Дефицитите на една журналистика

  • 324 188
  • 3 854
  •   1
Отговори
# 1 635
  • Мнения: X
 Те пък едни журналисти тези репортери от господарите...ужасни са ми до един. Репортажите им са откровено тъпи и безсмислени. Например така наречената "Маман". Какво се занимават с жената, не е измамила и обрала клиентите си. Предлага услуга, взима парите, които клиентите доброволно и плащат, какво толкова? Или онези хомосексуалисти в манастирите. Ами да правят каквото си искат, на мен не ми пречат и не ме интересува дали си го показват по скайп. Или "пухкавата кака". В крайна сметка нападат някакви безобидни хора, които на никого не пречат. Може да не одобряваме морала им, но реално какво ни влиза в работата как и с кого си лягат?

 А тоя Боби Ваклинов ми е точно репортер тип "мазен простак".

# 1 636
  • Мнения: 2 600
Мен ме дразнеше, че навсякъде, където някой се оплаче, че е писал сигнали и жалби до служби и общини, все се намираше, кой да го посъветва "пиши на "Господари на ефира"". Някак си, вместо хората да се ядосват, че отговорната служба не реагира, а няма кой да свърши тяхната (на службата) работи, тези "господари" размиха нещата, все едно нищо не е приключило и има още една инстанция, която може да реши проблема или да съдейства. Един вид се получи нещо като невидимо разпределяне на отговорност с още един играч, а колкото повече са отговорните за нещо лица, толкова по-малко се върши то.
Не знам, дали успях да обясня разбираемо.

# 1 637
  • Мнения: 8 002
"Как се възстановява района на Бургас след голямата буря?"

Гледам сутрешния блок на Нова.
От снощи една печатна грешка "ндеоверие" и едно смешно: Президентът, трябва да се извини.
След секунди се усетиха и махнаха запетайката.
"Гръцката буря удари и България" - няма граматическа грешка, но защо е този глагол? Сякаш сме седнали на кафе да си говорим. В желанието си да звучат близо до обикновения човек тъпо и упорито вървят към профанизация.
Ето го и следващото бижу:
Двама души били заклещени в техния автомобил.
Ех, много са сложни тези местоимения...

# 1 638
  • Мнения: 1 124
заглавие от 24 часа "Задържаха Азис от Турция, убил надрусан 51- годишен шофьор от Елхово" Познайте кой е надрусан?

# 1 639
  • София
  • Мнения: 19 446
заглавие от 24 часа "Задържаха Азис от Турция, убил надрусан 51- годишен шофьор от Елхово" Познайте кой е надрусан?
Щом питаш - сигурно е Азис  Joy
Иначе всеки нормален човек ще си помисли за жертвата

А ето едно още по-яко заглавие:
Азис се надруса с амфетамини и уби на пътя край Елхово мъж, но възмездието го застигна бързо

# 1 640
  • Мнения: 14 514
А при положение, че има известна личност Азис необходимо ли е името на извършителя да се включва в заглавието?

Всъщност - да, необходимо е. Така заблуждават читателите за кого е новината.

# 1 641
  • Мнения: X
Ако съм на мястото на певеца Азис, ще ги съдя.

# 1 642
  • Мнения: 19 313
Ако съм на мястото на певеца Азис, ще ги съдя.

Той сигурно се радва, че са го изтупали от нафталина.

# 1 643
  • Мнения: X
Не мисля.
Едно е скандална реклама, друго е заглавия от 5 различни места да извикват асоциация с чалгар-циганин-убиец.

# 1 644
  • София
  • Мнения: 19 446
Едно магаре ли се казва Марко?
Да, сигурно под Азис всички разбираме един и същ човек, но в съда това няма да издържи.
Какъв ти нафталин, Нова го сложиха да води ББ

# 1 645
  • Мнения: 15 960
И да не забравяме, че от няколко седмици всички обсъждат клипа му с Цветана Манева.

# 1 646
  • Мнения: X
И да не забравяме, че от няколко седмици всички обсъждат клипа му с Цветана Манева.

Тя пък се излага на стари години. Първо Истанбуската конвенция, после Азис. А беше кино икона, жалко.

# 1 647
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Любимците ми от Нова.
Заглавие от сорта на НАСА предупреждава, че идват рекордни студове. Отварям аз, от любопитство, как НАСА са ги видели да идват.
"Над земната повърхност, близо до края на Вселената, нашата атмосфера губи топлината си."

# 1 648
  • Мнения: 25 887


Сложете край на лошите мисли..., с които ние ежечасно ви затрупваме.

# 1 649
  • Мнения: 14 514
Любимците ми от Нова.
Заглавие от сорта на НАСА предупреждава, че идват рекордни студове. Отварям аз, от любопитство, как НАСА са ги видели да идват.
"Над земната повърхност, близо до края на Вселената, нашата атмосфера губи топлината си."


Мхм, нито английски, нито базови познания по физика и география.

Цитат
“We see a cooling trend,” said Martin Mlynczak of NASA’s Langley Research Center. “High above Earth’s surface, near the edge of space, our atmosphere is losing heat energy. If current trends continue, it could soon set a Space Age record for cold.”

Общи условия

Активация на акаунт