Мадрид - тема №3

  • 95 425
  • 752
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 22 982
Има си намаления по магазините. Цялата седмица я водят black week. Където и да сме отишли, навсякъде % намаление.



O, супер, аз затова точно неделята съм я предвидила за пазар.  Laughing

# 511
  • Мнения: 16 874
Аз добре напазарувах Stuck Out Tongue Winking Eye

# 512
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Inna в Мадрид има туристически карти, които позволяват неограничено пътуване. Като картата е за 1-7 дни и е два типа. За зона А и зона Т. Зона А е само в Мадрид -столица, а Т - и за околностите. Като гледам тарифите, не е по-евтино от колкото зареждането на мулти картата. Туристическата карта е персонална, а мулти -не, и може да се ползва една карта от няколко човека, пътуващи в група.
Разбира се, зависи колко ще пътувате и изобщо как ще се организирате.
Карти можете да си купите още от летището при пристигането си.

# 513
  • Мнения: 319
Angela61, можеш ли да ми кажеш колко струва да кажем тридневна карта само за в града? Защото ние сме трима души, ще останем четири дни в Мадрид и такава карта за десет пътувания ми се струва неуместна. Ако правилно разбирам с нея можем да отидем до някъде първият ден, да се върнем и за следващия ден ще можем само да стигнем до някъде. За връщане обаче пак ще трябва да се зареди. Правилно ли съм разбрала?

# 514
  • Мнения: 2 818
Inna74, и ние бяхме 3 човека и пътувахме с карта с 10 пътувания. Връзваше ни се най-изгодно и беше доста удобно.

# 515
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999

# 516
  • Мнения: 319
Много ти благодаря

# 517
  • Мнения: 319
А знаеш ли как пътуват децата? Имаме дете на десет години. Ползва ли някаква отстъпка?

# 518
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
 Над 7г. Се таксуват децата.

# 519
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
С туристическата карта ползва 50% отстъпка. Само че, всеки турист трябва да има своя карта, което ускъпява транспорта. С мулти картата - ще проверя.
С мулти картата не сте длъжни да я заредите непременно с 10 пътувания, но те са по-евтини, има отстъпка.
Като се движите из центъра ( улици и най-вече магазини, транспорт) -  пазете си чантите с документи и телефоните, че има крадли, млади момичета добре облечени и доста от тях българки.

# 520
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Деца до 4г пътуват безплатно. От 4 до 6г. пътуват с детска карта, която е безплатна. До 11г. с 50% отстъпка се пътува с туристическата карта.
За придвижване с автобуси, единични билети се купуват от шофьора на автобуса.
Ако се закупи Metrobus билет за 10 пътувания с него можете да пътувате както с автобус, така и с метрото в рамките на Мадрид- град.
В Мадрид най-често се използва метро, но из центъра се върви повече пеша според мен. Нека това да кажат тези, които са идвали като туристи, за да не ви заблудя.
Има туристически автобус, който върви по два маршрута, стара и нова част, с който можете да видите забележителностите без да се морите с много ходене. Тези автобуси имат отделна тарифа. Туристическите карти не знам дали важат при тях.

# 521
  • Мнения: 319
Благодаря ти за изчерпателната информация. Само още нещо забравих да попитам. На автоматите за карти и билети, дали има опция за немски език?

# 522
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Да, има бутони горе в ляво за различни езици.  Бутоните са на самия екран т. е. не са физически бутони на машината.

# 523
  • Мнения: 319
Благодаря

# 524
  • Мнения: 103
Може ли информация относно посещение в Кралския дворец в следващите дни: кога са безплатните влизания и колко време е необходимо, за да се разгледа дворецът?

Общи условия

Активация на акаунт