Февруарската дружинка ще празнува 2-та годинка! - тема 18

  • 71 079
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 130
привет момичета , как сте Simple Smile
ето ви нещо забавно и супер вярно за мен поне Simple Smile http://purvite7.bg/zhivott-predi-i-sled-detsata/

Марииче какво му стори на детето, казвай си без бой  Joy, че така слуша или ни прати тази добра фея дето така го омагьосала това дете Simple Smile

Как са болничките, оправяте ли се  Hug

# 691
  • Мнения: 932
Мария, поздравления за махането на памперса! Все още не смея да махам нощния. Имаше период, в който беше суха, но в последно време все има по малко. Не си представям да спи мокра или посреднощ да сменям чаршафи. И без това не спя кой знае колко много... Ще я изчакам още месец-два и чак тогава ще предприемам мерки, ако сама не е спряла.

Още бърша сополи. Педи казва, че е ок. Дала е на ММ някакви капки да й слагаме вечер само и това е. Да продължаваме както до сега - физ. разтвор, сребърна вода...
Коефициентът ще излезне верен. 4 дни ходи, 2 седмици вкъщи. Явно така ще е с яслата.

Принцес, минава ли дерматитът?

Бизи да се яви в изповедалнята!
Тели също я няма...

Мусе, Тачи - прегръдки!
Копче, оздравявайте!

# 692
  • NE
  • Мнения: 10 999
Мария Ти си втория човрк, който споделя за толкова лесно сваляне на памперса.
Ние сме засега при смяна на памперс да пишка на гърне, но никога ако. Та и аз чакам топлото време като Копчето и се готвя за много напишкано. Ще видим.
Новия номер е да ми цъка с език. Падам от смях.

# 693
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
ФрауСт,последния път като беше със сополи го водихме при др.доктор,каза да давам стафилококцинум и да ти кажа,за първи път сополите спряха за 5 дни.
Аз мога да кажа,че сме махнали пампата,след като снощи в 4:30ч стана за да пишка,а днес на сутришната и следобедната разходка излезнахме без памперс и каза три пъти. Ще го изчакам няколко дни,и ако все така се буди за да пишка,махам и нощния. Немога да повярвам,че се случи толкова лесно и бързо!!!!!

# 694
  • Мнения: 2 431
Добро утро! Simple Smile



Нещо напоследък не ми остава време да пиша, но ви чета, момичета!  Hug Извеждам повечко Рали на разходка и видях, че не е толкова страшно да тичаш с корема.  Joy
Браво на Мария за бързия напредък с памперса! Кога ли ще се похваля и аз с нещо такова...  Crazy Успокоявам се, че не познавам никого с памперс в първи клас и си свиркам.  Joy

За новата тема - аз нямам проблем да я пусна, защото макар и да не пиша редовно, гледам да чета редовно и няма да изпусна момента, но с подготовката на темата ще ми е много тегаво. Та ако някой е доброволец да спретне оформлението, макар и най-простичко да е, ще я пусна.
Мога да пусна и анкета за заглавието, ако искате, стига да си изберем тема. Аз имам идея да е нещо свързано с братчета и сестричета. Нали съм на такава вълна, пък и вече станахме 4, които имат или очакват ново бебче, други пък са споделили желанието си за такова събитие, та това ми се върти в главата, но ако някой има друга идея, моля да сподели, ще се организирам. Simple Smile

Хубав ден на всички!  bouquet

# 695
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Добро утро!!
Лили,пиши на Гери на лични и тя ще се опита с темата,то пускането не е трудно,да се направи е занимавката.
Моето дете окончателно промени режима,ляга най-рано 23-23:15ч и сутрин немога да го събудя 10:30ч. После следобяд заспива чак към 14:30-15ч и кръгът се затваря,все така омагьосан.
Чудя се,лятото като спи до толкова късно,то ще е егати жегата вече  ooooh!
А днес,стана в 7ч да пишка,чу че баща му тропа и рев да отиде при него....не пожела да легне пак,и сега ми клюма на дивана,а няма за кога да спи.
Сутринта като стана толкова рано и стоя на прозореца,видях поне пет кръстосващи се следи от самолет,на които не им се виждаше края. Малко се стреснах,бях чела,че трябва да изчезват бързо и да са къси. А тези,които са мнооого дълги и стоят дълго като следа,са били някакви отрови които разпръскват. И в момента ги има,станаха много дебели и все така не им се вижда края. Вие знаете ли нещо?
Днес ще е готино времето,ще изчакам да  стане 10ч и излизаме,иначе у дома ще заспи  Crazy

# 696
  • Мнения: 3 416

със смяната на часа и моята щерка заспива по късно ти я дни, но като я будя за ясла в 7ам вчера си заспа към 21:30 ( нормално в 21:00).
спи по 2-3 часа следобеден сън... ех да можех и аз Wink

# 697
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет,
и при нас смяната на времето оказа влияние. Преди заспивахме към 21,3-22ч най късно, сега не мога да го накарам да легне преди 22ч, което е нормално. Мъча се полека лека да измествам и да свикне пак да си ляга по рано, че сутрин няма ставане и това ми е проблема. Хубавото е че сега седим до късно на вън. Снощи даже в дъжда седяхме и играхме и тамън да се откажа вече към 18ч и то спря и слънце чак изгря Simple Smile , та си останахме и добра игра направихме до към 20ч.
Нямам търпение вече да идва лято, да ходим по къси гащи и да не се преобличаме като луди за детската. Днес даже отидохме с долнището и само пантофки преобухме, друго си е така, по лесно е Simple Smile.

Марийче възползвай се че е станал така рано и го дръж сега да не заспи, та на обед рано рано и така довечера би трябвало по рано да ти заспи  Peace

За самолетите и на мен ми направи впечатление, че има голяма диря сутринта в небето.
Знам само, че започват да слагат някакви така наречени капани с лекарства за животните против бяс и някакви други опасни болести, но това по горите и най вече по границата с Турция, че от там идват много заразени животни. Не съм чула да пръскат с нещо. Но определено се говореше да се предприемат някакви мерки за комарите, заради вируса Зика, но на дали се прави нещо.

За темата - никога не съм пускала и не знам как се прави. Опитах се да търся тук в сайта инфо, но нищо не намерих. Ако някой ми обясни ще се опитам да спретна една, пък с времето може и да надобрея Simple Smile.

# 698
  • Мнения: 932
Eli, как сте? Отмина ли пишкането? Както ти беше писала Принцес, всичко е период. При нас също се случи, но отмина. Случва се да има инциденти, но са сравнително рядко. Примерно се заиграе и много късно тръгне към гърнето.
Сахасрара, мислиш ли вече за раждането? Секцио ли ще е или естествено? Измислихте ли име на бебчето?
Гери, и аз нямам търпение за хубавите летни дни.
Мария, не знам как го правите това със спането. Моята не спи следобед от много време. Ляга към 20 часа и става към 7-8... В 19 вечеряме, после баня и по леглата. Като ви чета колко късно лягате и не знам... Но пък на мен ми се спира тока от бебето, което се буди за нощно кърмене, та... Не знам...
Инхалаторът пристигна. Днес ще ходя за разтвор и довечера ще правя първи процедури. Взех един на Омрон, да видим... Ще стане 2 седмици със сополи... Мисля стига вече, а?...

# 699
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
Алекс започна да отказва храни, който преди ядеше, дано да е период. На вън иска само в пясъка за мой ужас.  
Дея вече е добре. Намазах я все пак с Адвантан, което още не знам дали беше правилно.
Весел ден!

# 700
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Фраус,как е инхалатора,дава ли да малката?
И аз незнам какво стана със спането! Изведнъж както си заспиваше в 21-21:30ч и без постепенно да увеличава,ами просто отказа да заспива толкова рано. Не е от смяна на времето при нас,от един месец е така. Дори напротив и в деня когато го смениха си стана по същото време и си легна пак в 23:30 ново време,изобщо не промени часа,реално е заспал час по-рано.
Принцес,просто му е омръзнало сигурно,и аз мисля че е моментно. Радвам се,че Деа е добре,правилно си постъпила щом има подобрение Wink Вики не рови в пясъка,ама го влекът куп други мръсни неща,най-любимо му е да "сменя" или "лепи" гумите на колите,щото били спукани. Ръцете черни катран  ooooh!
Излиза му ечемик,и май го боли  Tired

# 701
  • NE
  • Мнения: 10 999
Аз ще пусна новата тема. Малко време ми трябва. Peace
Допълвам се, че почти съм готова с новата тема. Останаха леки щрихи, но набързо на работа ще я свърша тази задача.
Вчера бяхме да рожден ден в пицария с детски клуб. Познайте как раздавах правосъдие на една бабаидка на 5 г., която не разбра от дума и постоянно взимаше играчките на Вилито да го разтройва. Накрая седнах, наблюдавах я, помолих я вежливо и накрая ми кипна и казах как ще се случат нещата. Майката ествено не си мръдна четирибуквието и грам не разбра. Много невъзпитан народ. ooooh!
Eli..... Би ли дала вашите данни за списъка на първата страница?

Последна редакция: ср, 30 мар 2016, 19:38 от Flower Fairy

# 702
  • Мнения: 3 416
Eli, как сте? Отмина ли пишкането? Както ти беше писала Принцес, всичко е период. При нас също се случи, но отмина. Случва се да има инциденти, но са сравнително рядко. Примерно се заиграе и много късно

При нас продължава да е много болна тема. Ще изчакам още месец и ще отидем на лекар( бебешки психолог). Вече 3 месеца от както и махнахме памперсите а от 5 седмици отказва да си каже Sad

А ти и с двете ли дечица си си вкъщи? Аз ме знам как бих се спавила Simple Smile

# 703
  • Мнения: 642
Добър вечер Simple Smile

Аз днес доста кофти ден с детето, ама явно ще има и такива  ooooh!
Скрит текст:
след три изблици на инатлив гняв насред улицата и носене на гръб с ритници и юмруци във въздуха, отказа да яде цял следобед и накрая изпадна в истерия, като трябваше да отида за 10 мин на "работа"и за капак ми се заяви почти в прав текст, че не детето не обича баба си и не иска да седи с нея заради мен

Иначе се оправи, сополите спряха, кашля по малко. Аз влача нещо, но ще го изследвам за всеки случай.

Принцес, след като се е успокоила от Адвантан, значи правилно си го ползвала. Разгледай нещата на Еуцерин, те са поддържащи. Ние бяхме на една лекция и докторката там каза, да се къпят с не много топла вода, да се подсушават само с леко тупкане и да се мажат до 2 мин с крем, след това се затваряли порите и нямало смисъл.
За храната, са на периоди, пробвай нещо ново, може да му хареса.

Фрау, успех с инхалатора, диването го държи сама, докато гледа детски  Wink

У нас спането е по схема 2-1-2-1,
Скрит текст:
един ден спи, два не спи следобед или един ден не спи, два спи  Joy като не спи в 20:30 е заспала, което за мен е супер, а като спи на пбед спи по 2-3 часа и после откарваме до 23:00...сутрин става към 9-9:30... до колко години е препоръчително да спят на обед? Не ми се иска да я отказвам, че после ако тръгне на градинка ще й е тегаво. А и дните, когато сме на английски, гледам да спи, че иначе е още по-голям ужас.
А лятото, ще спи до късно, после ще се плицика на терасата, после ще спи до 4 и навън до 22:00  Sunglasses аз така го виждам, тя как, не знам.

Пясъкът и мен ме притеснява, ама гледам да бърша често ръцете, иначе няма спасение.

Отиваме да спим, може би, че новото 20 е че все нещо я сърби  ooooh!
Лека нощ  Hug

# 704
  • Мнения: 1 416
Ели чакай че се стреснах, какъв детски психолог. Стига се психясва, че и детето, не се притеснявай, период е. Аз какво да кажа, че от 8 месечна я слагах на гърне и акаше даже в него и като порасна край забравихме за гърнето. Сега се чудя, каква полза, че на 8 месеца започнахме. Когато му дойде времето ще стане. Айде сега, чак и психолог.   Peace

Общи условия

Активация на акаунт