TransferWise – международни парични преводи, с изключително ниски такси

  • 67 249
  • 239
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 5 251
Удачно ли е да се използва приложението за преводи  в бг сметки? Необходимо ми е да извърша превод  за една резервация,Как да процедирам с валутата?
Таксата е 0.93лв., ако имаш лева в сметката си. Ако имаш друга валута, губиш от конвертирането.
Нямаш ли сметка в българска банка?
Revolut? Преводите в лева в българска сметка са безплатни.

# 226
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Чревоугодник, правилно ли разбирам, че ако превеждам лева в лева от Револют към ОББ, примерно, е без такса?

# 227
  • Мнения: 5 251
Чревоугодник, правилно ли разбирам, че ако превеждам лева в лева от Револют към ОББ, примерно, е без такса?
Да и няма ограничения на броя преводи. Изпращат ги от сметката на Revolut в Райфайзен банк. Така си захранвам безплатно Transferwise, които също имат сметка в същата банка и преводите стават много бързо. Последно вечерта направих превода, а на сутринта рано в 6-7ч. парите бяха в Transferwise.

# 228
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Не знаех за Революта, мислех, че няма такса само, ако пращаш на друг Револют

# 229
  • Мнения: 5 251
Скоро ще пуснат виртуални карти Visa(засега е само за Beta тестерите). Ще може всеки потребител да има до 3 виртуални наведнъж(засега е само 1), но да изтрива и създава нова по всяко време. 5 години срок на валидно на картата. Физическите карти са само MasterCard, а виртуалните са Visa. Картите могат да се добавят в Google Pay и да се плаща с телефона(физическата и виртуалната) и в някои онлайн магазини, които приемат Google Pay като метод за плащане. Разбира се, може да се плаща директно с картата онлайн.
Пращат имейли на избрани потребители да пробват виртуалните карти.

# 230
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Много добра новина.

# 231
  • Мнения: 171
Здравейте! Има ли нещо притеснително в това, че сайтът иска снимки на документ за самоличност? При последния ми превод преди няколко месеца не са ми искали подобна информация.

Последна редакция: чт, 10 фев 2022, 21:37 от elfea

# 232
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Колко да е притеснително? Мен такива неща не ме притесняват. скоро се наложи да се идентифицирам в Пейпал, въпреки че от години ползвам платформата.

# 233
  • София
  • Мнения: 110
При мен също се наложи да се идентифицирам с лична карта. Не бях ползвала платформата около 1 година.

# 234
  • Мнения: 2
Здравейте, кой е най-оптималният начин за превод от белгийска сметка (BE) в българска разплащателна сметка на ДСК? Мерси!

# 235
  • Мнения: 13 281
От сметката на wise, когато правиш превод, отдолу ти пише и таксата. А ако е валутен, дали ДСК има такса входящ валутен превод трябва да си  провериш в банката.

# 236
  • Мнения: 2
Какво ще рече валутен? От евро в лева ли?

# 237
  • Мнения: 5 251
Какво ще рече валутен? От евро в лева ли?
Няма да има такса за входящ превод от Белгия до България в ЕВРО.

# 238
  • Мнения: 134
Здравейте! Виждам, че скоро не е писано в темата, но моля за отговор знаещите. Налага ми се да преведа пари в британска сметка. Има ли ограничения в сумата, която ще бъде преведена? Сега става въпрос за пари от продажба на имот. Досега съм пращала по малко пари и не зная какво да направя сега.

# 239
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Ооо, със сигурност ще стопират сумата и ще правят проверки. Аз не бих рискувала, или поне бих я пуснала на по-малки траншове.

https://wise.com/help/articles/2932148/guide-to-gbp-transfers

ow much can I send?

You can send up to 5 million GBP per transfer.

Please keep in mind, if you want to send more than 1 million GBP, you’d need to transfer it from your Wise account. This means:

You’ll need to open an account for the currency you want to convert from and the currency to convert to (GBP).

You’ll need to add money to your source balance.

You can instantly convert the money once it’s in your Wise account to GBP.

Once the conversion is done, you can simply withdraw your money from your Wise accoun

Общи условия

Активация на акаунт