"Света София" или "Шейново"

  • 3 084
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 427
Шейново,разбира се smile3503

# 16
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
"Света София"!!! Насърчават кърменето и са много внимателни.

# 17
  • Мнения: 135
Св.София.

# 18
# 19
  • гр.София
  • Мнения: 199
Аз също се чудих каде да бъде преди 4месеца.И избрах СВ.СОФИЯ и не съжалявам .Много добри доктори, сестра ми и тя е раждала там .Не родих лесно с много щевове съм но бяха много добри.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437
Света София    Simple Smile

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 926
аз съм за св.софия условията са страхотни лекарите са страхотни всичко е на ниво на две стаи има собствена баня и тоалетна и няма опашка за душа или тоалетната а доколкото разбрах в шейново банята и тоалетната са едни за цял етаж но въпреки всичко това са не малко важни неща но по важно е отношението на персонала по всичко личи от мненията на мамите че и в двете болници персонала и лекарите са на ниво така че където и да решиш да раждаш ще е добре пожелавам ти леко раждане и здраво бебче   bouquet
Подкрепям Peace

# 22
Много съм доволна от Шейново, освен това там е най-хубавото (айде, де - те така казват... ама поне едно от най-хубавите) неонатологични отделения на Балканите. А пък и условията за мамите са добри - взимат ти бебето и ти го носят само за ядене. сега сигурно звучи ужасно, но аз много оцених точно този факт - бях много уморена и ако бейба трябваше да реве често на глават ми, сигурно щях да се прибера у дома разбита.
Стискам ти палци и, както е казала Ивана Тръмп: "Никой не твърди, че раждането е лесна работа, но това е единственият начин да се свърши работата!" Успех! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 422
Благодаря на всички, които се отзоваха Simple Smile Взех да се чудя още повече  Laughing

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Друго - МА  Party

# 25
  • Мнения: 432
Имах същата дилема преди 6-7 месеца.Избрах "Света София".Много съм доволна,без заплащане бях.

# 26
  • Мнения: 1 000
Св.София
Преди 4 години там родих номер 1 Simple Smile Габи
Без плащане и без уговорки......на късмет
Страхотно отношение от персонала към всички
лоша дума не съм чула.......обида към някой също нито в родилна, нито в предродилна, нито в отделението.......имах бързо раждане с мнооого шевове.......първоначално даже ме сложиха при секциото, за да ме наблюдават......за всеки случай......което ме учуди много, при положение че не съм дала и стотинка
Бях в стая с 3 легла ...... с баня и с тоалетна . Нощниците ни ги сменяха когато си поискаме нова........всичко беше супер чисто въпреки условията, а сега доколкото разбрах е и ремонтирано Simple Smile
 До колкото знам в Шейново така е само в патологията иначе на 30 родилки се пада баня с тоалетна в едно помещение........въпреки прехваления ремонт
След месец чакаме номер 2 и мисля да я карам по старата схема
в Св.София без уговорки и плащания.......
В крайна сметка раждаш и след 3-5 дни си си вкъщи

# 27
  • София
  • Мнения: 44 115
Св. София - насърчават кърменето, страхотни специалисти, мн внимателни и мили въпреки че не съм си плащала нищо,
 чистичко е, а за шейново и стафилококите - отдавна си ги има и не правят нищо по въпроса...
Защо не посетиш у-щето им - да поразгледаш и да си изградиш макар и бегли все пак впечатления... Simple Smile

# 28
  • Мнения: 298
Аз също в момента съм пред тази дилема, но имах възможност да поседя 4-5 дни в Шейново поради здравословни причини в Интензивно радилно.
Да ви кажа честно въпреки добрите условия в момента съм доста раздвоена.  Едно от нещата, които не ми харесват са:
1. Да тоалетните - наистина е една на цял етаж. По принцип има и друга, но се заключва и трябва да и дръпнеш един скандал за да ти е отворят. Тя е доста по прилична. Не могат родилки и други паталогични да чакат на опашка за тоалетна от 1 на 1/5 метра. Да не говорим, че някои от родилките са и направили и клизма ?!!!. Не случайно на кошчето в банята пише с големи букви " Тук не е за сране" . Всеки да си прави изводите.
2. Проблема с багажа. Като че ли той е най-важния в този момент. Абсурд, но е така. Ще трябва да си го разнасяш сам абсолютно навсякъде. От асансьора до стаите, от стаите до предродилно, от родилното до другото отделение. Не се надявайте някой да ви помогне. Да това може да ви се вижда смешно, но повярвайте ми че си е наистина проблем ,когато си с 9 см. разкритие, с изтекли води и вързан за стойка с две банки и  да те карат да си събираш багажа да си гоносиш в родилно ?!!!
3. Достъпа до ВИП стаите за след раждане. (Между впрочим вече родилите са в друго помещение, на втория етаж, за който не са стигнали парите за ремонт и няма нищо общо с лъскавия вид на сградата). Та за достъпа - питайки за тях ти се отговаря, че трябва да се обвържеш с доктор ?!!! Питатате защо с доктор, ами много просто - корупция в пълния смисъл на думата. Иначе ще ти отоговорят,че няма места. Истината е че те се пазят за в такива случаи, когато си си платил за нерегламентиран ангажимент на доктор. Сиреч от 500-600 лв. за нормално раждане, 1000 лв. секцио. Е, тогава ще те уредят и с ВИП стая. Иначе стандартната тарифа на болницата е 70 лв. за единичната ВИП стая на ден, кояте не е обвързана с избора на лекарски екип, забележете от 100 лв.

Та това е . Иначе не успорвам, че има много свестни лекари и акушерки.
В момента обаче да раждаш в Шейново е нож с две остриета, тъй като рекламата която и върви по БТВ и оказва всъщност лоша услуга. На ден има средно по 15-20 раждания, акушерките са изнервени, лекарите са още по алчни и корумпирани, а проблема с тоалетната е неразрешим.

"Такъв е живота" .......... в Шейново.

# 29
Дано, милата ни мама може да реши, аз лично бих се пообъркала,но добрече в решенията си съм смела и категорична, още ми ерано до раждане, но за всичко се надявам аз да сме здрави и да имам нужните сили и да се справя, което и ще сторя като му дойде времето. така че съвтвам всички мами да са смели и мислят позитивно  Peace Прочетох за някакви лекции в Св.София, бихте ли ми дали повече информация, през колко време се провеждат и къде точно, лагодаря предварително, а на всички леко бременеене и безпроблемно раждане   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт