На море в България 2016 - 2

  • 109 215
  • 724
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6 299
Здравейте ! Доста изчетох за хотел Риу Хелиус Бей - Обзор. Направих си резервация ранно зписване за м. август. Притеснявам се за този вятър , за който пишете , че постоянно духа и за високите вълни на плажа пред хотела.Това са моите кахъри, а се притеснявам и затова , че няма платен паркинг, т.е такъв към  хотела. Може ли да споделите как се организират там паркирането "до изчерпване на количествата " и има ли в града платен и охраняем паркинг, покрит , закрит - цената няма значение . Поздрави !
Не съм почиваля в хотела, но съм виждала, че паркират на крайбрежната улица зад него и по съседните преки. В Обзор паркирането е проблем в активен сезон. Много далече от Риу, горе на пътя Бс - Варна до общината има малък паркинг, но не зная дали е платен или не.

# 256
  • Мнения: 3
Здравейте ! Доста изчетох за хотел Риу Хелиус Бей - Обзор. Направих си резервация ранно зписване за м. август. Притеснявам се за този вятър , за който пишете , че постоянно духа и за високите вълни на плажа пред хотела.Това са моите кахъри, а се притеснявам и затова , че няма платен паркинг, т.е такъв към  хотела. Може ли да споделите как се организират там паркирането "до изчерпване на количествата " и има ли в града платен и охраняем паркинг, покрит , закрит - цената няма значение . Поздрави !


Здравейте! Вятърът и големите вълни в Обзор се появяват най-вече към 10ти Август. Преди това времето е страхотно и морето е топло. Миналото лято бяхме на почивка от 07.08 - 14.08 - първите няколко дни бяха страхотни, но последните два дни се появи вятър и вълни. За сметка на това пък плажа е наистина супер и града също е приятен за почивка със деца.

Относно паркинга - точно до градският парк и една от централните улици - посока Варна - Бургас от първият светофар на ляво, по единият тротоар е направен платен паркинг към Общината, който е с работно време от 09 - 19 часа. Такса за час е 1лв, но предполагам има и за по дълъг престой такси с отстъпки. Намира се близо до Хелиос Бей. А точно до Хелиос има много малко  улички, където  също може да се паркира безплатно.



Здравейте! Аз и моето семейство винаги почиваме в самостоятелни апартаменти в различни места от Черноморието ни.  Винаги избираме апартаменти с кухня пред това да сме на ОИ поради това, че едното ми дете е много злоядо. Миналата година имахме чудесно попадение на апартамент на брега на морето в град Обзор, на Южният плаж, където липсват  големите хотели и е много близо до центъра, където предимно има семейни хотелчета и е много по тихо и спокойно от Северната част на плажа с големите хотели.   Комплексът се казва Аурора и апартаментите са просторни, чисти и със страхотна гледка към морето, единственият минус е че интернета малко се губи и обхвана на телефоните също, по необяснима за мен причина...тази година отново ще сме там.... вече резервирахме за да се възползваме от 10% отстъпка...надявам се да бъде топло и слънчево лято тъй като сме в края на Юни,  а там все пак е Северно Черноморие. newsm78

От сто години ходим в хотел Мирамар, един от големите в Обзор. Плажа е толкова огромен, че няма как да стане лудница. От там има гледка към градския плаж на Обзор, който прилича на мравуняк наистина. А пък за лудницата в центъра по сергиите да не говорим.....Иначе парка не е лош там.
Между другото и моето голямо дете е злоядо, особено като беше по-малък и инклузива ми е ок, защото все ще има нещо, което да пожелае да яде. А на Мирамар инклузива е страхотия като разнообразие.


Не говоря за градският плаж,  а за Южният плаж, който се намира още по надолу между Белият замък и дискотека Entourage / ако не бъркам името/. Там е изключително спокойно, няма паркинг където хората да паркират, също така това е мястото където, концесионера на плажа е оставил голямата свободна зона. Единственият комплекс, който се намира там е Аурора, който ние посещаваме и има чадъри само за туристите на този комплекс.

Относно ОИ аз просто не си падам по такъв  вид изхранване и не желая децата ми да се хранят по подобен начин  Praynig Но това разбира се личен избор и опит Simple Smile

# 257
  • Мнения: 96
Здравейте! Аз и моето семейство винаги почиваме в самостоятелни апартаменти в различни места от Черноморието ни.  Винаги избираме апартаменти с кухня пред това да сме на ОИ поради това, че едното ми дете е много злоядо. Миналата година имахме чудесно попадение на апартамент на брега на морето в град Обзор, на Южният плаж, където липсват  големите хотели и е много близо до центъра, където предимно има семейни хотелчета и е много по тихо и спокойно от Северната част на плажа с големите хотели.   Комплексът се казва Аурора и апартаментите са просторни, чисти и със страхотна гледка към морето, единственият минус е че интернета малко се губи и обхвана на телефоните също, по необяснима за мен причина...тази година отново ще сме там.... вече резервирахме за да се възползваме от 10% отстъпка...надявам се да бъде топло и слънчево лято тъй като сме в края на Юни,  а там все пак е Северно Черноморие. newsm78

От сто години ходим в хотел Мирамар, един от големите в Обзор. Плажа е толкова огромен, че няма как да стане лудница. От там има гледка към градския плаж на Обзор, който прилича на мравуняк наистина. А пък за лудницата в центъра по сергиите да не говорим.....Иначе парка не е лош там.
Между другото и моето голямо дете е злоядо, особено като беше по-малък и инклузива ми е ок, защото все ще има нещо, което да пожелае да яде. А на Мирамар инклузива е страхотия като разнообразие.


Не говоря за градският плаж,  а за Южният плаж, който се намира още по надолу между Белият замък и дискотека Entourage / ако не бъркам името/. Там е изключително спокойно, няма паркинг където хората да паркират, също така това е мястото където, концесионера на плажа е оставил голямата свободна зона. Единственият комплекс, който се намира там е Аурора, който ние посещаваме и има чадъри само за туристите на този комплекс.

Относно ОИ аз просто не си падам по такъв  вид изхранване и не желая децата ми да се хранят по подобен начин  Praynig Но това разбира се личен избор и опит Simple Smile

Да, разбрах те, че говориш за Южния, но исках да ти кажа, че на северния пред големите хотели /може би като изключим РИУ/ също е доста спокойно и плажа е само за гостите на хотелите.
Що се отнася до ОИ, разбира се всеки има право на избор. Били сме в какви ли не хотели с  претенции и храната е била нещо ужасно. В Мирамар обаче е повече от перфектно.
Не искам да ти го рекламирам или навивам, просто споделям. Там има избор за всеки вкус. Има джънк фуд - пици, мици, хамбургери и т.н., но има здравословни храни, има био бюфет с разните му там кълнове, сто вида салати, има готвени неща, има детски бюфет с варени и задушени неща, има бебешки пюрета и адаптирано мляко... С една дума хората си вършат работата професионално и с грижа за клиентите им.
За съжаление тази година поради ред причини няма да отидем там и още не мога да го преживея  Sad

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 1 564
Момичета,никой ли не резервира на Северното черноморие ?!! newsm78
От както имаме деца (вече 16г Wink ходим само и единствено на Северното черноморие. По-спокойно, по-чисто, по просторно, по-зелено и все по-по-, в сравнение с южното ни черноморие. Наше мнение е това и не ангажираме никого с него Simple Smile

Здравейте,
загледах оферта за Морско око гардън.. Някой може ли да го сравни с албенските горски хотели? Много ме привлича, че е на плажа, но ако минусите са прекалено много.. Моля, помагайте

Миналата година бяхме в Морско око гардън. Тази отново вече направих резервация за там. Всъщност, това се случва за пръви път за нашето семейство, да повторим място за почивка! Т.е. плюсовете са били много повече от минусите Wink
Накратко. Ние сме с три деца, едното на 16, двете на 5г. Миналата година бяхме в апартамент. Голям, просторен, чист и спокоен. Гледка прекрасна! Тази година ще сме в т.н. фамилни стаи, което било две стаи, свързани с врата. Не знам как ще е. Не съм ги виждала просторни ли са.
Храната беше обилна и разнообразна. Опашки не се образуваха, защото на две места имаше едни и същи блюда. Ресторанта огромен и винаги имаше свободни места, т.е. не сме чакали за маса. Е, на терасата ако искате, за там се чака. Но ресторанта е с климатична инсталация, прохладно и приятно. Басейна беше чист и водата беше приятна за деца, не ледена, каквато все е била по другите хотели. Около басейна беше по-трудно да се "хване" шезлонг. На плажа е нямало проблеми. На басейна предлагания обяд беше хотдог, пица, кюфтета, кебапчета и пържени картофи и за десерт сладки кифлички.
Ако имате конкретни въпроси, питайте, ще отговарям Wink
На нас много ни хареса!

# 259
  • Мнения: 187
Много ме радва отзива за Морско око, ние сме там от 5 август. Искам да попитам като цяло шумно ли е около хотела - дискотеки, барове и т.н.?

# 260
  • Мнения: 141
Не искам да споря с никого! На много хора им харесват тези места. Просто тези (хайде да го кажа по-меко) по-пусти и отдалечени плажове не са моите. Аз харесвам плажа на Сл. бряг със стотиците възможности за развлечение. За мен е N1.


Изненадана съм че със семейството харесвате Слънчев бряг изобщо като дестинация особенно за деца със хилядите развратности и пиянски истории, дори чуждите медии обявиха тази дестинация като анти.....аз не бих си завела децата там....въпрос на избор все пак и на култура....

# 261
  • Мнения: 3 228
в Слънчев бряг, ако човек си стои в хотела и ходи на плаж, без да обикаля по нощите по улиците и по баровете, не мисля, че пияните туристи ще им пречат

# 262
  • Мнения: 574
Не искам да споря с никого! На много хора им харесват тези места. Просто тези (хайде да го кажа по-меко) по-пусти и отдалечени плажове не са моите. Аз харесвам плажа на Сл. бряг със стотиците възможности за развлечение. За мен е N1.


Изненадана съм че със семейството харесвате Слънчев бряг изобщо като дестинация особенно за деца със хилядите развратности и пиянски истории, дори чуждите медии обявиха тази дестинация като анти.....аз не бих си завела децата там....въпрос на избор все пак и на култура....


Аз пък се изненадвам, че има такива, които не го харесват. най-голям курорт, най-голяма пясъчна ивица, най-много развлечения и т.н.
Всеки си има право на мнение! На кой където му харесва, там да си отива. В Слънчев бряг мога да споделя че е пълно с млади семейства с деца, било то българи или чужденци! Има много хубави затворени комплекси, където ако не искаш да виждаш пиянските туристи през ноща, можеш да не ги видиш

# 263
  • Мнения: 299
ilik123 , как са стаите, лоши отзиви съм чела за стаите и храната. Гледала съм снимки в tripadvisor и holidaycheck

http://www.holidaycheck.com/hm/9b5beeb1-f378-3818-b935-1384335dc7a8/-/s/ugc

Има ли нещо такова?



# 264
  • Мнения: 141
Не искам да споря с никого! На много хора им харесват тези места. Просто тези (хайде да го кажа по-меко) по-пусти и отдалечени плажове не са моите. Аз харесвам плажа на Сл. бряг със стотиците възможности за развлечение. За мен е N1.


Изненадана съм че със семейството харесвате Слънчев бряг изобщо като дестинация особенно за деца със хилядите развратности и пиянски истории, дори чуждите медии обявиха тази дестинация като анти.....аз не бих си завела децата там....въпрос на избор все пак и на култура....


Аз пък се изненадвам, че има такива, които не го харесват. най-голям курорт, най-голяма пясъчна ивица, най-много развлечения и т.н.
Всеки си има право на мнение! На кой където му харесва, там да си отива. В Слънчев бряг мога да споделя че е пълно с млади семейства с деца, било то българи или чужденци! Има много хубави затворени комплекси, където ако не искаш да виждаш пиянските туристи през ноща, можеш да не ги видиш

Въпрос на избор и право на мнение, затова сме тук

# 265
  • при моите любими
  • Мнения: 2 531
И аз бих отишла в Слънчев бряг в хотел Еврика, на драго сърце. Прекалено ми е висока цената обаче и предпочитам с тези пари да отида два пъти на море от колкото да дам тази сума само за едно ходене. Не харесвам шумния курорт.

# 266
  • Мнения: 141
Лично моето семейство харесваме да ходим на юг и за предпочитане към Синеморец, възможно да е по-диво и незастроено защото цяла година гледаме калпави пътища и бетони и затова искаме да гледаме повече природа, по малко чужденци и простотия....Тази година може би ще идем на Ахтопол, не сме ходили и сега проучвам хотелите....

# 267
  • Мнения: 96
Ако някой ми даде прилична сума, може и да отида в Слънчев бряг ...... ама колкото хора, толкова и мнения  Mr. Green

# 268
  • Мнения: 141
Ако някой ми даде прилична сума, може и да отида в Слънчев бряг ...... ама колкото хора, толкова и мнения  Mr. Green
[/qu :)ote]
С приличната сума дори не бих отишла на нашето черноморие..... Simple Smile

# 269
  • Мнения: 433
Нинче,значи ще посетите Белла Виста.После да разкажеш дали си доволна.

Да. Живи и здрави, там сме Simple Smile Знаеш от кога му се точа на хотела Wink

bibi76, а кое е заведението на Дичо. Поне него да посетим, че много съм слушала. Simple Smile
За Силистар-влюбени сме в плажа, но не си представям всеки ден да ходим до там с колата. Но със сигурност ще го посетим, поне веднъж.

cydonia, мерси за включването.

Заведението е "Синьо лято".Ние го посетихме.Дичо го нямаше тогава,неговата приятелка Карина ни прави коктейлите.Аз пих мохито,а мъжа ми маргарита-много хубави!Седиш си отвън на едни удобни канапенца,а пред теб морската шир... https://www.facebook.com/sl.sinemorec/?fref=ts

п.п.Другия хубав бар,който посетихме е "Кораба".От там пък имаш гледка към плаж "Велека". https://www.facebook.com/pages/%D0%91%D0%B0%D1%80-%D0%9A%D0%BE%D … 336535951?fref=ts

Общи условия

Активация на акаунт