Професионални серии за коса - тема 97

  • 63 052
  • 742
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 304
Добро утро Simple Smile
Аз се боядисвам на три седмици, светлият цвят ми пада по-лесно от тъмният преди време, с който се правех /номер 7-ца/, а сега с номер 9.0 и белият косъм си личи вече на третата седмица Embarassedхаресвам се с по-светлия цвят, но пусти корени  не им държи, в чудо се виждам заради тях все на три седмици да мажа #Cussing out Simple Smile

# 76
  • Мнения: 1 306
Aз от ранобудните бързам да питам .Май сме го осбъждали но нямам възможност да прегледам всичките теми през телефона.
Интересвуа ме на колко време се боядисвате?


Преди, когато си правех експерименти с цвета на косата - от синьо-черно до червено- ми се налагаше да се боядисвам на около 20-ина дена, защото корените ми са светли (пепелива 8-ица) и като израстваха беше много грозен контрастът. Сега се боядисвам веднъж на месец и половина, защото цветът на боята е максимално близък до естествения ми цвят. А и ползването на безсулфатни шампоани до голяма степен оказва влияние върху запазването на цвета и съответно разреждането на боядисванията.

# 77
  • София
  • Мнения: 586
Благодаря, дами, но косата ми не е никак хубава. Тъничка е, а след есеннния коспода е на половина, никак не я харесвам в момента.  Cry
Аз се боядисвам на всеки 4 седмици в корените. Имам много бяла коса и нямам избор.

# 78
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 730
Влизам да споделя резултатът при мен от Терапията на Наши Фито Рипеър . Предварително се извинявам за дългия пост

Казано, честно съм със смесени чувства  Rolling Eyes И то не защото не ми хареса, а защото не съм сигурна, че точно в момента косата ми имаше нужда точно от нея и дали усещането и резултатът са реални.
Опасенията ми идват от това, че съвсем наскоро се боядисвах и слагах ботокс ампулата, за която уж пише , че има действие около месец, а аз само 3 измивания по-късно направих  терапията на Фито. Нямам представа дали двете неща могат да имат някаква връзка, но съм длъжна да го кажа , за да няма подведени. Казано честно от Ботокс ампулата ефекта беше 0 клонящ към 1 35

Така , сега за терапията:
1. Шампоанът е страхотен, най-незаплитащият шампоан, който съм ползвала. За първи път ми се случи, след шампоана косата ми да нямам усещане , че има нужда от балсам или маска. Не прави пяна - при първото слагане 0 почти никаква, при второто - съвсем малко, обаче така хубаво ми изми и напои косата, че повече няма накъде. Е сега вече разбрах какво имат предвид някои момичета като говорят за "напоена" коса.  Very Happy
2. След това подсуших хубаво с кърпа, да не капе изобщо косата и я разделих на 8 кичура. С широка четка , от типа на тези, които са за боядисване, нанесох от терапията обилно на всеки кичур. Бях приготвила цялото количество - 30мл, но ми останаха около 10мл. При това намазах много обилно, почти от корените по цялата дължина. Като купувах терапията ми казаха, че не трябва да капе от косата и на момента да преценя колко да сложа, затова и не посмях да сложа цялото количество. Косата доста се втвърди и стана на клечки. Вдигнах нагоре косата и сложих шапка. Около 5-6 минути нагрявах със сешоара, но ме хвана нервата и затова я завих с топла кърпа, която сменях през 2-3 минути. Накрая пак загрявах около 5 минути със сешоара /това е най-досадната част/ Общо съм стояла около 25-30минути /на указанията пишеше май 20/ Косата продължаваше да бъде доста втвърдена. При измиването обаче стана кадифена, ох, направо страхотна. Отново никакво заплитане. Отново  подсуших хубаво.
3. Сложих балсама, който само името му е балсам , ами направо си е като маска - гъст и плътен и с прекрасен аромат. Стоях и с него 5-6 минути и измих. Усещането е за гладка, хидратирана и напоена коса и дори уплътнена.
Постоях малко с кърпата на главата , за да обере възможно най-много водата от косата. Сложих само и единствено олиото на Наши, за да мога да преценя най-добре терапията. Иначе слагам винаги Л2 , но този път пропуснах.
След това изсуших със сешоар.
Казано честно от резултата в банята, имах по-големи очаквания за крайния резултат. Просто толкова много ми харесва при миенето косата, че си мислех, че ще е наистина много гладка и хидратирана и след изсушаването. Но... не точно. Да , косата е много хубава, но... няма никакъв обем, леко пършива и хвърчаща стои, като прехидратирана  Thinking всъщност не съм много сигурна.
Определено е хубава терапия  Peace
Определено бих я направила пак, но може би след известно време. Мисля, че за лятото, когато косата доста се дехидратира, ще е много добре.
Отделно шампоанът и балсамът са повече от страхотни и могат да се ползва и извън терапията с ампулите, което е прекрасно.
Аз съм "за" покупката, като претегля плюсовете и минусите, но не мога категорично и на 100% да я препоръчам и да кажа , че е с някакъв уау ефект.
Има и още нещо -  аз не съм голям критерии, защото ползвам само от 3-4 месеца професионална козметика и съм ползвала много малко неща, така че нямам кой знае каква база за сравнение.

# 79
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 783
Здравейте. Обмислям да започна да ползвам професионални продукти за коса и ви моля за съвети.
Досега ползвах основно хума и билки(това ми е останало навик от тийнейджърските години, когато нямаше кой знае какво по магазините), а е и по-евтино, но сякаш наближавайки 35г вече не ми действа така и трябва да си обърна по специална грижа на косата(а и на лицето).
Бих искала да ми посочите вида продукт, а не конкретна марка, защото на всяка коса различните продукти оказват различен ефект. Ясно ми е че трябва да имам шампоан, балсам и маска, но другото ме затруднява.
Косата ми е права(по класификацията в началото на 1стр може би е 1b или 1c), гъста, със среден косъм, стъпаловидно подстригана, отзад стига  почти до кръста а отпред почти до гърдите. В корените бързо се омазнява особено зимата, вече втора зима е направо ужасна за 1 ден се омазняват корените и само измиването с хума ме спасява, а лятото от горещината се омазняват. Връхчетата са ок, когато ги подстригвам редовно, но понякога са доста сухи. Мисля че и липсва и блясък на косата. Преса ползвам 3-4 пъти в годината, а сешоар веднъж седмично, мия косата 2 пъти в седмицата. Не се боядисвам от 2004г. Бих искала блясък, корени които не се омазняват и обем в корените, термозащита от сешоара. Предполагам за зимата и лятото ще трябват различни продукти. Моля споделете вашите предложения.

# 80
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Да си побутна въпроса. Praynig

И да попитам: след боядисване (не веднага след боядисване, а последващите миенета на косата), каква серия продуктие е добре да се ползва? Протеинова или хидратираща? Четох тук, че протеиновите серии смъкват бързо цвета на боята, от друга страна пък, Алена преди беше писала (когато все още пишеше), че преди и след боядисване трябва да се напротеинчва косата. Та сега съм в чуденка? Протеин или хидратация след боядисване? Rolling Eyes

# 81
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 730
Да си побутна въпроса. Praynig

И да попитам: след боядисване (не веднага след боядисване, а последващите миенета на косата), каква серия продуктие е добре да се ползва? Протеинова или хидратираща? Четох тук, че протеиновите серии смъкват бързо цвета на боята, от друга страна пък, Алена преди беше писала (когато все още пишеше), че преди и след боядисване трябва да се напротеинчва косата. Та сега съм в чуденка? Протеин или хидратация след боядисване? Rolling Eyes

Сега вече тотално се обърках - нали уж протеинът сваляше от цвета на косата??  newsm78 Thinking
Преди боядисването пробвах с протеини, но поне две седмици след боята мислех да е само на хидратация , но всъщност изобщо не съм сигурна дали е правилно това

# 82
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Сега вече тотално се обърках -

И аз съм объркана, затова така настойчиво питам! Hug

# 83
  • Мнения: 1 670
НАЙ-ДОБРЕ Е да опитате как е при вас и да си намерите най-удачните продукти. Аз лично преди и след боя слагам протеин, опитах всякакви комбинации, тази ми е най-удачна.
 Не всеки протеин сваля цвета...даже не съм сигурна от къде тръгна тази идея. Боята я свалят протеините с нагряване, при мен-Афоджий терапията например. Или пък каквото и да е с нагряване, предполагам и хидратираща серия ак осе нагрее ще свали оттенъка.


# 84
  • Мнения: 368
Фрея, благодаря за темата  bouquet
В предната пропуснах да се запиша, но я изчетох цялата  Blush.
На въпросите:
1.С кои продукти постигате уплътняване, удебеляване на косъма?
 - Серията Наши Арган, но рядко, защото при две поредни ползвания ми утежнява;
 - 2-минутния реконструктор на Афоджи;
 - Серията Вела Луксойл;
Сигурно има и други, за които в момента не се сещам. Обмислям муса Денсифик да взема.
2.С кои продукти постигате обем в корените на косата?  - По принцип нямам никакъв обем, но и не обичам  да нанасям продукти в корена, затова разчитам на сушенето. Разделям косата на две части и горния пласт суша с главата надолу.
3.Кои продукти/серии на Wella Professionnel и Wella SP сте ползвали и как се отразяват на косата ви? – Имам опит само с Вела Луксойл – шампоан, маска и олио. На моята коса се отразяват чудесно, усещам серията хидратираща, напояваща. Само при продължително поредно ползване (5-6 пъти) започва да ми действа като балансирана.

# 85
  • Мнения: 247
Freya, прекрасна тема  bouquet

1.С кои продукти постигате уплътняване, удебеляване на косъма?
Alterna RepairX
Alterna Ten
Redken Extreme
2.С кои продукти постигате обем в корените на косата?
Обем не търся, имам достатъчен, чуплива коса с нормален към тънък (по-скоро тънък  Tired) косъм, корените винаги са избухнали нагоре...а сега с новите растежи след огромния косопад, изглеждам като гнездо в главата  Crossing Arms
3.Кои продукти/серии на Wella Professionnel и Wella SP сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
Мисля, че не съм ползвала Вела до сега, но обмислям покупка на Лукс олиото, т.к виждам масово се харесва  Peace

По този повод с олиото, а и след въпроса за боядисване- боядисвам корени на 4 седмици, а дължините тонирам почти на всяко миене. Както Ди каза, сулфатните шампоани се отразяват пагубно на цвета. Особено на моя ярко червен  ooooh! Вчера реших да дам нов шанс на Тераписта- шампоана буквално ми свали цвета, въпреки, че бях тонирала с боя предното миене  Crossing Arms Маската този път се държа чудесно, разплете и напои. Можеше да не слагам финиши, но аз обичам да мажа  Mr. Green  и реших да експериментирам до къде мога да клепам  hahaha и може ли нещо да ми утежни тънкия косъм. Косата ми доста се накъдри, което ме учуди и за финиши сложих- (ампула Напура Анаген Пост в корена, Л2обилно и спрей маска Наши към 10 пръскания...)искам да акцентирам на: 3 пипети Кенди олио Алтерна, след него 2 дози олио Макадамия (тези, които го ползват знаят колко мноооого пуска едно изпомпване) и след като изсуших...3 помпи ЛП олио Абсолют рипеър. Завърших с Кюн Со Пюр за къдрици. И след всичките тези олиа които измазах, косата ми беше чудесно поела, хубаво накъдрена и в никакъв случай утежнена. На моя тънък косъм, къде отиват тези продукти- не знам...

Да попитам момичетата, които ползват ампулите Напура Стамиген Пре- как ги нанасяте тези пущини...повече от половин час ми отнема да нанеса половин ампула  Tired Ами то няма пускане през този накрайник, много малко тече, гъсти са и търкам ли търкам, изнервям се, уморявам се, чудо  ooooh!
Иначе ампулите Анаген са по-редички и с тях не виждам такъв проблем, но Стамигена ми разказват играта...

# 86
  • Мнения: 3 248
Inked Mom, странно това със Стамиген. Аз нямам такъв проблем. Да, малко по-гъсти са, но пак са си течни и съвсем лесно излиза. За има няма 1 мин. и съм сложила 1/2 ампула. Като обърна ампулата и течността си се "зарежда" в накрайника и като го стисна си се изтича. Да не би накрайника да е нещо дефектен или самите ампули нещо да не са в ред??? Ти колко вече си ползвала и все е така?  newsm78

# 87
  • Мнения: 247
Inked Mom, странно това със Стамиген. Аз нямам такъв проблем. Да, малко по-гъсти са, но пак са си течни и съвсем лесно излиза. За има няма 1 мин. и съм сложила 1/2 ампула. Като обърна ампулата и течността си се "зарежда" в накрайника и като го стисна си се изтича. Да не би накрайника да е нещо дефектен или самите ампули нещо да не са в ред??? Ти колко вече си ползвала и все е така?  newsm78


Вчера трета ампула отворих вече, т.е 6 пъти съм ги ползвала...не е от накрайника, пробвах и двата от кутията в комплекта...не знам защо така ми се получава, в годност са си ампулите...

Едит: Ауууу чак сега прочетох..."стисна" Ето къде е разковничето  Joy Joy Joy Аз не стискам накрайника, а си държа само шишето и тръскам...  ooooh! Е бива ли да съм толкова заблудена шамандура хахаххаха Благодаря сърдечно, че сподели, вече няма да се мъча явно  Hug bouquet

# 88
  • Мнения: 7 816
Може ли отзиви за новата серия на Алтерна? bouquet Hug

# 89
  • Мнения: 2 562
Може ли отзиви за новата серия на Алтерна? bouquet Hug
Мойстър интенз?Много е хубава!Ако се ползват и 3те продукта резултата е отличен.Въпреки че и само шампоан и балсам са прекрасни,дори самостоятелно.В описанието пише че балсама може да се ползва 3 мин като балсам,15мин като маска.С много гъста консистенция е,като маската Тен на Алтерна.

Общи условия

Активация на акаунт