Мнения за Рено Клио II?

  • 11 469
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!
Скрит текст:
Скоро ми наближава термина и ще мине време докато се кача реално на колата, но това не е проблем - мъжа ми ще я избира и купува и без това.
Моля ви за конкретни мнения от хора, които са карали този модел и генерация - Клио II (1998-2005). Не искам да ми предлагате други модели, сърцето ми иска Клио "жабчето". Stuck Out Tongue Така и така ще го купим, въпросът до колко е читав модел и затова търся мнения на каращи или карали такива. Точно фолклорът за френските коли ме притеснява Grinning, макар че до сега сме доволни от няколкото френски които сменихме. Simple Smile Интересувам се от мотора 1.2 бензин, по възможност автомат, защото сегашната ми е с автоматик и не ми се минава отново на ръчни в града. Стара кола автомат - ясно е че ще се проверява обстойно в сервиза, имаме приятел със сервиз който прави предимно френски та не е проблем. Въпреки това са добре дошли мнения и от притежавали друга модификация, защото те могат да дадат други наблюдения за модела като видимост, возия, салон и т.н. Ей за тези хубавци става въпрос, аз предпочитам първата маска, но дали новата маска е по-сигурна?:

# 1
  • Мнения: 340
Е нали знаеш... има много базици за рената, за фиатите, за фордовете. Някой ще ти каже " Абе не е ли немско или японско не ми говори, другите не ги броим за кои". Има си твърди хора в позициите си, качили са се веднъж преди 15 год на БМВ и от тогава само това и нищо друго. Но както и да е. Според мен няколко неща са важни при избора ти:

1) Каква ти е идеята за колата, какво търсиш. Няма универсална кола-в смисъл няма такъв автомобил с който зимата да изкачваш Алпите на 5-та, лятото да правиш 20 хил км по магистралите със 160 км/ч, с която да можеш да си пренасяш багаж и  която да ти харчи 6-7л на 100 км.

Каква ти е идеята за кола? Колко мислиш че ще я ползваш? Мислиш ли че до 1 година ще си вземеш друга и ще продадеш? Мислиш ли да я задържиш повече(2,3, 5 год)? Основно в града или по извънградски пътища ще се кара? И още много други подобни. Защото при различните отговори е различен подходът към избора на автомобил и после и самото отношение и грижа към колата.

2) Конкретният автомобил да е в добро състояние(да имаш късмет или да те консултират при избора)

Всеки може да ти каже всички-"Рено това автомобил ли е", " бързо им се скапва окачването ", "гният много калниците" , "харчи много масло"  и други подобни клишета. Успех!


# 2
  • Мнения: X
карах такава 6 години, накратко няма нещо което да не се е счупило и да не е сменено  Mr. Green
съединител, ауспух, амортисьори, заради една "гарнитура" за малко и двигател да се наложи да сменявам...... рейката се скапа и почна да тече незнам си какво масло от нея, искаха ми 1200лв за нова или около 200 за рециклиране. След няколко месеца внезапно спря да тече, явно дупката се беше самозапушила  Mr. Green но ми изпи доста такова масло.
Вървеше доста добре и доста ме послуша, но ми излезе златна.
Повече от 2000лв не трябва да давате за такова и то само след 2005 г. и то в перфектно състояние.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 150
От две години съм с Клио 2 '98 набор, 1,2 с ръчни скорости.
Вози ме вярно и безотказно, сменяла съм само неща по ходова част, където със сигурност заслугата си е моя, първа кола ми е. А, и казанче за антифриз също смених. Плюсовете и са, че е малка, маневрена, с евтина поддръжка и евтини и лесно намиращи се части. Особено за града ми е идеална.
За по-дълги пътувания НЕ става - нито е мощна, нито комфортна. Аз вземам колата на ММ когато се налага да пътувам извънградско, с Клиото това не е приятно.
П.С. Взех я за 1500 лв от Дупница март 2014-та.

Общи условия

Активация на акаунт