*Минахме средата вече и през МАЙ ще гушнем мъничко човече!* Тема 7

  • 31 519
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Извеждат се всеки ден от деня на раждането оставят се да спят навън през деня, но да са на сянка. В Швеция е това.

# 706
  • Мнения: 187
Здравейте!

Да се запиша и аз. Чакам девойка на 14 май Simple Smile И  при мен така с ритането - понякога ниско долу, понякога над пъпа - явно прави гимнастика  Laughing
Искам да попитам - как се усещате с тежестта? На мен вече при разходка към 2 км вече ми натежава ниско долу и имам нужда да седна. ПРинципно още преди месеци гинеколожката ми каза, че плацентата ми е ниско разположена, макар че вече е започнала да се вдига, но се чудя като усещания дали моя случай е сходен на бременности без ниско разположена плацента.

# 707
  • Мнения: 99
_dreamon_ и аз съм така и при това при доста по-кратки разходки. Не мога да ходя и бързо - боли ме таза и корема ми тежи. Ходя, сядам, ходя сядам и така пък май плацентата ми се вдигна до нормално ниво.

# 708
  • Мнения: 2 532
И на мен ми натежава корема. Ама то и с тея 11-12кг отгоре, какво няма ooooh! Забързам ли крачка, започва да ме наболява също.

# 709
  • Мнения: 510
Извеждат се всеки ден от деня на раждането оставят се да спят навън през деня, но да са на сянка. В Швеция е това.
А защо на сянка? Защо ги пазят от слънцето?  Какво лошо има? Интересни традиции. Явно всяка държава си има някакви особености в отглеждането на новородените. В БГ сме малко баби, убедила съм се. "Да не настине детето" от всякъде чувам. Август месец ме питаха колеги дали не и е студено на краката на малката, защото била боса...Grinning

# 710
  • Мнения: 441
Северните народи имат по-различна кожа и много бързо почевеняват.

# 711
  • Мнения: 856
То и в България дори препоръките са до 6 месец бебетата да не се излагат на слънце.
Иначе моята кожа е точно като на северните народи Sad - тен през живота си съм видяла веднъж, но виж изгаряне втора степен от слънцето съм си докарвала като тийн, сега вече и алергия имам към слънцето. Така че едно наум е хубаво да има човек. До 6тия месец кожата на бебетата е много чувствителна и не си струва експериментите.

# 712
  • Мнения: 741
Добро утроооо! food010 Желая ви една много успешна,слънчева и усмихната седмица! Nature Sunny

Мисълта ми беше дали помните от кога се започваше с даването ми,но си припомних,че всичко зависи от бебето и педиатъра.

И на мен вече ми дотежава вече в предвид факта,че съм +9-10кг,а има поне още 2 месеца.На по-дълги разстояния съм много зле...започва таза да ме боли,тежи ми,задъхвам се,но разбира се всичко това си е част от пълната програма на бременноста.Още малко и ще започне същинската веселба.

# 713
  • Мнения: 2 532
Август месец ме питаха колеги дали не и е студено на краката на малката, защото била боса...Grinning
Същата история беше и със сина ми, роден в началото на юли. Защо толкова малко бебе било с боди с къс ръкав и без чорапи ooooh! А градусите навън бяха 30+ Crazy

Да попитам тези, които вече имат дете/деца, посещаващи детска градина: Смятате ли да ги спирате покрай раждането на бебчо newsm78

# 714
  • Мнения: 604
Добро утро. Аз въпреки +9 килограма които съм си турила сега се чувствам много по-жизнена отпреди месец. Е вярно ходя по-бавно отколкото ми е нормално, но успявам да си правя разходки, което беше абсурд до скоро. Явно организма ми има нужда да свикне с промените.
Не съм се замисляла дали да спирам каката от градина. По вероятно няма. Поне май месец, че аз така или иначе лятото на сборни групи не я пускам. Ще има време да се радва на бебето, а аз време да сме си само двамата, за да се напаснем. Но това с уговорката, че тя не ми боледува и не носи зарази вкъщи. Ако беше често боледуващо дете сигурно щях да я спра.

# 715
  • Мнения: 167
Да хубав въпрос,аз смятам да спра каката от детска градина покрай събитието,може би 2-3 дни и ще я пусна след 2 седмици.Незнам дали ще се оправям с две деца едновременно,но поне за сга са ми такива плановете.

# 716
  • Мнения: 510
По-скоро не, но зависи от здравето и.

# 717
  • Мнения: 177
Здравейте момичета  Hug успешна и слънчева седмица желая на всички!
Аз идвам да ви споделя,че днес започвам 30-та седмица!Събудих се с мисълта,че на всички ни остава още малко до срещата ни с бебоците ,макар (поне за мен) това да са най-тежките (последните )дни,ние ги преминаваме в нетърпение.
Много усмивки и повече почивки пожелавам на всички! Hug

# 718
  • Мнения: 1 109
Момичета, вие започнахте ли да получавате подготвителни контракции?

Снощи ми се случи нещо посред нощ, което не знам дали е такова. Събудих се от лека болка в корема, на спазми, ту ме заболи, ту напълно спре, но само от лявата страна на корема ми, в долната част. Продължи около 10-15 минути. В началото изчаквах да отмине само, после реших да пия 2 Но-Шпа. После съм заспала.

Дали това са подготвителни контракции?

През цялото това време усещах и движенията на бебчето, тази сутрин също е доста активно и се чувствам съвсем нормално.

# 719
  • Мнения: 741
За бъдещия батко не съм мислила дали ще го спирам от градина,но предполагам,че няма да го спра.Това,че се е родило бебето не значи,че трябва да спира да си ходи и да се забавлява в детската градина,а и да изпуска каквото си "учат".Но нека наближи пак ще го обсъждаме с ММ.

whoowhoo аз съм си с подготвителни контракции още от 4-5 месец.Но те са безболезнено стягане на корема,по време на контракция той става твърд като камък.

Мимс кога стана 30г.с.?Лелееееее,наближава си времето,аз утре влизам в 28г.с. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт