Купуване на апартамент от публична продан и адвокати с опит за Варна.

  • 4 254
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте, понеже се развеждам, общият апартамент се продава и няма да имам възможност да си закупя апартамент, в който да бъда пръв собственик, че и да обзавеждам, ще ми се наложи да се сдобия с такъв чрез търг. Затова моля всички, които са си закупили такива жилища да споделят подробности, както и какви адвокатски услуги са ползвали и колко са платили. Много ми е трудно да намеря авдокат с опит в публичната продан за Варна, така че бихте ли ми препоръчали такъв. Благодаря на всички включили се.

# 1
  • Мнения: 157
За Варна не знам.В София се опитахме на търг/на 3бр/ да купим апартамент.Но наддаването стига до пазарана цена което обезмисля покупката.И в 90% от случаите банката печели.Поне в София е така явяват се доста хора,не както едно време да си единствения заинтересован.
Купихме кола от търг,спечелихме  търга.След 6 месеца мотаене обявиха търга за невалиден и ни върнаха парите.

# 2
  • Мнения: 139
А за какво Ви е адвокат? Цялата процедура е много проста и прозрачна. Пишете си предложението, превеждате 10% на сметката на ЧСИ, давате пликовете, присъствате на отварянето и евентуално можете да наддавате устно..... Нататък е ясно. 

# 3
  • Мнения: 157
Всъщност да.Ние не сме ползвали услуги на адвокат.

# 4
  • Мнения: 17
Здравейте, предупредиха ме да си наема адвокат с опит в тези търгове и продажби, тъй като може да има различни тежести, възбрани и други неща, които да са пречка да придобия имота, а ЧСИ не винаги ги казват тези неща. Можело също така един имот да има различни възбрани от различни ЧСИ и банки, което няма как да ми стане на мен ясно.

# 5
  • Мнения: 17
light_shine Вие кога се опитвахте да си купите апартамент така и кола?

# 6
  • Мнения: 139
... но в агенцията по вписванията всичко казват. Задължително минете от там.

# 7
  • Мнения: 17
... но в агенцията по вписванията всичко казват. Задължително минете от там.

Благодаря Ви много! Дано имам късмет в такава покупка!

# 8
  • Мнения: 157
преди една година.До колкото помня при така публична продан всички тежести на апартамента падат.ИЛи ако не са обявени в обявлението на имота.

# 9
  • Мнения: 17
light_shine Благодаря ти за отговора. Аз имах предвид, че наложените от този ЧСИ, който продава имота и от банката, която го обявява, падат, но може да има други възбрани или тежести, които да не са обявени в обявлението. ЧСИ по закон не е длъжен да опише всичко.
А нещо относно каква сума да се впише, имам предвид колко по-голяма да е, някой може ли да ме посъветва? Знам че и това е тънък момент, но не съм наясно с повече инфо.

# 10
  • Мнения: 139
Катлийн, зависи от броят на купувачите и/или подставените лица. Тъй като не можете да предвидите офертите на евентуалните конкуренти е добре да заложите на официалната цена + няколко стотинки.
Знаете, че по време на отварянето на офертите имате право да наддавате със стъпка от 10%. Ако не сте единствен купувач и не сте на първо място бъдете готова да качвате. Едно наум имайте, че редовно присъстват лица, свързани с предишния собственик, които се опитват да качват цената. Е, разбира се , ако сте на второ място и първенецъ не плати ще предложат имота на Вас.
Успех и късмет!

# 11
  • Мнения: 157
каквато и сума да предложиш после имаш право на устно наддаване .По добре по малка сума за да имаш мегдан на наддаваш ,защото наддаването е един задатък /10%/.примерно на 50 000 наддаването е през 5000.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 381
ЧСИ по принцип има удостоверение за тежести за имота, който се продава и по принцип тежестите се описват в обявлението. Това, че има наложени предходни възбрани от други ЧСИ, не ви пречи да придобиете имота. Имайте предвид, че има допълнителни такси, които са си за сметка на купувача - за изготвяне на постановление за възлагане - 1,5% върху продажната цена, такса за вписване на постановление към Агенцията по вписвания - 0,1% върху продажната цена, данък за придобиване на недвижим имот, такса за въвод във владение - 1% върху продажната цена, таксите за заличаване на възбрана - 18лв към ЧСИ и 10лв към Агенцията по вписвания, ако има ипотека - и такса за заличаване на ипотеката - и имайте предвид, че длъжникът има право да обжалва, т.е. е много вероятно да затворите едни пари и да чакате примерно една година съдът да се произнесе, за да влезете във владение.  Peace

# 13
  • Мнения: 1 031
Във връзка с купуване на имот от ЧСИ имам следните въпроси:
1. Съветвате да се пише обявената цена + нещо малко отгоре - например - 50000+1000 лв=51000 лв и после да наддавате със стъпка 5000 лв. А ако най-високата цена е  70000 лв, може ли да обявите 75000 лв направо?
2. Не печелите. Подавате молба да ви възстановят парите. В какъв срок връщат задатъка?

# 14
  • Мнения: 157
Във връзка с купуване на имот от ЧСИ имам следните въпроси:
1. Съветвате да се пише обявената цена + нещо малко отгоре - например - 50000+1000 лв=51000 лв и после да наддавате със стъпка 5000 лв. А ако най-високата цена е  70000 лв, може ли да обявите 75000 лв направо?
2. Не печелите. Подавате молба да ви възстановят парите. В какъв срок връщат задатъка?

Няма как да сте сигурни коя най-високата сума.На устното наддаване може и по висока сума да заявите.
Срока мисля ,че беше една седмица/колкото е ако спечелиш ,да платиш/на нас ни я възстановиха на следващия ден.

Общи условия

Активация на акаунт