партньор темерут и егоист

  • 21 659
  • 269
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 547
Ако се влюбя в мъж от Шри Ланка, последното, което ще искам е, да науча езика му или нещо свързано с историята на страната.  Stop
Обаче сериозно бих се притеснила за бъдещето на бъдещите ми деца, че бъдещият им баща в бъдеще би секнал всякакви мои бъдещи планове за научаване родния ми език.

# 46
  • Мнения: 2 811
каси хаха, той  моят български е зле.  трябва да си  подобря правописа преди децата, ужас.

Аз пък като бях влюбена в колегата, бях се потопила изцяло в Латинска Америка и по-специално неговата държава. музики, култура, изкуство, история....бях обсебена. Влюбеността ми се пренасяше и към неговата държава. Даже и сега планирам да я посетя, защото толкова много съм чела за нея, колко е красива и екзотична, че ще е грях да не се види.  Изобщо винаги като съм имала чувства към някого, много съм чела и съм се стараела да науча или за държавата му или за региона му.  Може би, това е само при мен.

За Германия знам много, защото винаги ми е било интересно, а и живея тук. И много съм чела за всичко, което по някакъв начин е свързано с Германия.  

Ние сега се обясняваме, той се извини, каза, че не че нямал чувства, просто не е свикнал да говори за тях. то и аз съм поизперкала нещо с тия цикли.

# 47
  • Мнения: 36 197
Другото което ме вбеси пъ вчера е, че той грам интерес не проявява към България, нейната култура и нейният език. Да, добре се държи с моето семейство, той е много възпитан, но дотам. Даже кирилицата не е научил още, а му пращам какви ли не материали поне да може да чете. Да, идвал е в България, харесва му, позитивно се отнася, но дотам. Баща ми му тъпче главата с нашата история и какво ли не (той баща ми чак прекалява), човекът си слуша възпитано, отговаря, но никога той не проявява инциатива. Никакъв самостоятелен интерес или пък по-специален интерес към България. Все едно не е моята държава, а е някаква си там държава.  Е, как ще имаме деца, се питам аз, когато той не иска да знае такава важна част от мен? Все пак децата ни ще са наполовина българчета, ако той не знае нищо за моята култура, тогава ще е много проблематично отглеждането.
 Просто самият той изобщо не се асоциира със своята си национална принадлежност  и не може да разбере колко важно е за мен. Между другото, бащата на моя невеж годеник знае много повече за България и ми е разказвал истории за българските митници, и ме е разпитвал и изобщо е 300 пъти по отворен от сина си, нереално, но факт.

всъщност твоят момък е слънчице, но още не си го разбрала  Grinning

Аз пък като бях влюбена в колегата, бях се потопила изцяло в Латинска Америка и по-специално неговата държава. музики, култура, изкуство, история....бях обсебена. Влюбеността ми се пренасяше и към неговата държава. Даже и сега планирам да я посетя, защото толкова много съм чела за нея, колко е красива и екзотична, че ще е грях да не се види.  Изобщо винаги като съм имала чувства към някого, много съм чела и съм се стараела да науча или за държавата му или за региона му.  Може би, това е само при мен.

не карай другия да бъде като теб  Wink

# 48
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 346
Всеки човек си има някакви недостатъци.Въпросът е дали можеш да го приемеш такъв какъвто е.
Идеални хора няма.

# 49
  • Мнения: 1 793
 Авторката си търси свой клонинг, а не друг жив човек. Да мисли като нея, да й чете мислите, да прави каквото тя смята за правилно. Абе тя да е, ама с пенис и без отрицателните й качества като вятърничавост... Ама после пък бил скууууучен, друго си е интересният колега, с който да кръшкаш, докато лъготиш отговорния темерут. Жал ми е за това момче, тъй и си остава неразбран, лъган и необичан от жената, с която УЖ правят дете и УЖ са сгодени.

Ох‘Аман, форумът не ти е психолог. Стига се стиска и отиди на такъв. И не съсипвай на човека живота с лиготиите си.

# 50
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Е, чак пък толкова... Все пак никой не е задължен да бъде благочестив, докато още е полусвободен.

# 51
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ох Аман,моя е почти същия като описания от теб и Касита.Овен.Стабилен,щедър,пробивен,амбициозен,борбен ииии пълен сухар.Затва пък аз съм шматката и бохема в двойката.Аз съм с откачените идеи,баровете,запивките с друзя,спускането с шейни и всякакви простотии намират почва при мен.От 13 години сме женени и до сега смятам,че това е един от най-добрите ми избори и е голям късмет да се намерим.Ама не става да му мрънкам и да чакам съпричастност за глупости или да ми избере уау подарък за РД,или да чакам романтика и изненади.Просто си е сухар човека ...

+1000  Joy
И ние сме така и сме заедно вече 18 години Simple Smile Че и три деца създадохме Simple Smile Не бих си заменила "сухара" за нищо на света Simple Smile Сега вече се попромени. Започна да ме "влачи" по интересни места. Постоянно пътуваме да разглеждаме различни страни ... Иска да ме научи да карам ски - аз не искам (не харесвам зимата).

Аман ... ти си по-друг характер като те чета ... Колкото и да твърдиш, че постъпваш рационално ... явно ти липсва много емоциалността и ирациалността. Погледни навътре в себе си - там ще намериш отговора!

За подарък - казвам винаги какво искам, че ... имала съм изненади, та изненади ...

Последна редакция: нд, 17 яну 2016, 20:40 от Почти безобидн@

# 52
  • Мнения: 2 099
Нали-точно изненади,та изненади.За първата ни Коледа ми купи шевна машина!!!WTF?! Шевна машина бе хора!Бях потресена!Аз мога за да шия евентуално някакво по-просто копче без много дупки,той купил професионална шевна машина!Още я пазя де,отлежава в гардероба,кат се пенсионирам ще шия калъфки за внуците за възглавници.
После рече,че директно ще ми превежда парите да си купя каквото искам или ми ги дава в кеш.И все още мисли,че тези ботуши съм ги взела на разпродажба за 200 лв.
http://www.net-a-porter.com/bg/en/product/609493/laurence_dacade … er-the-knee-boots
 Mr. Green

Последна редакция: нд, 17 яну 2016, 20:17 от Рибозом

# 53
  • Мнения: 2 650
Не знам, момичета, сигурно  си имате прекрасно напасване с вашите си мъжове, но като чета OX'AMAH, повече ми напомня на мен - ако трябва да опиша  бащата на големия ми син - прекрасен, отговорен, стабилен /все някакви сухарски определения/ и бях сигурна, че ще е  баща -мечта...но  трудно ни беше "говоренето" Когато бях бременна още, разбрах, къде е проблема -  НЕ ГО ОБИЧАХ и исках да си тръгна...Ама всичкото роднини и приятелки ми заобясняваха как не трябва точно сега да върша точно такива глупости...и не си тръгнах... Издържах около година още, с всичките пробудени от майчинството сетива - че всъщност  безобично не мога повече. Тъпа причина сигурно, но ако нямах дете щях да си живея нещастно още дълго време.

# 54
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Е, нали за този проблем става въпрос във всяка тема на Аман - просто не го обича.

# 55
  • Мнения: 2 650
Ами сякаш не е толкова просто, защото тя иска  стабилна връзка и деца /вече/, сякаш това ѝ е последния нормален влак. Може да се раздели сега и да търси още, може да си остане, да има  дете и  да търси след това...Ако аз можех да върна времето назад -щях да променя само едногодишното изчакване да заобичам уж...Тя  може да си реши друго  Rolling Eyes

# 56
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Нали-точно изненади,та изненади.За първата ни Коледа ми купи шевна машина!!!WTF?! Шевна машина бе хора!Бях потресена!Аз мога за да шия евентуално някакво по-просто копче без много дупки,той купил професионална шевна машина!Още я пазя де,отлежава в гардероба,кат се пенсионирам ще шия калъфки за внуците за възглавници.
После рече,че директно ще ми превежда парите да си купя каквото искам или ми ги дава в кеш.И все още мисли,че тези ботуши съм ги взела на разпродажба за 200 лв.
http://www.net-a-porter.com/bg/en/product/609493/laurence_dacade … er-the-knee-boots
 Mr. Green

И при теб ли?  Joy Моята е 100 годишен Сингер  Joy И беше толкова щастлив, милия, че сам я е ремонтирал, лакирал Simple Smile Как да му се сърдиш  Wink

# 57
  • Мнения: 2 811
Авторката си търси свой клонинг, а не друг жив човек. Да мисли като нея, да й чете мислите, да прави каквото тя смята за правилно. Абе тя да е, ама с пенис и без отрицателните й качества като вятърничавост... Ама после пък бил скууууучен, друго си е интересният колега, с който да кръшкаш, докато лъготиш отговорния темерут. Жал ми е за това момче, тъй и си остава неразбран, лъган и необичан от жената, с която УЖ правят дете и УЖ са сгодени.

Ох‘Аман, форумът не ти е психолог. Стига се стиска и отиди на такъв. И не съсипвай на човека живота с лиготиите си.
колегата наистина е много зле. но не защото е вятърничав, има много симпатични вятърничави хора. а защото е нарцистичен и самовлюбен човек, който се себедоказва чрез някакво лекичко мачкане на жени. просто наистина не го познавах добре тогава и залитнах. За интересен- да интересен е.  Богат, от богато семейство, в родата му има известни художници и тн. Самият той пише.  Но наистина не е приятен, нито мъжко момче. Превзет е, а и е пълен с пози. Постоянно ми говори някакви гадости за момичета, които го харесват, въпреки, че те не го харесват от нищото. Едната му миришела, другата не била хубава (въпреки, че той я е поканил на среща). Абе, за една жена не намери добра дума да каже. Един Господ знае за мен какво е раздувал. Това за мен наистина бие на нарцисизъм и комплекси. Но тогава явно съм била в уязвима ситуация и не съм го усетила човека добре, а съм се впечатлила от страстта, с която ме е преследвал.  Аз поначало живея с хладни и сдържани хора и рядко ми се случва някой така настървено да ме преследва, и д аме обсипва с толкова внимание и то много месеци. Когато това се е случвало, обикновено е ставало дума за някой по-изпаднал човечец.  А тук изведнъж уау "жената на живота ми" "слънцето на небето" "най-прекрасната, най-такавата, най-онакавата". Същевременно зад гърба ми сигурно е казвал "абе тая грозотия защо си е въбразила, че я харесвам?"

 Joy Joy Joy

 Да не мислите, че приятелят ми ми говори така?

Зандали, много си прекрасна!!!

# 58
  • Мнения: 36 197
Аман, ти искаш да споделяш с него своите чувства, емоции, преживявания и той да отговаря подобаващо на тях.
Искаш ли той да споделя своите чувства, емоции, преживявания с теб и ти, като жена, която не е влюбена в този мъж, да отговаряш на тях?
Разликата между ежедневното споделяне на подобни неща от страна на мъж и ежедневното мрънкане /особено както не си влюбена в него/ е много, много тънка. Един несподелящ мъж е много по-лесно да бъде уважаван от един мрънкащ екземпляр. Колко време би издържала мрънкане от мъж, когото реално не обичаш? Колко време ще ти трябва преди да му изкрещиш в лицето "спри да мрънкаш непрекъснато и се дръж като мъж!"? Прецени кой вариант предпочиташ, ако ще създаваш семейство и деца с този човек - да споделя или да мълчи. Златна среда е ясно, че в случая е непостижима.  Grinning

# 59
  • Мнения: 2 811
бубанка, аз не знам дали го обичам или не го обичам. Ту така, ту онака. Но много лошо се настройвам срещу него вътрешно понякога.
За мен проблемът е, че се чувствам самотна с него. Че той си преживява някакви неща, аз си преживявам някакви неща, но не съпреживяваме един с друг.  Че някои неща, които са много важни за мен (например, България), изобщо не са важни за него.
Любовта (не говоря за влюбването) за мен е  следствие на някаква близост.  Хората трябва да имат емоционална връзка. А той обича ли ме? Това, че си влюбен, не означава, че обичаш. След като той нито има потребност да ме опознае, нито да  сподели с мен...
 


Общи условия

Активация на акаунт