Мадрид - тема №3

  • 95 390
  • 752
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 22 948
Зависи до каква степен се интересуваш от изкуство. На нас далеч не ни отне цял ден да разгледаме Прадо.

# 556
  • Мнения: 4 571
На мен Прадо ми отне точно 15 мин. Знаех какво точно искам да видя, видях в коя зала се намира и навън. Чакането на опашката беше около 40 мин.

# 557
  • Мнения: 2 817
Иренка, че за какво Ви е език Simple Smile Разгледайте картата на Мадрид, забележителностите, има си метро, няма къде да се загубите, лесен град е.

# 558
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 996
И какъв е смисълът тогава да се посещава музей на изкуството за да видиш само едно нещо си и да кажеш, че си посетил музея? Времето загубено за чакане, в този случай може спокойно да се използва за да се иде другаде.

# 559
  • Мнения: 4 571
А какъв е смисъла да разглеждаш цял ден един музей, от който няма да запомниш нищо освен това, което наистина те е интересувало. Но ще загубиш цял ден вътре в музея, наместо да посетиш други интересни за теб неща в конкретния град или просто да се разхождаш и да попиеш от атмосферата му.

И да, посетила съм го. Или идеята на посещението на музей е за да си в самата сграда?

# 560
  • Мнения: 3 294
Кой както иска да си гледа, било то музей, зоологическа или град.
За някои и 5 часа в град като Мадрид им стига, други искат цяла седмица.
И на мен ми е странно да чуя, че някой е влезнал само за едно единствено нещо в музей от класа на Прадо, но има всякакви интереси и желания, от друга страна половин или един ден е за по-големи ентусиасти и ценители.

# 561
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 996
Само се зачудих, не съм искала да критикувам. Понеже моите наклонности са и към изкуството, не ми стигнаха 4 те часа през една неделя. Исках още, но затваряха. Само смятам, че ако е за едно нещо, има много хубави копия, които могат да се видят и без да се губи половин ден на опашка за музея. И това време да се оползотвори за друго.

# 562
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Здравейте на всички! Знам, че хиляди пъти е обсъждано метрото в тази тема, но нещо явно аз не схващам. Моля, някой ако може да ми обясни какви билети ще са най-изгодни за двама възрастни от летището до центъра. Колкото и да чета не мога да разбера, разни зони, разни летищни допълнителни билети...изобщо пълна мъгла. Иначе разбрах кои линии трябва да сменя (съответно точно на кои спирки трябва да прикачваме), но това с билетите ме е хвърлило в тих ужас. Наистина се извинявам за глупавия ми въпрос

# 563
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 996
Не му се стряскай толкова. От летището си купуваш карта и я зареждаш до крайната спирка, на която искаш да слезеш. За целта избираш линията на метрото, която ще те отведе до целта ти. Като пример: ако вземеш от летището линия 8, защото друга до летището няма и трябва да се прекачиш после на линия 10 за да стигнеш до спирка Лагуна (примерно), намирайки се на метрото на летището, купуваш билет до Лагуна, избирайки линия 10. С една карта могат да пътуват от 1 до няколко човека, като съответно се зареждат  със съответния брой билети. Обяснението е по-сложно от изпълнението. Ако не се справиш, винаги има служител, който да ти помогне. Носят вишневочервени сака. По това ще ги познаеш.

# 564
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Аз, всъщност ще сменям три линии: 8, след това 10 и накрая 1. Малко по-завъртяно е, но щом казваш, че звучи по-сложно отколкото е малко се успокоявам.

# 565
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 996
Значи избираш спирката на линия 1 където трябва да слезеш. Цената ще ти я изчисли машината.

# 566
  • Мнения: 319
Ние трябва да стигнем от летището до спирка Portazgo. Както гледам на картата трябва да се качим на 8 до Nuevos Ministerios, после за една спирка до Cuatro Caminos с метро ноември 6 и от там с 1 до спирка  Portazgo.Това също за мен означава, че на летището трябва да зададем спирка Portazgo. Ако някой е наясно, ще помоля да ми каже дали съм права.
И още нещо искам да попитам. Прочетох, че децата до 11 години ползват 50% намаление. Това означава ли, че на автоматите има отделна опция за билет за дете?

# 567
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 996
Да, права си, задаваш до Portazgo. Мисля, че на децата се взима друга карта за дете за да се ползва намаление. Но нека това да каже някой, който е пътувал с дете. Да предупредя, че Nuevos ministerios е много голяма спирка и за да се прехвърлите на номер 10 е малко шантаво, та гледайте и питайте къде точно е за 10. Аз така се набутах на друга съседна линия и ми маркира още един билет при излизането за да тръгна по правилната посока. Добре, че имах резер. В Мадрид обозначенията не са от най-ясните. Поне за мен, сравнено с други държави, където съм минавала.

Последна редакция: ср, 06 фев 2019, 11:35 от Angela61

# 568
  • София
  • Мнения: 22 948
Нашият хотел беше в Барахас и си пътувахме и сменяхме много с метрото, но си следвахме табелите и бързо се ориентирахме.

# 569
  • Мнения: 319
Благодаря Angela61. Надявам се някой, който е пътувал с деца да пише. Само, че аз защо видях, че трябва да се прекачим на метро 1,а ти пишеш че е 10.Греша ли, че е 1?

Общи условия

Активация на акаунт