Дефицитите на една журналистика

  • 318 624
  • 3 826
  •   1
Отговори
# 1 755
  • Мнения: 7 923
"По погрешка" ... И продължават да го повтарят.

# 1 756
  • Мнения: 5 490
"По погрешка" ... И продължават да го повтарят.
Скрит текст:

В интерес на истината "грешката" беше обяснена - оказва се, че информаторът е дал тези адреси, като не е бил сигурен точно на кой ще се намери каквото се търси. Упс, случва се. Мен ме радва, че все пак се намират информатори под прикритие - трудна и опасна работа е това. Да не придиряме толкова на полицията - важното е да хващат бандитите. А разбитите врати се ремонтират, не е голяма работа.

# 1 757
  • Мнения: X
В интерес на истината "грешката" беше обяснена - оказва се, че информаторът е дал тези адреси, като не е бил сигурен точно на кой ще се намери каквото се търси. Упс, случва се. Мен ме радва, че все пак се намират информатори под прикритие - трудна и опасна работа е това. Да не придиряме толкова на полицията - важното е да хващат бандитите. А разбитите врати се ремонтират, не е голяма работа.

 Това звучи непрофесионално и несериозно от страна на пазещата ни родна милиция/полиция.
 Определено е много голяма работа да ти разбият вратата в 6 сутринта и да те проснат по земята маскирани, нахълтващи и рущаши дома ти. И до смърт може да доведе такъв шок.

# 1 758
  • Мнения: 5 490
В интерес на истината "грешката" беше обяснена - оказва се, че информаторът е дал тези адреси, като не е бил сигурен точно на кой ще се намери каквото се търси. Упс, случва се. Мен ме радва, че все пак се намират информатори под прикритие - трудна и опасна работа е това. Да не придиряме толкова на полицията - важното е да хващат бандитите. А разбитите врати се ремонтират, не е голяма работа.

 Това звучи непрофесионално и несериозно от страна на пазещата ни родна милиция/полиция.
 Определено е много голяма работа да ти разбият вратата в 6 сутринта и да те проснат по земята маскирани, нахълтващи и рущаши дома ти. И до смърт може да доведе такъв шок.

Е, хайде сега. Борбата с мафията не е лесна.

# 1 759
  • Мнения: X
Е, хайде сега. Борбата с мафията не е лесна.

Всъщност главен пропуск на борците с мафията не е тъпото разбиване на пенсионерски апартаменти, а липсата на телевизионен екип, който да снима храбрите им действия.

# 1 760
  • Мнения: 5 490
Е, хайде сега. Борбата с мафията не е лесна.

Всъщност главен пропуск на борците с мафията не е тъпото разбиване на пенсионерски апартаменти, а липсата на телевизионен екип, който да снима храбрите им действия.

Хората са си вършили работата. Който не работи, той не прави грешки.

# 1 761
  • Мнения: 7 923
Аз имах предвид, че верният израз е "погрешка", не "по погрешка".

# 1 762
  • Мнения: 2 887
Е, хайде сега. Борбата с мафията не е лесна.

Всъщност главен пропуск на борците с мафията не е тъпото разбиване на пенсионерски апартаменти, а липсата на телевизионен екип, който да снима храбрите им действия.

Хората са си вършили работата. Който не работи, той не прави грешки.
Да не би мъжът ти да работи там? Иначе не мога да си представя нормален човек да приема за нормално това да се случи и то не за пръв път... Преди години така разбиха апартамента и набиха Красимир Аврамов - Човекът - глас. Имат масиви информация, пък  сбъркали били... Ако някой получи инфаркт и почине? Ако това са майка ти и баща ти?

# 1 763
  • Мнения: 3 495
Аз имах предвид, че верният израз е "погрешка", не "по погрешка".
Няма грешка в "по погрешка". Simple Smile

# 1 764
  • Мнения: 5 490
Е, хайде сега. Борбата с мафията не е лесна.
Скрит текст:

Всъщност главен пропуск на борците с мафията не е тъпото разбиване на пенсионерски апартаменти, а липсата на телевизионен екип, който да снима храбрите им действия.
Хората са си вършили работата. Който не работи, той не прави грешки.
[/spoiler]
Да не би мъжът ти да работи там? Иначе не мога да си представя нормален човек да приема за нормално това да се случи и то не за пръв път... Преди години така разбиха апартамента и набиха Красимир Аврамов - Човекът - глас. Имат масиви информация, пък  сбъркали били... Ако някой получи инфаркт и почине? Ако това са майка ти и баща ти?

По-добре полицията да влезе "по погрешка", отколкото бандити, както се случи в жилището ни. А майка ми си спяла сладко сладко, докато са ни обирали...

# 1 765
  • Мнения: 7 923
Изненадана съм...благодаря за опресняването на  динозавърските ми знания Simple Smile
Аз имах предвид, че верният израз е "погрешка", не "по погрешка".
Няма грешка в "по погрешка". Simple Smile

# 1 766
  • Мнения: 2 681

В интерес на истината "грешката" беше обяснена - оказва се, че информаторът е дал тези адреси, като не е бил сигурен точно на кой ще се намери каквото се търси. Упс, случва се. Мен ме радва, че все пак се намират информатори под прикритие - трудна и опасна работа е това. Да не придиряме толкова на полицията - важното е да хващат бандитите. А разбитите врати се ремонтират, не е голяма работа.

Пожелавам ти следващия път да влязат у вас докато си с малко дете или внуче. Да опрат дулото на пистолета в челото ти, да реват като заклани и да те респектират. У нас се случи преди години - издирваха някакъв руснак, който живеел срещу големия асансьор, имал жена и 10 год. момче. А аз живеех срещу малкия асансьор и водех ученичка. Посред бял ден докато отключвах 5 - 6 маскирани ни навряха вътре и го търсиха под леглата, в гардероба и т.н. Между другото тогава бях с лично оръжие и можеше да стане мазало. Но се спрях заради дъщеря ми.

# 1 767
  • Мнения: 5 490

В интерес на истината "грешката" беше обяснена - оказва се, че информаторът е дал тези адреси, като не е бил сигурен точно на кой ще се намери каквото се търси. Упс, случва се. Мен ме радва, че все пак се намират информатори под прикритие - трудна и опасна работа е това. Да не придиряме толкова на полицията - важното е да хващат бандитите. А разбитите врати се ремонтират, не е голяма работа.

Пожелавам ти следващия път да влязат у вас докато си с малко дете или внуче.
Скрит текст:
Да опрат дулото на пистолета в челото ти, да реват като заклани и да те респектират. У нас се случи преди години - издирваха някакъв руснак, който живеел срещу големия асансьор, имал жена и 10 год. момче. А аз живеех срещу малкия асансьор и водех ученичка. Посред бял ден докато отключвах 5 - 6 маскирани ни навряха вътре и го търсиха под леглата, в гардероба и т.н. Между другото тогава бях с лично оръжие и можеше да стане мазало. Но се спрях заради дъщеря ми.

Благодаря. Ще се справим някакси. Simple Smile

# 1 768
  • Пловдив
  • Мнения: 14 428
Където - Янтра, там - и Тунджа 😄
Преди няколко години имаше заглавие "Дунав пресъхна край Сливен" (или преля, не помня). Вярното било край Силистра.

Нито на Юксел, нито на Богомил мога да им намеря кусур, нямам толкова префинен слух. Но всъщност последното не е съвсем вярно, защото мен пък леко ме дразнят водещи, които твърде силно редуцират неудареното А в Ъ. Добрина Чешмеджиева от БНТ например. Имам чувството, че говорят през зъби. Но леко ме дразнят, не много - всеки луд с номера си и всеки водещ с говора си.

За вратите мисля като ДелтаАзимут.

Последна редакция: ср, 28 ное 2018, 16:55 от Магдена

# 1 769
  • Мнения: 3 319
Юксел НаКъдриев е без аналог в това отношение. абсолютно мъчение е да го слушаш.

Извинете, казва се "без монолог" вече.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт