Кой родилен дом в София е за предпочитане?

  • 250 856
  • 1 736
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 485
Тина Киркова. Твърдо. Добри специалисти имат, което е най-важното. Обстановкатат не е болка за умиране

# 226
  • София
  • Мнения: 928
На 12 февруари родих нашето съкровище във "Вита". Всеки пък, когато се сетя и се замисля, не бих си и помислила, че е можело да родя на друго място. Предполагах, че всичко ще бъде на ниво, но просто надминаха очакванията ми. Ако живот и здраве се решим да имаме още едно бебе, определено ще раждам отново във "ВИТА"  newsm10
 

# 227
  • Мнения: 1 029
Струва ми се, че резултатите от анкетата са доста предвидими, тъй като е нормално трите най-големи специализирани болници в София да получат най-много гласове. Там най-масово се ражда и са достъпни за всички, за разлика от някои частни или бившата Правителствена например. Това далеч не означава, че условията в другите (получили по-малко гласове) са по-лоши или лекарите там по-малко професионалисти. Просто повечето жени имат лични впечатления от болницата, в която са родили и поради липса на база за сравнения гласуват за тях (ако са останали доволни, разбира се).  Така че не можем да си вадим конкретни изводи от тази анкета. Все пак е интересно коя от тези трите е най-предпочитана и вероятно резултатите в този смисъл са по-достоверни.

# 228
  • Мнения: 745
Правителствена болница  е номер едно.Останах с много добри впечатления от там след като родих второто си дете там.Професионализъм и долбри условия.
А от Шейнова съм много разочаравана и никога не бих се върнала там отново.
А сега виждам че и болница Тожкуда е много добра.

# 229
  • Мнения: 15
Въпреки, че ми остава още доста докато родя, чак края на ноември, ще го направя в клиника Света София при доктор Мазнейкова. Ходя при нея вече от няколко години и съм изключително доволна. А пък и клиниката е нова, модерна и чиста което за мен също е много важно. Една приятелка роди в Майчин Дом преди 2 години и разказа и беше като от филм на ужасите. Не само , че условията тогава бяха под всякаква критика , а и отношението на акушерките не е за коментиране.

# 230
Здравейте,на всички на които им предстои най-важната крачка в живота им пожелавам успех,а сега по темата.Аз сам раждала в Шейново без уговорка и сам очарована от вниманието,което получих,като се има впредвид,чв поосатанах ме далго с бебка заради жълтеницата.Нито за миг не сам се почувствала по различно от тези които си бяха платили.Обедена сам,че там са най-добрите педиатри от личен опит ви казвам,така че не се чудете а направо ТАМ........! Heart Eyes

# 231
  • София
  • Мнения: 130
Имам две раждания досега - 1-во в Шейново, 2-ро в Окръжна.
Сега ме очаква 3-то в Майчин дом.
Определено нищо добро не мога да кажа за първите две болнични заведения.
Не съм раждал с кой знае какви усложнения, но и на двете места общата форма на персонала е беден, безразличен и  недотам компетентен персонал.
При първото раждане бях без уговорка, родих без особени усложнения. Но лекари, акушерки, стаи.......мизерия отвсякъде.
Е, не се трогнах чак толкова от това, както и от факта, че дойде акушерка, която ме ощипа по гърдата и ми заяви, че няма да имам  кърма, в случай, че на другия ден , след изписване тичах на мамолог и ми отпушваха гърдите, препъленени от мляко.
Като навсякъде - дивтоия и липса на елементарен професионализъм, колкото си щеш.
При вторто раждане в Окръжна се уговорих с лекар.
Появи се не гинекологично усложнение + проблем с бебето. На горкото ми дете му бутнаха два антбиотика без диагноза и уточнение какво му е.Не си направиха  труда да напишат, след изписване, какво са му давали. В Шейново, поне нямаше такива простотии и неонатолозите не са такива непрофесионалисти, както в Окръжна. В Шейново ме изписаха с картон и пълно описание на раждане, бебе и състояние на майката.
По мое мнение, колкото и да си пишем положението е едно - много плява след лекарите и малко професионализъм. А, не може цяла София да родим при малкото на брой добри специалисти.
В Майчин дом сега ме очаква раждане. Определено медицински и правово съм си направила труда да знам всичко. Твърдо, смятам, че трябва да се търси лекар с ангажимент и не съжалявам за това решение.
Ако не беше порочната ни здравна система, която освен да набеждава лекарите, и разни чиновници да я източват, друго не прави, никога нямаше да има тук коментари за плащания под масата.
Аз съм на мнение, че знанието и професионализма струват пари и особено в медицината - много пари.
Нереално е да учиш 7-8 години, да се самоиздържаш и да плащаш всичко сам и накрая да ти определят заплата - 300 лева. За тези дето са работили по 24 часа с дежурставата, хайде от тях да мине - 500.

# 232
  • Мнения: 533
Вчера се наложи докторката ми в Шейново да ми проведе консултацията в родилна зала.Останах приятно изненадана от чистотата.Всичко беше новичко и свижичко.Даже в коридора имаше меки столчета но Памперс с дупка(може би да не обива).Персоналът беше усмихнат и изглеждаше приветлив.

# 233
  • Мнения: 576
Майчин дом! Най-добрите специалисти са там! smile3521 newsm10

# 234
  • Мнения: 1 371
Аз пък исках и родих във Втора градска болница и съм много доволна от всички работещи там.
 Peace

# 235
  • Мнения: 2 660
Предстои ми да избера гинеколог в София. Тъй като така или иначе търся нов, избирам го и с тенденция да следи и скорошна бременност. Ще се радвам да споделите мнения и имена. Изчетох много теми назад, но ми се иска да видя резултат от анкета.

Бих искала да пусна и още един въпрос на анкетата, но не знам как...  Blush

# 236
  • Мнения: 1 273
Лично аз ходих на консултации и раждах в клиниката на Мазнейкова. МБАЛ"Света София"
С две ръце ти препоръчвам др. Камелия Павлова от тази клиника. Peace
Успех в бебе правенето (гледам, че не е останало много... Simple Smile) Peace



П.П. МБАЛ"Света София'', не е бившата Тина Киркова. Тази е частна.

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 16:32 от Аpv

# 237
  • Мнения: 2 660
Вярно! dohЗабравила съм Св. София!
Да, не остана много  Grinning Дано всичко е наред. Малко по малко уреждаме нещата и можем с чиста съвест да започваме  luvbed

# 238
  • Мнения: 576
Аз родих в Майчин дом и съм много доволна от екипа на доц.Маринов и д-р Манчев - уникални специалисти, мисля, че по-добри няма! Бременността ми следеше д-р Светлана Врагалева от МЦ''Фемина''- страшно добър специалист и клиниката разполага с много нова техника. Имам диск и снимки от всяка консултация през бременността с беба.

# 239
  • София
  • Мнения: 3 271
Коя болница Св. София имаш предвид  newsm78- тази която е частната на Мазнейкова или бившата Тина Киркова - има голяма разлика Rolling Eyes


Аз съм много доволна от бившата Тина Киркова - д-р Киров и д-р Гергов Hug

Общи условия

Активация на акаунт