Варненски благотворителни деяния

  • 18 344
  • 478
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 290
Moмичета разгледах снимките - страхотни са!

Децата...
Усмивките им..
Вдигнатите в танц ръчички...

ВСИЧКО!

Било е невероятен ден - ако бях там и аз щях да точа сополи и сълзи

За медицинското лице искам да кажа:

Първо отговорността която трябва да вземем наистина е голяма с това да се осигурява ежемесечно сумата за заплата.
Идеята за лекар също никак не е лоша, но

доколкото съм запозната няма детска градина с лекар - навсякъде са медицински сестри.
хубаво би било да има постояно здравно лице в дома.
Ако не дай си боже се случи нещо сериозно разбира се, че ще бъде повикан лекар,
но една медицинска сестра се справя прекрасно с всички дребни неразположения...

А базата от подръчни медикаменти?
Бинтове, аспиринчета, аналгинчета, риванол и т.н. ние ли ще я осигурим?

Аз мисля, че ако се организиране е по-добре постоянно да има мед сестра там, отколкото лекар веднъж седмично.

Ако някой си счупи крайник или получи диариа, или пък просто вдигне температура - медицинската сестра ще окаже необходимата първа адекватна помощ на момента.

Аз така мисля...

но така или иначе - каквото и да се реши (лекар или сестра) ... скромни средства ВСЕКИ МЕСЕЦ мога да отделям и аз - пишете ме в групата!



П.С.: Имам събрани и още дрехи за попорасналите децата. Ако мислите да ходите в Провадия или в някой друг дом - да ги донеса... Къде и  на кого? Wink

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 09:12 от Gvendolin

# 436
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Някоъ ходи ли му се до Провадия и кога да е събитието?
Недела, Събота?
Ще ми се да взема мъж с детето, но тоъ не си сменил номерата на фтомобила и нервозен по тоз въпрос. Мое и аз да шофирувам, но в краен случай, щот мое ми се разпадне таралясника по пътя и тогаз ще се прибирам с чужди мъжове и ще бера чюреши пътьом...  Flutter

# 437
Да, може би сестра е по-добре. . .  newsm78 А дали може тя да е почасово - т.е. да си има постоянна работа и да идва по 2-4 часа дневно или през ден Thinking за разни манипулации като например тази, за която разказа директорката...
Мисля си в тази посока, защото ангажимента действително е много сериозен!!! Аз не знам досега с какви средства сте разполагали средно месечно - дали ще успяваме? И дали ще имаме парички за да им набавяме други необходими неща -храна, дрехи, обувки....

# 438
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Пипо, преброил 9 майки. По 10лв да ги сложим месечно - 90лъва. Ако се намерят още 9 или ако турим по още 10 лв ... Да речем 10 майки по 20лв - 200лв и проблемата е решена. Няма ходим на дамско парти 1 седмица и спестихме от таксито и манджата, от сцигарата и кондомите и ...
Такива размисли и сметки ми се въртят.  Crazy

# 439
Небесна, няма проблем, аз със сигурност ще се включа каквото и да решим. Въпросът е дали ще можем постоянно да заделяме 180+20+50 са грубо осигуровките - стават около 250, а пък на мен ми се иска да можем да им занесем и вкусотийки, и пантофки и гащички, и хубави книжки . . . пък и Провадия? Дали сме толкова силни - ти по-добре знаеш - аз съм съвсем от вчера Thinking

# 440
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Досега сме се оправяли, не всеки път се носят големи почерпки (то туй не е идеята принципно, нали), пък и търсим си спонсори разни познайници, които обикновено даряват нещото безплатно или за скромна сума...

Идеята за мед. лице в Овчарово е съвсем прясна и е възможно да се приеме от повече хора. Blush

За дечицата необходимостите ще насъберем - лекарства -  или безплатни или на заводски цени, пантофи пак изгодни ще намерим.... За бельото с чорапите ще видим какво ще направим, но засега се справяме, понеже доста майки дават по-крупни суми  и поемат по-големите разходи. От друга страна има и  мами, които имат възможност да заделят малки суми, но понеже са доста се събират пак повечко парички.
Обяснявам, защото личните цифри не са достояние обществено и някоъ може да се заблуди как се събират пари и по колко... Капка по капка море плави!  Wink

Аз скоро ще предам касата, не зная кога, сигурно като се завърна от Австралия, щото ще съм обиколила навсякъде и няма да ми представлява интерес касиерството, та ако има предложение за касиер ( не съм питала Мюриел, обаче ми се струва подходящ) да бъде дадено.  Flutter

# 441
  • Мнения: 2 768
....Въпросът е дали ще можем постоянно да заделяме 180+20+50 са грубо осигуровките - стават около 250, а пък на мен ми се иска да можем да им занесем и вкусотийки, и пантофки и гащички, и хубави книжки . . . пък и Провадия? Дали сме толкова силни - ти по-добре знаеш - аз съм съвсем от вчера Thinking

И аз за това си мисля от вчера  Thinking Дали сме толкова силни и най-вече постоянни??? По мое мнение вариянта да идва лекар седмично и при спешна нужда е за предпочитане, ще му се плаща като за домашно посещение (и никой няма да откаже един допълнителен доход). Може би директорката има представа за някой съвестен лекар в околността?
И друг въпрос ми се върти в главата: къде е личният лекар на тези деца? Те всъщност имат ли такъв?

# 442
  • Мнения: 13 512

И друг въпрос ми се върти в главата: къде е личният лекар на тези деца? Те всъщност имат ли такъв?

Да, имат си и той е в Добрич. Но за дома е прблем извозването на  болните деца до Добрич, затова се търси друг вариант.А си мисля,че лекарят,който е на повикване.....все ще се оказва зает,когато се наложи.Най-добре е  мед. лице на щат.

# 443
  • Мнения: 3 595
И аз поплаках малко, ама не се сдържах сори  Embarassed Не мога да повярвам, че някой може да си оставе детето  Rolling Eyes
Толкова прекрасни дечица  Hug Усмихнати и умни и невероятно възпитани.

Диалог с едно от децата беше:

дете: Ще дойдете ли пак?
аз: Разбира се, че ще дойдем.
дете: а кога?
аз: ти кога искаш?
дете: утре???
аз: млъкнах незнаейки какво да отговоря...добре че Стела го направи вместо мен.

Ами как да не плача  Embarassed Мъчно ми е че няма кой да ги гушка и да бъде до тях, когато е необходимо...

Моите снимки са още не източени. Ще пусна линк като го направя...

# 444
  • Мнения: 4 187
Ами аз мога да изброя 15 сигурни майки, които ще отделят сума всеки месец  Sunglasses, мисля че ще се справим..... Подчертавам отново, че ако поемем ангажимента, ще трябва стриктно да го спазваме. Все пак това е заплатата на човек, който ще си я чака всеки месец, няма лято , няма зима.... Mr. Green
Може Мама Диана , да звънне на директорката и да попита как точно ще се оформят нещата. Как стои въпросът с осигуровките ? За каква точно сума става въпрос и така.

Забравих да напиша, че има публикувана статия във вестник Добруджанска Трибуна, със благодарности към БЧК, Римо-католическата църква във Варна и към НАС  Grinning. Единственотоь което ме смущава в случая е, че сме обявени като Движение на българските майки, а ние нямаме нищо общо с тях, дано да не се обидят  Mr. Green .

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 20:10 от star

# 445
  • Мнения: 1 629
Пари ще давам, но не знам дали ще е всеки месец. Не мога засега да съм сигурна.
Децата са прекрасни, много съжалявам, че не дойдох Sad

# 446
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Нова Добруджанска трибуна
Глей каква популярност, какво чудо. Другия път с подвижна ТВстанция настоявам, да се отразява всичко до най-дребния детайл и да ставам известен. Движение.. Трънки! Измама! Тези ми ти журналисти!...  ooooh!

# 447
  • Мнения: 3 595
Аз не знам дали бих могла всеки месец да отделям, но винаги когато мога ще давам за тях.

Събирахме дрешки за бебетата на майките в Аспарухово и имаше някои доста големички точно като за тези дечица, с които се видяхме - та ги заделихме.

Имам хубави снимки на децата, но поради гръмнали дъна на компютри и други забавни неща ще се позабавя с качването им.

# 448
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Смятате ли,че е необходимо да се сложи инфо за домът в Овчарово в сайта ни....
Ако да,ще напишете  описание на дома и децата с адрес и тел. и да го прикачим към другият списък.

направиха го момичетата от Видин и Пловдив.

на колко км. е Овчорово от Варна

# 449
  • Варна
  • Мнения: 2 171
...на колко км. е Овчорово от Варна

На около 60км...

Общи условия

Активация на акаунт