Шашкате ли се?

  • 1 935
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 361
Като те четох и се върнах назад във времето, когато синът ми беше малък. Притеснявах се за всичко, да не би да му се случи нещо. По сто пъти съм ставала вечер да видя дали диша. Той имаше навик да сумти като спи и недай си боже да спре да издава тези звуци- случвало ми се е да го раздрусвам  да се събуди, за да мръдне и да се уверя, че всичко е наред. Когато го взимахме да спи при нас на спалнята , винаги когато аз или съпругът ми се завъртахме от една страна на друга, се стрясках и скачах, да не би аз или той да затиснем бебето и да му направим нещо.  Такива ми ти глупости. Ама никога не съм се питала дали е нормално или не.  newsm78
Отделихме го да спи в друга стая чак като стана на 4 години и то пак съм ходила да го проверявам през вечерта какво прави. Пък чак на 8 години съм го пускала да спи при бабите си без нас.
Така че за мен твоето "шашкане" си е напълно нормално.  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3 069
спокоооо ще се измориш някой ден и ще влезнеш в релси Wink Laughing Wink

И аз мисля така, само където се изтощаваш излишно а и предаваш настроението си на детенце.По-спокойно го давай Peace

# 47
  • Мнения: 559
Аз не съм се шашкала чак толкова, но от време на време нощем я проверявам дали диша. Simple Smile

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 404
Постой един -два дни в стаята на бебо, остави домакинската работа, дори докато бебка спи, чети си нещо покрай нея. Така ще се убедиш, че тя е спокойна, докато спи и няма да се шашкаш толкова и ще използваш това време за себе си... или за каквото там решиш... Разбира се, че ако се дави ще идеш да я видиш. Ако бейбифона ти работи добре,можеш даму се довериш. Аз се родих след като си купихме /много скоро след раждането/. Преди това и аз през 15 мин. надничах в стаята и да я видя.

# 49
  • Мнения: 505
Е то и аз така се шашкам амо на бебефона- вяра имам и се чува добре та я оставям сама да заспива и само я проверявам как е докато заспи,ама пуста мисъл все е при нея. Даже на кафе не съм ходила без нея и не съм я оставяла на баби за повече от час-два. А майка ми е лекар Shocked. Но  това ще отмине- сигурна съм.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 787
Недей така,защото ще изнервиш и детето.Те много ги усещат тези неща.
Иначе и на мен ми се е случвало да изпадам в периоди на паника и неоснователно шашкане,но бързо се взимам в ръце.
За оставянето на някой друг-май всички майки,които гледат децата си сами,са така.Аз съвсем наскоро преодолях гадното усещане,когато оставях Калоян на някой да го гледа.А то се е случвало за не повече от час-два.

# 51
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Никога не съм се шашкала чак толкова - струва ми се прекалено - не е добре и за майката, и за бебето Peace.

# 52
  • Мнения: 65
И аз бях така в началото и мъжът ми не издържа и купи една камерка от тези малките, които ги има и в Метро. Сложихме я над леглото му, свързахме я с телевизора в кухнята и когато не беше при мен в стаята обръщах на Аудио видео канала и го наблюдавах какво прави и така си шетах спокойно. И досега я ползвам много, но вече е доста по-далече от кошарата и ми трябва предимно за звук и по-рядко за картина. Иначе не знам как бих се справила, щото и аз паника си падам  Embarassed

# 53
  • Мнения: 648
   Да шашках се #Crazy Като се прибрахме от родилния дом карах тежка постродилна депресия, гледах я непрекъснато, мъжа ми се бъзикаше, че съм я наблюдавала като снайперист, 10 дни ми спа на корема, леглото й е залепено до нашето, но тя си спинка при нас Grinning Според мен си е до натура на майката, сестра ми например, много разчита и до днес на майка ми за племенничката ми, но аз държа, аз да си я гледам Hug То си е до човек, с времето свикваш, може би, би ни било по- лесно, ако около нас не е пълно с "митове" и "митоносци", че бебето трябва да е в свое легло, да поплачело да си развие дроба, за съжаление в такъв момент "лабилен" за всяка жена, която е родила има нужда от по- малко "съветаджии" и по- толерантни хора наоколо, които да слушат майчиния ни инстинк, а не да се напъват с идеи и предложения Close
Ти си най- добрата майка на своето бебе и каквито и вълнения да имаш, те са нормални за всяка майка Heart Eyes

Последна редакция: сб, 08 апр 2006, 20:07 от nadejdica

# 54
  • Мнения: 1 555
Карай го по спокойно така ще сте по-добре и ти и детето....

 Peace

# 55
  • Мнения: 2 674
не че те плаша, ама имаш нужда от компетентната помощ на психолог Peace
щото и да го осъзнаваш - че се шашкаш - няма да можеш да го промениш това сама , а пък да не говорим, ако привидно го преодолееш, къде ще "избие"

Общи условия

Активация на акаунт