Кой родилен дом в София е за предпочитане?

  • 250 772
  • 1 736
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 81
Здравейте и от мен, мамита!
Бременна съм и септември  ще родя второто си детенце във Вита.Гласувах за "друга", защото първото си дете родих в Окръжна и определено не останах очарована от обслужването, акушерките бяха много груби (особено старшата), да не говорим за някои от лекарите...
Затова сега предпочетох Вита.Ходя там на консултации, доктора който ме следи е много мил и внимателен, обстановката е на ниво и апаратурата също, абе изобщо-ЕВРОПЕЙСКА работа!!!!

# 211
  • Мнения: 37
Гласувам с 2 ръце за Токуда болница /

И аз чувам много добри неща за Токуда и за условията и за лекарите, но ме уплашиха, че поради многото желаещи да раждат там трябвало да се "запиша" доста месеци преди термина. Имало даже вероятност поради липса на места, да не ме приемат изобщо. Има ли такова нещо? Какъв е реда за да мога да родя там?

# 212
  • Мнения: 2 742
За съжаление в момента не приемат ,защото няма места и аз се бях настроила за там но уви.

# 213
  • Мнения: 1 814
Родих в Шейново, не за друго а защото ходех там на ЖК и вече ми беше позната и обстановка и някои доктори. Отидох при Гагова (тя беше на смяна), понеже с тази която се уговарях не ме погледна последните няколко пъти и в деня на раждането обаче беше на линия, но аз отказах тя да ме изражда. Доволна съм от всичко.
Но според мен всичко е до късмет.

# 214
Здравейте,в момента сьм бременна с третото си дете като пьрвите две родих в Шейново.Това беше през 97 и 99г. и имам от какво да се оплаквам,но ще пропусна.Сега през януари бях пак в Шейново за серклаж.В родилното правеха ремонт и всички родилки бяха преместени на 3-тия етаж в Патологията заедно с бременните.Бебетата ги разнасяха по асансиорите нагоре надолу,а банята е само една за всички-абсолютна лудница.Няма миене.Сега реших да пробвам Окрьжна болница,защото ми е сравнително близко.Напишете ми моля малко повече подробности за условията и реда там,трябва ли да се записвам предварително и т.н. или като дойде момента газ.Благодаря предварително.

# 215
Мили, мами!
Тази анкета е продължение на темата на Ani** "Кой родилен дом в София е за предпочитане?" - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=86193.0. Целта е да се получат по-ясни количествени резултати.
Тъй като и аз не съм взела решение къде да раждам, ще ви бъда благодарна ако споделите впечатленията си от болницата, където сте раждали.
 


Здравейте!
Със съпругата ми от седмици четем и препрочитаме Simple Smile форума и намираме много ценна информация за всичко,което ни интересува.Бременни сме около 4-5 седмица.Казвам "бременни",защото изживявам всичко с нея ( е не на 100% )!.....Само като я погледна и ми се насълзявят очите:-( Почти непрекъснато се чувства зле...Сърцето ми се къса,като знам,че съм безпомощен!...
Днес си взех почивен ден,за да отидем на преглед,тъй като само ние сме установили бременноста, в Петък вечерта - с два теста,но уви.От Петък имахме уговорен час за днес в 9 часа с д-р Начев в 'Майчин дом" (наша близка ни го препоръча).Чакахме 2-3 часа,появи се най-накрая,обяснихме му случая почти в движение,а той небрежно ни отговори да си запишем час в кабинета му.А,там - З Д Р А В Н А  К А С А   Л И? Н Я М А   Т А К Ъ В   М О М Е Н Т!!!  З Д Р А В Н О  О С И Г У Р Е Н И ?  С Б Ъ Р К А Л И   С Т Е    А Д Р Е С А !!!   А,сме с направление от личния лекар.Знам,че безплатен обяд няма,но ми е обидно и ме е яд,че ще трябва да си плащаме обяда неколкократно!40лв и час за след седмица!ОК,добър лекар е,но за съжаление се самозабравят понякога!Освен това,като видя,че имаме и направление и ...бяхме до там! (всъщност му казахме,че сме с направление още по телефона,но той -"абе елате и ще видим какво ще правим...")   И двамата със съпругатами, не сме пропускали нито месец без да се самоосигурим здравно,когато не сме работили.Години не сме ползвали здравната ни система и сега,като ни се налага...отново плащаме!!! Защо по дяволите сме толкова съвестни и ги даваме т.е. ни ги взима държавата,тези пари ???

Моля Ви,препоръчайте ни някой,който поне да ни гледа в ръцете после,а не предварително!Дайте ни някакви координати,телефонни номера.Толкова хора пишат във форума,че са супер доволни и че не им искали пари!Че ще се дава то е ясно,но ние разчитаме единствено на собствените си финансови средства и нека всичко да е в рамките на разумното.
Много адмирации имаше ШЕЙНОВО и д-р ГАГОВА.Ако някой може да ни свърже с нея или да ни  даде някакво инфо за нея,ще сме му много благодарни!

Помогнете ни с информация.
Благодарим Ви!

# 216
  • Мнения: 533
Аз ходя на консултации при д-р Гагова в Шейново.Изключително доволна съм!Но в Шейново за консултации се плаща такса в размер на 280лв.за 9 месеца+вс.изследвания.Ако това ви устройва ще ви дам координатите на д-р Гагова.

# 217
здравей muca72, аз родих на 11 ноември 2006 в Окръжна болница (ако се върнеш на предишната страница на тази тема ще видиш коментара ми защо съм родила там, не бях планирала); незнам дали познаваш някой лекар там но аз родих при д-р Илиева, познавам и д-р Балтаджиева, а освен това моя близка е раждала и двете си деца при д-р Жекова, тя е завеждащ отделението. Аз нямах никаква предварително уговорка, отидох по спешност рано сутринта в събота с 3 см. разкритие; никой не те гледа в ръцете за пари и други такива, отношението на целия персонал е повече от човешко, просто съм изключително доволна, а и с другите майки в стаята с които се запознах мнението беше същото. Бебето си беше при мене през цялото време, таткото го пускаха всеки път като дойдеше независимо по кое време на деня, към който и да се обърнеш с някакъв въпрос всеки ти обръща внимание. Мисля че няма да сбъркаш! Ако имаш някакви по-конкретни въпроси, съм на разположение каквото искаш да ти кажа. Приятен ден на всички   bouquet

# 218
  • Мнения: 936
Помогнете ни с информация.
Благодарим Ви!

Пепи и Митко, ако ви е удобно да посещавате 1АГ "Св. София", бившата Тина Киркова, ви препоръчвам д-р Диана Костова, която води ЖК в МЦ "Вяра, Надежда и Любов" там. ЖК-то може да бъде с направление или с платен абонамент от 200 лв за цялата бременност, покриващ всички нужни изследвания /без БХС, фетална морфология, амниоцентеза и др. подобни, които не са задължителни и се плащат отделно/. НО, ако си с направление, има вероятност да си плащаш някои изследвания ако случайно лабораторията си е изчерпала лимита по ЗК, което е възможно да се случи навсякъде.
Когато дойде време за раждане, просто отивате в болницата и си раждате без да плащате нещо. Ако ви е за първи път е добре да се доверите на някой лекар за раждането, за да сте по-спокойни, но това ще ви струва 500 лв - официална тарифа на болницата за избор на лекар.
Може да се запишете на Училището за бъдещи родители към болницата и да разгледате условията, ще ви отговорят на въпросите и ще получите един безплатен преглед на триизмерен видеозон.
Ако се спрете на д-р Костова, нейният телефон е 0888 11 11 94. Тя е много отзивчива, любезна и обяснява каквото и да попитате. Може да я изберете за раждане, ако желаете.
Ако имате въпроси, ще ви отговоря с радост.
Успех и лека бременност!!!

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 15:33 от Доня Туфиня

# 219
За болница Токуда някой може ли да сподели впечатления? Както и конкретно за някой доктор или екип?

# 220
  • София
  • Мнения: 14 762
За Токуда споделих преди два дни в друга тема-накратко:Трябва да ми следят бремеността един месец на пратен прием/нямали места по ЗК/, после задължително трябва да избера екип/иначе пак няма места/-за секцио по медицински причини, както съм аз-900лв., нормално раждане-450лв.-това е чрез касата, а без нея с още 400 лв. отгоре. Иначе обстановката е супер, но и цените също....

# 221
  • София
  • Мнения: 843

 Ако те интересува   мнение на раждала жена там виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=166386.new#new. Майката даже снимки е качила.
Иначе обстановката и отношението е несравнимо с която и да е др. болница.

# 222
Благодаря за линка - свърши ми добра работа!

# 223
  • Мнения: 533
Аз ходя на консултации при д-р Гагова в Шейново.Изключително доволна съм!Но в Шейново за консултации се плаща такса в размер на 280лв.за 9 месеца+вс.изследвания.Ако това ви устройва ще ви дам координатите на д-р Гагова.
Таксата е станала 320лв.

# 224
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
 Hugшейново

Общи условия

Активация на акаунт