Какво мислите за това?

  • 3 963
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 666
За съжаление е така навсякъде и да се оплачеш в здравната каса едвали някой там ще ти обърне внимание , ако от здравната каса си вършеха работата нямаше да сме на тоя хал в здравеопазването както виждаш в момента лекари стачкуват и те се жалват от здравната каса - абе пълен хаос в това здравеопазване настъпи и ние пациентите страдаме от това

# 16
  • Мнения: 1 559
   Маринна,много съжалявам за това,което сте преживели Sad Лошото е минало, дано да нямате повече подобни случки Simple Smile
    Аз бих подала жалба. Преди месец синът ми падна от леглото и се наложи да ходим до Детска Травматология в Пиргов - бяхме с направление от педиатърката ни и затова не сме плащали нищо, но пък какво висееене беше пред кабинетите и на какво отношение се нагледахме на лекари към пациенти...добре,че бебо е мъничък и не разбира Wink
   Докато чакахме пред кабинетите се натъкнахме на табелата (цитирам по памет):" Забранява се престоят на придружител на деца над 7 годишна възраст"....Жестоко ми прозвуча - ако детето ми е на 7,5-8 г, трябва да го оставя самичко ли? newsm78 Но пък и не пишеше никъде нищо по повод заплащането на престоя на придружител на детенце под 7 годишна възраст newsm78

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
И ние бяхме в болница през декември и си платих престоя. Условията бяха ако искам да остана!??? плаща се 7 дена задължително, а ако искаш болни4ен 10 дена задължително???? Е ние стояхме 10 дни платих си ги и си взех болни4ен. Явно гадната практика е такава мен ме у4уди друго - След като има закон които забранява да оставиш дете под 12 год. само би трябвало в детските отделения като приемат дете да осигуряват престоя на придружителя а не да го карат да спи на стол или да ръба на леглото??? Shocked Shocked

# 18
  • Мнения: 94
Момичета, много ви благодаря за отговорите. Свързах се с министерството, казаха ми че наистина жалбата се подава при тях.  И така - написах я и след малко тръгвам натам.     Решила съм ако нещо се обърка, да я изпратя по пощата с препоръчано писмо с обратна разписка. Предполагам че ще ми отговорят че си има персонал за тази работа, но истината е  че докато бях там едното момиченце си заспа без завивка, с панталончето, и аз я преоблякох и я завих. А също и не видях легла с прегради. Как ще забранят на едно дете да слиза от леглото, ако то няма преграда? Единствено се караха на децата да не тичат в коридора, а какво си правеха в стаите, никой не се интересуваше. Ще пиша по-нататък какъв е резултата.

# 19
  • Мнения: 366
Поздравявам те, Маринна! Дано има ефект твоята жалба. Аз преди 5 години се сблъсках с подобно нещо. Наложи се да оперират дъщеря ми от апандисит по спешност. С направление от личната лекарка, след преглед от хирург в поликлиниката, който беше категоричен, че операцията трябва да стане веднага, отидохме за прием в спешното (такъв бил реда). Дежурния там прецени, че нещата не са чак толкова спешни и да сме отидели вечерта след 20 часа, ако оплакванията продължат. А детето вече повръщаше. Както и да е. Върнахме се в 20 часа и тогава ни приеха. В детска хирургия обаче ни казаха, че деца над 3 години се приемат без придружител. И това при положение, че ще й правят операция с пълна упойка. Можело да остана само с разрешението на завеждащия отделението, който естествено не беше там. Съпругът ми се обади на една позната лекарка, която е и депутат и след малко проблемът беше разрешен. С половин уста ми казаха, че мога да остана. А ако не беше тази лекарка? Операцията мина добре, но сестрата имаше нужда от моята помощ, за да откара количката до операционната и да я върне обратно с дъщеря ми. Имаше само една сестра през нощта в детска хирургия newsm78 Как ли щеше да се справи ако не бях останала там? Детето беше на системи и тази сестра искаше да й върже ръката за леглото, за да не си извади иглата като се движи. Не й позволих, естествено, аз нали затова останах там, да се грижа за детето си. За отношението на завеждащия отделението на следващия ден дори не ми се говори. На визитацията мина покрай мен като покрай мебел и каза - Външните лица да напуснат!
За хигиената в отделението просто нямам думи. Детето щеше да повърне в сервизното помещение само докато си измие зъбките. Леглата в това детско отделение - прекалено високи, детето не можеше да се качва и слиза от него без помощ през първия ден след операцията. А храната - оказа се, че в детско хирургично отделение нямат подходяща диета за оперирани деца. За какви ли пациенти имаха? На втория ден ми казаха, че повече не може да остана. И така оставих си детето там с един уокмен и касети с приказки и една електронна игра и ходех само да я храня. Е, успяха да я изтърпят самичка само един ден, тя е доста палава hahaha Изписаха я на следващия ден с конците, просто ги беше подлудила. След два дена отидохме само да й махнат конците.
Не съм подавала жалби никъде. Не ми се занимаваше с това. Исках по-бързо да забравя. Може би не беше правилно. За мен възмездието беше, че останаха ден и половина с моето диваче и не можаха да се оправят, а я изписаха по-рано.
Желая ти успех и дано нямате повече подобни изживявания с твоето сладурче.

# 20
  • sofia
  • Мнения: 8 938

..... А през лятото - кърлеж на тила.
Това се случи на братовчед ми преди години, бяхме на село. Добре че майка му беше с нас...тя му го извади. Вярно, че е медицинска сестра, ама бая смелост се иска.

За плащането...моя приятелка лежа в Педиатрията с детето (нямаше 2 годинки) и си плащаше по 10 лв, нямаше отделно легло и то лежа 10-тина дни...това ПЕДИАТРИЯТА, където се предполага, че основно деца лекуват

Общи условия

Активация на акаунт