моля за съвет

  • 1 288
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 60
Нели, един въпрос от мен: като се дърпа бебето, има ли достатъчно силна струя от гърдите ти? Защото една от причините за стачка е именно силната струя, от която бебето се дави, и хем е гладно, хем отказва да суче. На нас поне ни се е случвало в началото. Иначе подкрепям мнението, че трябва да се успокоиш и да не се шашкаш толкова за грамчетата. И не виждам защо е нужно нощното цедене, излишен гърч. Хайде успех и по-спокойно.
Благодаря за подкрепата. Ами силната струя идва в последствие, от начало направо си няма докато слезе млякото, но то е въпрос на 3-4 дърпвания (поне като се цедя така виждам). Въпроса е, че той вече е свикнал от началото да тече много (така беше до скоро) и дори и да се давеше си продължаваше. Сега обаче за съжаление мисля че не му достига Sad
А нощното цедене е за да имам запас за другия ден когато видя зор по обяд и бебо е  гладен

# 16
  • Мнения: 60
"Аз" искам да благодаря и на теб. Много сте мили всички, направо се чудя защо чак сега споделям за това, а не 5 дни например по-рано newsm78.
Ние преди си акахме доста добре даже си мислех (може и да е глупаво) че ака прекалено много и доста обилно и затова не е наддал кой знае колко. Впоследствие обаче започна да ака по 2 пъти а някой дни и по веднъж на ден. Това може ли ад се брои за запек? Тогава започнах да си мисля и аз като теб, че му е тежичко на коремчето и затова не яде. То и при възрастните е така, а аз винаги сравням всичките му прояви с това как е и при възрастните- мисля, че има резон.
Та при вас запекът какво е означавал?

# 17
  • Мнения: 748
нашия запек се изразяваше в това, че по 3-4 дни ревеше, свиваше се и се напъваше и не можеше да се изака и очевидно го болеше коремчето. по принцип се счита за нормално да ака и веднъж на седмица, стига да не му предизвиква дискомфорт.
ама при вас сигурно не става въпрос за запек де Simple Smile разказах ти го, защото това беше при нас една от причините за това поведение при кърменето, а изобщо не ми беше минало през ума, че може да се получи такъв ефект.
но по-добре виж другите възможни причини от статията, и го наблюдавай, за да откриеш какво го предизвиква при вас.

# 18
  • Мнения: 55
И аз да споделя. Когато малкия стана на месец и половина и мойта кърма намаля. И аз като теб се бях паникьосала - рев, че детето ще остане гладно. Но не би. Всъщност пробвах някои от методите за увеличаване на лактацията - редовно хранене, пиене на много течности и др. и изкарахме изцяло на кърма до 4 месец. Но все пак - неговите хранения не са били никога по-малко от 20 минути. Той просто си сучеше бавно. И то не само от гърдата, но и от шишето. Към края на третия месец започнах да изцеждам следобедните хранения и да ги давам с шише. А всъщност на другите ядения давах и двете гърди и ако случайно нещо останеше го прибирах за следобед. Но след четвъртия месец започнах постепенно да замествам с АМ- първо вечерното хранене, и то не изцяло ами колкот не достигаше от кърмата и така до към средата на шестия месец, когато изцеждах само по веднъж на ден и най-накрая приключишме с кърмата.
Аз също го изживях това спиране първо на кърменето, после и на кърмата. Не знам защо си мислех че няма да имам проблеми и ще си храня детето доста време. Но не стана така. Все пак сега сме вече почти на 1 годинка. Здрав е - цяла зима не е боледувал, а не е стоял само в къщи.
Затова ти направи каквото ти е по силите, но не се притеснявай че ще започнете с АМ. Ако се наложи - то нали все пак е затова, да замести майчината кърма. Simple Smile

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
...Впоследствие обаче започна да ака по 2 пъти а някой дни и по веднъж на ден. Това може ли ад се брои за запек? ...

В никакъв случай!
Запекът е неакане в продължение на дни, което е съпроводено с подуване на коремчето, газове и дискомфорт за бебето.
Нормално е едно кърмено бебе да ака веднъж седмично и ако не му причинява проблеми значи дори тогава не е запек. Просто кърмата се усвоява различно от различните бебета.

Относно проблема ти другите са писали достатъчно аз само ще кажа, че напълно подкрепям идеята на Деси - бибероните в коша и бебо на цицата. Това е решението  Grinning
Успех!  bouquet

# 20
  • Мнения: 60
Благодаря на всички мили  мами споделили своя опит. Вече втори ден следвам неотлъчно съветите ви и мисля, че имаме напредък  Grinning
Продължавам да дерзая breastfeeding

# 21
  • САЩ
  • Мнения: 323
Браво, Нели! Поздравления за успеха! Дано отсега нататък кърменето е безпроблемно за двама ви с бебо!

# 22
  • Мнения: 60
Бих искала да благодаря отново на всички които ми помогнаха при тази наша криза в кърменето и да дам кураж на други мами, които имат същия проблем и се чудят дали е преодолим. Ние с бебе Васко успяхме да се справим (макар и да не смея да го заявя смело от опасения да не предизвикам съдбата Simple Smile ) и мога да кажа единствено едно голямо благодаря на всички мили мами, откликнали със съвет  Hug

Общи условия

Активация на акаунт