Каква лоша майка съм!!!

  • 2 009
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 698
Направо ме разби с лафа "как ще му се развие мозъка"...  Grinning
Пускай си ги покрай ушите и се кефи на себе си...  Hug

# 16
  • Мнения: 1 033
Каката съм я гледала по бг схемата, а сега мъника го уморявам от глад - само на кърма е. Вода не консумира, ама аз съм се отказала и да давам вече де. Така че, още една лоша майка.
Иначе всеки има право да прецени кое и кога ще е най-добре за детето му.
Така, че спокойно Simple Smile Мен майка ми ми каза, че ще си уморя детето от жажда, а какво ли говорят другите .... Само чух че съм луда градска майка като си бяхме на гости в градчето, от където съм.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 901
...
Ох, стига съм се оплаквала че стана дълго. Олекна ми малко.

Ами ти май не се оплакваш, ами се хвалиш. Това ми прилича на поредната тема във възхвала на кърменето, в която някоя майка се доказва пред останалите как си отстояла принципите! Е, стига вече - нормално е щом във форума за кърмене четем и да спазваме съветите, които се предлагат в Библиотеката, всички да сме от особената порода! И след като сме малцинство, не означава че сме длъжни да бием барабана и да поучаваме насила останалите "непросветени" хора!

Кърмата няма чудодейна сила, не го ли разбрахте? Кърменето до по-късна възраст на бебе е в негова полза, но не е пенкилер, нито начин на живот!

# 18
  • Мнения: 693
Vsiaka maika (ili pone 99%) pravi nai-dobroto za svoeto dete. A dali tova koeto si mislim 4e e dobro naistina e taka? Samite doktori si protivore4at i te ne sa na 1 mnenie. Po knigi, vestinici, internet ... e palno s razli4na informacia zatova na maikata ostava da re6i koe i se struva nai-logi4no, na koe da viarva. A tova 4e niakoi maiki misliat edno drugi drugo, na niakoi im se kazva edno na drugi drugo i saotvetno deistvat razli4no ne ozna4ava 4e ednite sa dobri a drugi lo6i. Az smiatam 4e kogato znae6 4e ne6to e lo6o za deteto ti i go pravi6 umi6leno ili kogato ne se interesuva6 ot rojbata ti togava moje da se smiata6 za lo6a maika. A kolkoto do klukite ako im se obra6ta vnimanie triabav da izkukurigame.

# 19
  • Мнения: 6 164
Ама ти чак сега ли се сблъска с различно мнение за кърменето и захранването? Аз съм още бременна и ги научих наизуст всичките тия теми и дискусии... Crazy

# 20
  • Мнения: 636
Смях в залата!

# 21
  • Мнения: 1 440
Мен пък не са ме нападали.Не иска вода ,късно ще захранвам и това е!
Сигурно съм много изразителна и успявам да убедя всеки,че това е най-доброто за моето дете.

# 22
  • Мнения: 2 220
Нищо ново под слънцето. Ако не искаш такива коментари, не обсъждай много-много как си храниш детето. Аз така правя. Но ако ме попитат, си казвам и гледам да не обръщам внимание на реакциите...

# 23
  • Мнения: 250
ама ти вече не свикнали на тъпи изказвания по темата.Аз вече изобщо не им обръщам внимание и на такива "умни и добри"мами даже не си правя и труда да им обеснявам или да ги убеждавам в нещо, защото те всичко знаят

# 24
  • Мнения: 4 076
Аз пък отдавна съм спряла да коментирам по градинките кърмя ли, не кърмя ли, кърмят ли, не кърмят ли, кърмили ли са, не са ли. И гледам да не проповядвам на закоравели майки, просто е безсмислено. Едно си баба знае, едно си бае - както те, така и аз. Питат ли ме, казвам, близки ли са ми - мога и да подръчкам темата в тая насока, ама да се доказваме кой, какво и що - най-много да стане публичен скандал. Както ти сега се чудиш на акъла ти, така съм сигурна тя с кварталните майки се чуди на твоя. Вината (основно) е в лекарите и в остарялата ни система - защото то момичето със сигурност се мисли за право, понеже се позовава на лекари, а теб сигурно те мисли за промит мозък, че се позоваваш на нета. Така е за съжаление.

И само да вметна - въпреки че кърмя, до 7м. и половина само на кърма, а до момента и сме доста назад със захранването, и въпреки че дъщеря ми проходи сравнително рано - на 10 м., не мисля, че прохождането и въобще по-доброто двигателно развитие на детето зависят изцяло от това дали детето е на кърма или на АМ. Мое мнение, като се позовавам на лично наблюдение, не на теория Peace

# 25
  • Мнения: 1 680

Разликите между децата със сигурност НЕ зависят от храненето им или от "добрата" и "лошата" майка. ..............

Баткото ни не е кърмен нито е бил на късно захранване, бебето пък е кърмаче и късно захранващо се  Mr. Green - И са ква майка съм  newsm78

И аз съм от тея майки...

И само да вметна, че племеничето ми , което е също на 8 м. и е на кърма и късно захранен вече изпи 2 антибиотика, а моята Ева, която е на кърма и късно захранена е много здраво и жизнено дете newsm78

# 26
  • Мнения: 6 472
Никой нищо не ми е казвал до сега: 1. на никой не обяснявам, не давам акъл и не искам такъв 2. това, какво ще правя с бебето си е мой проблем - ще кърмя, захар няма да давам, месо, попарки и жълтъци не давам и точка по въпроса!
Още по малко се впечатлявам от изказвания ама ние така, пък вие едикак си Grinning
Всяка майка е абсолютно убедена, че прави най- доброто за детето си и спорове от сорта "ама не си права, защото..." са тотално безмислени и завършват с обидени физиономии Wink
Гледай си детето и се радвай на живота Hug
Какво да кажа аз, като отглеждам две безмозъчни деца Embarassed Едното беше на АМ и както тук мнокократно е изтъквано, те са по- глупави, а другото е на кърма и месо не яде и според твойта позната и то ще ми расте глупавичко милото Joy Joy Joy Цъ, цъ, цъ направо съм отвартителна hahaha

# 27
Отледала съм 2 здрави деца с водичка със захар, ранно захранване, жълтък, месо. Не казвам, че е по-правилно, но вие наистина сте фанатизирани.

# 28
  • Мнения: 1 849
Сама не разбирам, защо го приемати толкова лично кой какви възглиди има. Няма нужда да се плаща Данък общественно мнение. Синът ми беше недоносен и го захранвах рано, много пъргаво дете си е и сега е на 3 и е много умен. Личния ни лекар твърди, че сме и от най-здравите пациенти. Laughing Дъщеря ми също е на ранно захранване, но си беше с наднормено тегло още преди да го започна newsm78. Щях да ги храня с кърма ако имах. Мисля, че добрата майка е тази кято се учи от чуждия опит и не се заяжда с другите кое най-правилно.

# 29
  • Мнения: 3 447
Ох, ами моя като не е проходил още, пък продължавам да го кърмя ooooh! Сигурно ще да е от ябълковия сок, знаех си аз, че ще му забави двигателното развитие Thinking

Общи условия

Активация на акаунт