и палачинките.

# 697
  • Мнения: 30 055

И цените пак ще са нагоре. Напоследък тихомълком си се покачват цените, леко и стабилно.

Имам наблюдения от някои стоки, чиито цени следя.  Sad Confused

# 698
  • София
  • Мнения: 4 551
Хеликоптерът на Окръжна болница вече два пъти прелита в посока Бистрица. Някаква идея какво е станало newsm78 Или си правят тренировки?

# 699
  • София
  • Мнения: 1 508
Вероятно е това:
http://www.blitz.bg/news/article/431063

Цитат
Драма в Рила! Хеликоптер спасява чешка туристка в беда
Тя е приета в столичната болница "Света Анна", лекари се борят за живота й

Хеликоптер на застраховка “Активна грижа” се включи в поредната спасителна акция, този път в Рила, в района над Самоков. Днес следобед при разходка в планината камък е паднал върху 41-годишна чешка туристка.
В следствие на удара тя е изгубила равновесие и се е претърколила отвисоко. При падането е получила тежки травми на главата, има счупени ребра и остра кръвозагуба. Броени минути след инцидента пострадалата Лусия Палицова е изпаднала и в безсъзнание. Мястото е труднодостъпно и единствения шанс за спасението на жената е хеликоптера.
Сигналът до пилотите във въздушната линейка е подаден около 16.30 ч.

За минути хеликоптерът с парамедик на борда, отлетя към мястото на инцидента. Жената веднага е поставена в специален матрак и качена на борда. По време на полета жизнените й функции са поддържани от парамедика Виктор Варошкин.  Тъй като болницата в Самоков няма необходимата апаратура, за да поеме подобни тежки случаи, въздушната линейка транспортира Лусия в столичната “Света Анна”, където лекарите се борят за живота й.

# 700
  • Мнения: 1 271
Прави ли ви впечатление, че напоследък по-често прелитат пътнически самолети ниско над района на Младост и съответно се вдига много шум? Да не са им сменили нещо трасето newsm78?

# 701
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Прави ли ви впечатление, че напоследък по-често прелитат пътнически самолети ниско над района на Младост и съответно се вдига много шум? Да не са им сменили нещо трасето newsm78?
Не, не ми е направило впечатление. Даже се замислям, но определено не съм чувала, да не говорим за често.

# 702
  • Мнения: 179
Не знам за самолети, но страшно впечатление ми прави шума в паркчето пред общината от явно много популярното кафене, което също се простира и в не малка сграда на метри от парка. Не стига, че в Младост няма никакъв нормален парк, не стига, че именно този дори не се чисти всеки ден и едно растение не е посадено, а виждам и детската площадка е вече част от това кафене.
Не че ще има ефект, но се чудя на какви власти да насоча оплакване.

# 703
  • София
  • Мнения: 1 508
Прави ли ви впечатление, че напоследък по-често прелитат пътнически самолети ниско над района на Младост и съответно се вдига много шум? Да не са им сменили нещо трасето newsm78?

Самолети не, но наскоро военен хеликоптер прелетя на има-няма 200 метра от блока ни, имах чувството, че наднича през прозореца.

# 704
  • Мнения: 731
Прави ли ви впечатление, че напоследък по-често прелитат пътнически самолети ниско над района на Младост и съответно се вдига много шум? Да не са им сменили нещо трасето newsm78?

Самолети не, но наскоро военен хеликоптер прелетя на има-няма 200 метра от блока ни, имах чувството, че наднича през прозореца.

Да, направи впечатление последните няколко дни по 2-3 пъти през различно време на денонощието.. дано да е смяна на трасето, а не това, което си помислих покрай случващото се в съседни държави...

Общи условия

Активация на акаунт