Чакахте ли 2 години от секциото за втора бременност?

  • 1 051
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 089
аз мисля да изчакам година и да почваме пак опитите. нищо, че препоръката е за 2.

# 16
  • Мнения: 6 164
От името на моя приятелка: Да - тя изчака точно 2 и забременя! Peace
Щом като всички лекари го казват, значи си има причина. И ако при някоя не е имало проблем, не значи че при всички е така- иначе защо ще го препоръчват?
Какво пречи да се изчакат няколко месеца и да си спокойна, по-добре ли е да рискуваш с една бременност?

# 17
  • Мнения: 154
синът ми е на 5 месеца и аз смятам да изчакам минимум 2 години. Защо препоръчват  да се изчака 2 години. newsm78-могат да се отворят шевове ли?

# 18
  • Мнения: 3 334
имам съседка,която забремення 1,3м след първото си детенце /раждала секцио/!!!При нея обаче бе случайно,не защото е искала.Сега нейната кукла е вече на 2 годинки.Всичко мина благополучно за нея!

# 19
  • Мнения: 799
Доколкото знам трябва да се изчакат 2 години поради опасност от руптура на матката (каквото и да означава това).  Mr. Green
На мен ми звучи като отваряне на шевове  newsm78

# 20
  • Мнения: 5 401
Съпругата на един колега е родила и двете си деца със секцио, като втория разрез е бил на същото мястото. Разликата в годините на децата им е 1 год. и 3 месеца. При това първото й раждане е било на 34 год. Но това е индивидуално според мен. Може би наистина е добре да се изчака.   bouquet

# 21
  • Мнения: 994
Доколкото знам трябва да се изчакат 2 години поради опасност от руптура на матката (каквото и да означава това).  Mr. Green
На мен ми звучи като отваряне на шевове  newsm78

руптура означава разкъсване- и то най-вероятното място за разкъсване ще бъде точно, където е шита.

# 22
  • Мнения: 270
 подкрепям с две ръце мамите, които съветват да се изчака толкова, колкото е препоръчал гинекологът, но само за сведение ще ви кажа един случай, абсолютна истина е, мога дори да изпратя снимки! моята леля, която сега е на 35 (да не си помислите, че става въпрос за някоя стара жена:)) роди първото им дете със секцио и само 3 месеца след това разбра, че отново е бременна! при положение, че преди първата бременност имаше един спонтатен аборт, за нея беше немислимо да прави умишлен и затова решиха да задържат бебето. Роди го живо и здраво, не знам на нея какво й е било, това се случи преди 6 години и тогава не се интересувах от тези неща, но важното е, че всичко е наред!
пожелавам на всички, които искат да си имат бебенца, да си народят живи и здрави малки съкровища!

Общи условия

Активация на акаунт