Красиви женски имена

  • 66 500
  • 134
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 730
Лилия, Елиза, Ирина, Алина, Наталия, Мила и най-любимото ми Савина.

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 09:29 от Хвърчило

# 61
  • София
  • Мнения: 945
Аз харесвам Аделина, Ида, Дарина - бяха ни в списъка, от който избирахме Simple Smile Но най-любимо, естествено, ми е това на дъщеря ми - Матеа.

# 62
  • Мнения: 33
Да се включа и аз- Катерина,Верита /ударение на последна буква/, Аурора, Ахинора,Магдалена .....

# 63
# 64
  • Мнения: 2 622
Мога да се включа с някои арабски имена. Много ми харесват името Азиза, но в нашата действителност асоциацията с Азис е неизбежна  Grinning .
Много ми харесва Сара (Сахра), също Лайла (арабският прототип на Червената шапчица) и Мона (на леля ми).

# 65
  • Мнения: 5 363
Грета, Славена, Мира, Свилена, Венета
 

# 66
  • Варна
  • Мнения: 736
С годините започнах да харесвам моето, защото си е доста странно и уникално. И защото сигурно има около 10 човека с такова име. Ама всеки ме познава като Мира, което пак си ми харесва.

# 67
  • Мнения: X
Онзи ден мернах кака Лара по телевизията и се замислих, че не е много разпространено в Бг, но е красиво име според мен Simple Smile

# 68
  • Мнения: 2 710
Онзи ден мернах кака Лара по телевизията и се замислих, че не е много разпространено в Бг, но е красиво име според мен Simple Smile
Те се казва Лазара.
Мъжът ми искаше малката да се казва Лара, но аз го отрязах. Половината кучета са кръстени така.

# 69
  • Мнения: X
Аз не съм чувала за кучета Лара, а по-скоро Лора. Както и да е, на мен ми звучи красиво, за различните уши, различно име е хубаво  Wink. Лазара също е интересно, но ми е по-подходящо в мъжката си версия.

От изброените по-горе също много ми харесват Катерина и Калина, но на Калина малко ме смущава галено евентуално Кали. Въобще за женско име като че ли е много по-лесно - толкова хубави имена са изброени и тук. Simple Smile

# 70
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Нямам любимо име.Имената не правят хората,  а хората имената.
Когато избирах за  дъщеря ми се водех от няколко параметъра.Да е универсално. В смисъл да бъде познато за България,  за тук и поне за половин  свят....Да е в относителна хармония с през името и  фамилията. Да има хубав смисъл и да е звучно.

Последна редакция: сб, 12 мар 2016, 22:11 от sl

# 71
  • Мнения: 5 155
Ивелина  Heart Eyes, и други, но едва ли ще успея да се сетя за всички, които звучат красиво за мен  Hug

# 72
  • Мнения: 1 167
Лора
Софиа
Калина
Екатерина
Анастасия
Валерия
Емилия
Магдалена
Бояна
Мила
Евгения
Лили

Лора не е типично българско име. Сещам се само за Лора на Яворов, обаче много ми харесва. Въпреки това не мисля, че роднините ще бъдат във възторг от това чуждо име. И въпреки това смятам, че ще звучи прекрасно с подходяща фамилия, макар и българска.

# 73
  • София
  • Мнения: 44 259
За мен Лора си е  достатъчно познато и  срещано име у нас.

# 74
  • Мнения: 1 338
Юлия - скоро не съм го чувала, но много ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт