Февруарската дружинка ще празнува 2-та годинка! - тема 18

  • 71 078
  • 753
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 846
Той сам си пуска, сърди се ако пусна нещо друго. И как се е специализирал с пръстчето по сензорния екран - плъзга, спира, връща, айде пак отначало....спец-профи Mr. Green

# 121
  • София
  • Мнения: 2 130
малки гениичета са  Joy и нашия с едно две пръстчета пипне тук там по лаптопа и ни смени всичко, изкарват разни неща дето дори и не ги знаем че ги е имало и какви ли не още . После се чудим от къде и как да се оправяме  Joy
Аз съм сигурна че на 5 ще са по добри с компютрите от нас дето сме на по 20,30, че и отгоре  Laughing

И ние много ги харесваме тези песнички, а любими са ни тези с автобусчетата, с котетата и колите. Тези с буквите и цифрите много ги харесва.
Направо тотално ги омешахме тези деца. Ние им говорим на бг, детски на руски, английски, френски и тн.
Моя поне продума, ама само чакам да почне да ми изтърсва и думи на други езици  Joy

Я кажете имате някои смешни думички в речника на малчовците.
Моя например от първия път на счупеното си вика "путьо" и не можеш да го разубедиш че не е путьо, ами е счупено  Joy. От де го измисли не знам.
А любими са ми думите с "Р". Нали не може да ги каже и е много сладко като каже "гоие", "паии" и тн

# 122
  • Мнения: 3 846
Гериии Joy Joy Joy бебешко-детските бисери са толкова невинно-смешни Heart Eyes
нашто не продумва още newsm78

# 123
  • Мнения: 932
На английски пее само Happy birthday и една от бейби тв - it's today my special day, а също и jingle bells...

За смешни думи не се сещам... Смешно ми е, когато сутрин ми каже - мамо, ти па ли се? / мамо, ти наспа ли се/ WinkWink А ми се събират 3-4 часа сумарно... Ами, казвам, че съм се наспала и така.Wink
Словоредът й е чуден на диването... Застава пред секцията с играчки и ми вика - мамо, и'кам кое? Wink

# 124
  • Мнения: 3 846
Фрауст Mr. Green

Това е интересна тема с бисерите, ще се радвам да се включат колкото може повече мами Heart Eyes чакам с нетърпение малчо да каже 1-2 думички и да почне да навързва...

# 125
  • Мнения: 642
Честит рожден ден на принцесата на Фреида !!!   nbirthday да ти е жива и здрава, много щастлива и много радост да ви носи  Hug

За бисерите -
Скрит текст:
моето говори на македонски уж, ама някои думи са й на български. Казва много смешно Нискам и Не знам. Крещи патки, вместо патици, по едно време казваше путка на пеперудката  Joy, тя не може нещо В да казва, което ми е много смешно. Най-честа реплика е "Мама, гидни ми мене". И от няколко седмици нон стоп е някакво животно или каквото гледа - Маша. коте, пингвин и тн.
За ютуб,
Скрит текст:
не знам при вас как е, при нас е концерт по желание - тя избира от прозорчетата, аз пускам. Съответно много ме дразнят тези, дето стоят от дясно, че понякога има много тъпи. В момента е зациклила на Finger family и само такива гледа. Five little monkeys и Johnny, Johnny също са хит и ги пее. А и много харесва разни клипчета как отварят шоколадови яйца с изненади.
Аз вече се предадох, толкова "екранно време" й се събира, че ми се плаче. Ще компенсирам пролетта и лятото.

Иначе, аз за Коледа й купих кинетичен пясък и доста си играе с нег, така че ако се чудите за подарък за рд е готино.  Party

Хубава и спокойна вечер  Hug

# 126
  • Varna
  • Мнения: 356
Здравейте, момичета! Интересна темичка сте подхванали. Малките човечета са много сладки като се разприказват.
Бобо общо взето няма кой знае какви бисери- Всички в къщи му говорим като на голям човек и не ползваме умалителни имена, ноооооооооо...... той все пак си говори някои си свои  бебешки думи- БАГА- багер, а всичко, което се пие е ЛЕЛЕ. Дистанционното за ТВ е ТУТУ  newsm78, а тати не е тати, а ТАТЮЮЮ. Но бисера в речта му за момента е КОЧЕ- това е мечо, и не може да се разберем, че има куче и мечо, а не коче и куче. и ИЗР. Е СЛЕДНОТО- Къле е Коче/ иначе казано/ Къде е мечо.
Но пък жабата си е жаба и прави куак куак. Хайде, дано съм ви развеселила малко.

# 127
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Фрейда,честита ви втора годинка! Много късмет,здраве и усмихнато детство на твоята принцеса!!!
Вики обръща буквите понякога: пайк-скайп,пикс-чипс. И за още думички прави така,но сега ми забегнаха.
На английски казва елоу-хелоу, и бай бай,и знае че са здравей и чао. Научи ги от една детска играчка и започна да ги използва,след това аз му обясних кога точно се казват и сега си ги ползва по предназначение  bowuu

# 128
  • Бурса
  • Мнения: 647
Честир Рожден ден на мъничето на Фрейда  Hug Много усмивки и много сладки мигове желаем  bouquet

Ние днес бяхме на РД на едно детенце в заведение с детски кът. По едно време ходихме до тоалетната малката да пишка и седна малко на масата при големите. Стоя стоя, питаха я разни неща, яде малко, стана от стола и ми вика: тивам да игая  Joy И се врътна и замина, викам чакай поне да дойда да ти събуя обувките Simple Smile
Нашия най голям бисер е пеперуда : пудуда. Ако и кажеш кажи пеперудка съответно е пудудка, и всеки който знае я пита постоянно и се заливаме от смях. Иначе други попадения са: билина(мандарина), пакадал(папагал), екото купет(лекарски комплект). По повод мамо наспа ли се, при нас има: добо уто, ама го ползва и след обедния сън  Joy
Фрауст тези 3-4 часа сън като ги чуя и ми настръхват косите.  Hug Обаче явно наистина се забравя. Вече нямам спомен как оцелявах тогава.

А за песничките намерих тези като алтернатива на английските https://m.youtube.com/watch?v=grzmw-CWl3I . Анимациите са други, но малката ги заглежда. При нас хит сега е Мери има агънце и пет маймунки. Клипчетата с пластелини дето имат вътре играчка също са и интересни.

Лека нощ  Hug

Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 00:31 от telly

# 129
  • NE
  • Мнения: 10 999
Добро утро! Ние осъмнахме в зимна приказка. Grinning
Честита втора годинка на принцесата на ма Freyda!  bouquet
С говоренето сме крайно назад. Последно знае да казва ало и веднъж ми го каза по телефона, иначе предпочита да ме хване за ръка и да ме заведе където иска или каквото иска да стигне. Ще проговори някой ден.
Ние гледаме много ТВ, но само така не умира от скука вкъщи. Има много играчки, но предпочита сам да си измисля занимания като да върти капака на тенджерата, нарисува цялата къща или гони топката. Сега забелязвам, че си вади бебешкия албум и зяпа картинките и вероятно ще си поръчам книжки за рожденния ден.
От клипчетата гледа много канала на Super simple songs, LittleBabyBum, Elmo, Oddbods, Thomas & friends и Mаша и мечока. Пускам му понякога и Chu chu tv, но ме дразнят много. Crazy

# 130
  • Мнения: 642
Добро утро
мъчих, мъчих се, ама през телефона не мога да ви почерпя с кафе Sad

Фрауст, 3-4 часа непрекъснат сън си беше мечта първите три.месеца. Пожелавам ти бебка да си изгради режим и да не се буди вечер повече от два пъти, а пък кака хич да не се буди нощем. Макар че и това не е гаранция, че ти ще спи - аз още се будя сама по 1-2 пъти, ако шушне или да проверя дали е завита.

Фейчка от първите два канала в ютуб ме присети - моята маймунка като гледаше twinkle twinkle.little.star и rock a bye baby в началото плачеше  Joy особено ако я нямаше.майката по някое време. И на индийска също, но на мен те нещо ми бъркат.в.здравето.
На вашите мъници действат ли им по някакъв начин песните? Мойта на Обичам да правя бели на Бонбон се заливаше от смях...

Момичета, предстои ни една рокада в работата и на ММ и на мен, ще стискате ли палци? Praynig

Хубав и спокоен ден  Hug

# 131
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет,
Копче стискаме ви палци  Hug, дано е за по добре.

Ох и ние според мен прекаляваме с детските, но лятото определено ще се наваксаме, защото ще сме все навън.
Моето редовно се залива от смях на разни детски. По едно време като видеше заря някъде (по Коледа имаше доста по рекламите) и дигаше ръце и викаше уауауауу. Чудех се от къде го измисли и един ден се загледах в любимата му серия на Маша с дядо Коледа и тя накрая на зарята така прави и той оттам така прави сега всеки път  Laughing
На кокошка при хамбара и за патетата го научих да прави този танца с ръчичките и сега като ги чуе и почва да прави така с ръцете. Редовно пляска и ме кара и аз да пляскам с него  Laughing
Ние пък много думи ги съкращаваме. В началото ги произнасяше изцяло, но после реши че е по лесно да си ги съкращава като шофьор е шофи Simple Smile, дядо Коледа е КОл,влакчето е тути , водата е ДА ДА и тн. А детските нещо ги кръсти ПУПИ и ела да видиш докато се разберем кое иска.

Фрау подсети ме и мен за недоспиването  ooooh!. Но с едно е пак лесно, когато можех лягах и спях с него, а с две сега вярвам е невъзможно това. Дано по бързо влезете в ритъм, че да поспиваш малко повече  Hug

Опитвам се да отуча моето да се носим и са постоянни циркове по улиците  ooooh!. Сутринта пред детската пак цирк и направо ми се разтрепери всичко. Броя, смятам,азбуката редя, ама не става. Накрая се завлякохме до вътре с рев и така. Толкова много ми тежи вече, че не мога повече от 2 минути да го държа и нося. Ръцете ми изтръпват, ама то не ще и не ще да разбере.
Вчера цял прогрес, от детската до в къщи се прибрахме пеша без да го нося, но си имахме и малко циркове по улиците, че искаше да джапа в локвите, а локви имаше само по средата на улицата, а там пък постоянно минаваха коли. Направо по едно време ми падна пердето  ooooh!, но успяхме да се разберем и продължи.

Днес Нели има рожден ден. Нека ни е жива и здрава и да дойде да почерпи  bouquet

# 132
  • Мнения: 932
Честит рожден ден, Нели!;) Жива и здрава!;)

Копче, стискам палците на ръцете и краката! Кажи ни кога да пуснем!

Чат-пат поспивам. В 6 часа днес дадох бебето на ММ, че ми вися в ръцете и по циците цяла нощ, а аз гушках каката до 8 часа. И след тия два часа съм такава свежарка, че... WinkWink

Гери, когато много ми стана голям корема и не можех да я вдигам и нося, започнах да прилагам разни хитрости. Примерно, излизаме от вкъщи и иска да я гушкам докато слизаме по стълбите... И давам й примерно празна туба от минерална вода да носи и да хвърляме заедно боклука. Друг път чантата или някоя покупка. Показвам, че ръцете са ми заети и не мога в тоя момент да я взема и й давам нещо да ми "помага".

# 133
  • Мнения: 472
Благодаря момичета 😊
Пийте по едно за мое здраве 😊

# 134
  • Мнения: 63
Честит празник и от мен, Нели! Много късмет и щастие ти пожелавам! И да те слушат домашните любимци!  Laughing bouquet
Аз за бисерите да се включа: речникът на Дими не е много богат, но успява да ни разсмива постоянно.
Най-често употребяваната му дума е "иу-иу". Тва за всякакви превозни средства върви и се повтаря нон-стоп, защото колите като цяло са му най-любимото нещо на света.
Любими са му и мечките - всякакви размери и модели. Само дето им вика "нечо". Никакви други плюшки не признава - оня ден награбил една жаба и ми вика "иж Нечо!" (иж=виж) - като му казах "не, това не е мечо, а жаба" така я замота, че чак на други край на стаята се приземи.
Друга любима дума е "Дупка". Не знам как стана, ама по цял ден търси да ми показва разни дупки и като намери някоя - крещи, все едно съкровище е открил! А за дупки той брои всичко що е кръгло и вдлъбнато (дори и съвсем лекичко!)...
Другите бисери са "качи гое", което добре, нали = "качи ме горе", ама "качи доу" (долу) не мога да го убедя, че не е правилно.
Често употребява и "Дай!", ама освен по предназначение го ползва и вместо "Вземи" и като почне да тика на някой нещо в ръцете и да му вика "Дай! Дай!" хората се същисват.
Та така! Усмихнат ден, момичета!

Общи условия

Активация на акаунт