Възможно ли е са изтекът водите без да разбера ?

  • 5 657
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 760
Първа бременност ми е във 36 г.с съм и наближаващото раждане ме плаши..та въпроса ми е има ли вероятност да ми изтекът водите без да разбера изобщо по какво ще позная че раждането започва все ме е страх че ще стане нещо.... нямам никакви оплаквания освен че кръста доста ме наболява често ходя зо тоалетната и боксерките ми все са мокри датова се притеснявам че ще изтекът без да разбера или че няма да разбера кога за тръгна към боницата... нямом болки в корема и т.н

Последна редакция: ср, 13 яну 2016, 12:41 от Miss_JT

# 1
  • Мнения: 25 775
Не съм раждала, но не се сдържах. Поне контракции те ще усетиш, ако не друго и по чудо родиш напълно безболезнено. Wink

# 2
  • Мнения: 46 551
За водите пита тя, не за раждането Simple Smile

Miss_JT, доколкото разбирам се притесняваш, че постепенно изтичат (наведнъж е ясно, че ще го усетиш). Най-вероятно просто имаш по-засилено течение, но за твое успокоение можеш да отидеш при гинеколога, който те следи и той ще направи проба на това, което изтича, която ще покаже води ли са или не.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 17 986
Първа бременност ми е във 36 г.с съм и наближаващото раждане ме плаши..та въпроса ми е има ли вероятност да ми изтекът водите без да разбера изобщо по какво ще позная че раждането започва все ме е страх че ще стане нещо.... нямам никакви оплаквания освен че кръста доста ме наболява често ходя зо тоалетната и боксерките ми все са мокри датова се притеснявам че ще изтекът без да разбера или че няма да разбера кога за тръгна към боницата... нямом болки в корема и т.н

Болки в корема може и да не получиш. Не е задължително водите да ти изтекат и това да е началото на раждането.
И да, може да ти изтекат водите без да усетиш.

Предполагам, че не съм ти била много полезна. ooooh! Раждането при всеки протича различно, в масовия случай наистина първо изтичат водите и тогава започват болезнените контракции. В други случаи водите може и да не изтекат спонтанно и да се наложи да ги пукнат.

Леко раждане! bouquet

# 4
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Възможно е да ти намалеят водите, но не и да изтекат изцяло без да разбереш.
Хубаво е да обърнеш внимание на лекаря ти следващият път, когато си на преглед, за да ги измери. (ако много се притесняваш, може и направо ултразвук на частно)
Иначе самият родов процес е трудно да се пропусне или да се сбърка с нещо друго.
Контракциите са стягане на корема или кръста и продължават примерно минута-два, след това те отпускат и така през определен интервал от време.
За да тръгнеш към болницата интервалът на контракциите трябва да е 10-15 мин.

# 5
  • Мнения: 1 540
Ще усетиш когато започне,а водите не е задължително да изтекат.Леко раждане  bouquet

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Не мисля, че в масовия случай първо изтичат водите, по-скоро наблюденията ми сочат обратното. В повечето случаи първо започват контракциите, а водите изтичат в болницата (често направо пукат мехура там).
Miss_JT,
нали ходиш на консултации всяка седмица, там следят и нивото на водите.

# 7
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Не съм раждала, но не се сдържах. Поне контракции те ще усетиш, ако не друго и по чудо родиш напълно безболезнено. Wink

възможно е да ти изтекат водите без да усетиш . При мен беше така - изтичаха по малко все едно ти се ходи често по малка нужда . Обадих им се защото видях че ми е паднала " тапата " и като ме прегледаха  в болницата установиха че водите са изтекли. Там ми обясниха че не  е задължително да изтекат "като море " , случва се и както е станало при мен " на порцийки "
Не е нужно и да имаш каквито и да е било болки в този момент - при мен контракции се появиха след близо 30 часа , но трябваше да вляза в отделение и да изкарам курс антибиотици , които предпазват от инфекция , която може да се получи при изтекли води.

Дано помогнах  Hug

# 8
  • Мнения: 6
Да, възможно е. С първото ми дете, водите явно ми бяха изтекли без да усетя, може докато съм ходила до тоалетна или по малко да са изтичали. Разбрах че ще раждам по-контракциите, според мен ти е рано още. И аз като теб чаках от 36 седмица, но си родих точно на термина. Успех Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 540
Сега ще ти разкажа за моите две раждания,дано ти бъдат полезни  Simple Smile.Първото беше преди 5години и половина.Сутринта в 7:30 се събуждам от леки болки в корема,но не им обръщам внимание мислех си,че ми се ходи по малка нужда,защото и болките бяха такива,не знам случвало ли ти се е да стискаш цяла нощ и на сутринта да те боли корема от стискане,точно такива бяха.Към 9:30 не минаха и звъннах на моята АГ,каза да си почивам,но ефект нямаше в 11:30-12 пак и звъннах каза ми да пия магнерод,пих ефект 0.Не можех да лежа болеше ме за това се разкарвах,към 17:00 вече болките станаха мааалко по-болезнени,но достатъчно силни,за да се разплача.Веднага тръгнахме към болницата в 17:30 бях там към 18:00 ме приеха с 5 см разкритие,качих се в пред родилна зала,направиха ми запис на тоновете лекаря дойде спука ми водите към 19:45 в 20:00 ме качиха на магарето и в 20:30 родих! Всичко беше много леко нямах кой знае какви болки,даже си мислех,че това не са родилни болки и си виках "То сега ме боли толкова,а като започна да раждам не ми се мисли  Laughing"...Второто раждане ми е много прясно случи се преди месец и половина  bowuu Нищо не ме болеше цял ден,даже спах! От 13:00 до 15:30 си спах,но като се събудих имах едни леки болки,но усещах и лек натиск все едно бебето си проправяше път,не им обърнах особено внимание,но и не поспях да изляза,а трябваше да забера малкия от градина.Звъннах на ММ той да го забере,лежах си и като чели по отминаха,виках си само дето разкарах милото от работа до градинката,но към 17:00 пак започнах да ги усещам,ММ почна да ги засича бяха на 5 мин на 8,6,7,3,2 различно имаше и на 16 мин,обаче аз пак не вярвам,че започва раждането бях в 36+1,а с баткото 34.Към 19:00 седнахме да вечеряме и аз стискъм зъби,да не покажа на моя,че ме боли само и само да не ме закара в болница  ooooh! в 20:00 реших да си лягам изгасих тока и казвам на моя,че вече ми е минало.Чух нещо баткото да вика и реших да отида да го видя (Беше в другата стая с баба си) И като излязох от тяхната стая получих една много силна контракция,казах си "Ани я се стегни и отивай в болницата,ако няма нищо ще те пуснат"И през цялото време си повтарях това!Не бях се настроила за раждане  Laughing.Събрах си багажа и отидохме в болницата,приеха ме този път не ми казаха колко разкритие имам,качиха ме в пред родилна зала биха ми система за задържане уж да опитат е да,ама не помогна това към 21ч,аз си имах контракции,но всяка следваща беше по болезнена от предишната и така докато не получих една с напън,свлиха ми системата,и дойде следващия напън при който ми изтекоха и водите,качиха ме на магарето и в 23:40 проплака втората ми рожба.Та това е дано да ти бъде от полза моя разказ и успех! Hug

# 10
  • Мнения: 292
На мен ми спукаха водите в болницата.

Ето тук има интересна информация.

# 11
  • У дома
  • Мнения: 4 203
При мен пък изтекоха докато обядвахме, и усетих всичко, все едно се напикаваш и не можеш да го спреш, ММ каза че пак си въобразявам - имаше две седмици и половина до термина, но като ме видя в банята и полудя, отидохме в болницата веднага, нищо не ме болеше, и нищо ми нямаше, казаха ми да остана за през нощта, за да се появят контракции, нямах никакви контракции нищо, към 12 през ноща ми дадоха някакво хапче да задейства контракциите-според тях не действало в повечето случаи hahaha Joy казаха че ако и до сутринта няма, ще ми сложат инжекция. В 3 през ноща започнаха контракциите, мъчих се цял ден, беше абсолютен кошмар, в 18.45 родих, не се разминах с опойката, никакъв газ нищо не помогна(незнам при вас дават ли да дишате един газ, тук дават, уж те облекчава, ама нищо и половина не действа), беше болезнено раждане. След като гушнеш бебчо, забравяш колко всъщност те е боляло. Успех и здраво бебче на финала, и все пак иди на лекар за твое спокойствие Hug

# 12
  • Мнения: 760
Момичета благодаря ви малко се поуспокоих ... иначе на преглед съм чак в понеделник (18.02) и ще се опитам да не се филмирам до тогава

# 13
  • Мнения: 157
При мен изтекоха мнооого преди да се роди и 2 часа преди контракциите,които предизвикаха с окситоцин.
Усетих разбира се,в моя случай нямаше как да се объркам.

# 14
  • Мнения: 141
Kalei,за да тръгне към болницата контракциите трябва да са на по малки интервали една от друга и да са по продължителни.

Общи условия

Активация на акаунт