Отговори
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Мои познати са купили кутия, която използват за гледане на филми, сериали и спортни програми безплатно (има и платени канали май) и аз реших да пробвам. За това става въпрос

http://www.dnevnik.bg/blogosfera/post.php?id=110716

обаче, като понечих да купувам, вариантите са толкова много, че се обърках. Има ли вече между вас някои, които са купували и ползват такова нещо или разбират, та да ми препоръчат марка или поне параметри? Те са си взели едно, дето прилича на това
http://www.ebay.co.uk/itm/like/181990921263?adgroupid=1358592042 … =true&ff13=80

и са доволни, макар че им го е настроил друг. Тука гледам и други видове
http://www.amazon.co.uk/Sumvision%C2%AE-Android-Wireless-Keyboar … +box+fully+loaded

http://www.amazon.co.uk/Linkcool-Android-Amlogic-Wireless-Keyboa … +box+fully+loaded

И сигурно има много още. Нищо не разбирам от тях, не знам какво да гледам - помагайте. Тия клавиатури, дето ги предлагат, освен дистанционното, ще ми трябват ли, ако искам да гледам само ТВ, например?

Гледам, че в ибей са мъничко по-евтини, ама има ли разлика в качеството?
http://www.ebay.co.uk/itm/MXQ-FULLY-LOADED-ANDROID-OTT-TV-BOX-QU … 41725.m3641.l6368

Помагайте, моля, аз уж четох тука, обаче като дойде ред да ги сравнявам, толкова много елемети са, че абсолютно не се справям да ги отсея.

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 139
Мила, Kodi e програма, мултимедиен център. А ти търсиш приемник, погледни при китайците - там цените са различни.

# 2
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Мила, Kodi e програма, мултимедиен център. А ти търсиш приемник, погледни при китайците - там цените са различни.

Благодря ти за пояснението, не съм веща, както казах... Възможно е да не знам точното название на тези приемници, но се интересувам от приемник, който да е зареден с програми и да не се налага аз да слагам всички програми, че може и да не се оправя. Китайците - не знам кои китайци имаш предвид, но стоката от Китай ми идва след около месец, а и дори да гледам при тях - как да позная кой приемник е най-добър?  newsm78 Това всъщност е въпросът.  ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 450
Тези, които се продават в ebay, amazon , aliexpress и т.н. са все на едни и същи китайчета, така че няма как да има разлика в качеството. Клавиатурата е, ако искаш да браузваш в нета с това чудо, за телевизията едва ли ще трябва, но това с калвиатурата не пише, че предварително е заредено с програми.

# 4
  • Мнения: 139
Мила, основните х-ки на тв бокс, които трябва да имаш са 8 ядрен процесор, понв 2гб рам, поне 8гб вградена памет.
Как ще се свързваш с бокса: вифи 802.11 б/г/н, блутоот, рдж-45, усб, слот за карти, оптика, хдми. Виж си ТВ-то за слотове!!!
Какъв ти е тв: за формата на видеосигнала: фул хд?
Поддържани формати: колкото повече - толкова повече /Мечо Пух/
В общият случай другите функции са подробности.
Ако ще си играеш и пр. после можеш да си вземеш въздушна пушка/мишка и пр.
Уточни какво точно искаш да гледаш и си избери подходящите приложения. Винаги можеш да добавяш нови в/у андроида.

Относно китайците: всичко е китайско, само цените са различни. Е , някои плащат и мито и ддс. Ако бързаш в олекса има също добри предложения.

# 5
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Мила, основните х-ки на тв бокс, които трябва да имаш са 8 ядрен процесор, понв 2гб рам, поне 8гб вградена памет.
Как ще се свързваш с бокса: вифи 802.11 б/г/н, блутоот, рдж-45, усб, слот за карти, оптика, хдми. Виж си ТВ-то за слотове!!!
Какъв ти е тв: за формата на видеосигнала: фул хд?
Поддържани формати: колкото повече - толкова повече /Мечо Пух/
В общият случай другите функции са подробности.
Ако ще си играеш и пр. после можеш да си вземеш въздушна пушка/мишка и пр.
Уточни какво точно искаш да гледаш и си избери подходящите приложения. Винаги можеш да добавяш нови в/у андроида.

Относно китайците: всичко е китайско, само цените са различни. Е , някои плащат и мито и ддс. Ако бързаш в олекса има също добри предложения.



Благодаря ти за отговора.  Hug

# 6
  • Мнения: 5 248
Можеш да видиш и в Amazon Warehouse(склада на Amazon). Примерно www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00O1RAO72/=dp_olp_used?ie=UTF … mp;condition=used но можеш да разгледаш и други www.amazon.co.uk/s/=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dwarehouse-deal … ds=android+tv+box
Това устройство е все едно смартфон с Android, но без дисплей. Предназначено е да направи обикновения телевизор в Smart TV - един голям Android смартфон. Най-просто казано.
И едно уточнение, ако все още не се е разбрало. С такова устройство не можеш да гледаш безплатно телевизия. Телевизията е от интернет и ако нямаш интернет и ако в интернет я няма телевизията пусната някъде безплатно, тогава няма телевизия. Трябва ти рутер, за да свържеш устройството с интернет.
Безплатна телевизия може да се гледа, ако е пусната на сателит безплатно(некодирана). Купува се оборудване като това на Булсатком например и се насочва към конкретни сателити, тогава интернет не ти трябва. Такси не се плащат на никой.

Последна редакция: вт, 19 яну 2016, 08:55 от ЧревоУгодник

# 7
  • Мнения: 20
Аз имам такова и съм много доволен всички мачове намирам на чуждестранните телевизии и дори и канали като Блумбърг и MSNBC намирам. Иначе да моето като по-горния линк от Амазон

# 8
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Аз основното го знам, виждала съм ги тези кутии - интересуваше ме технически съвет за избор на по-добро устройство, което да е готово за гледане, с програмата, а не аз да търся и да му я инсталирам.

 Това е, на практика, интернет телевизия - вярно, че трябва интернет, но ако го имаш, спокойно се гледат всякакви филми и сериали - мен това ме интересува, спорт също. Мои познати казват, че гледат и някои български телевизии. Аз го видях у едни наши приятели, но на тях им го е купил друг и дори им го е вързал, та освен да ми покаажат кутията и как се работи с него, друго не можаха да кажат. Бая неща си гледат с него, на практика, всичко, което искат...  Нямат сателит или нещо друго. Т.е. имат кабелна телевизия, както и ние, но смятат да я спират, защото всичко, което ги интересува, могат да гледат абсолютно безплатно от тази кутия.

Ние нямаме сателит, имаме кабелна, но я пускаме около 2 пъти годишно, защото предпочитаме да гледаме филми, сериали и много рядко други предавания.

Общи условия

Активация на акаунт