Изчетох почти всичко но все пак имам един въпрос!

  • 1 149
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 787
По принцип е по-добре да не се дават такива неща в началото.Но аз давах на Калоян чай на Хип от 2-та седмица.Много го обичаше.Кърмех си го по 10-12 пъти на денонощие и изпиваше половин малко шише на Авент-към 60 мл. чай.От 3-я месец започна да пие чиста вода,пак с голяма охота.Аз не смятам,че е бил гладен-категорично ми отказваше цица в такива моменти.Има различни деца-аз пия много вода и той си е жабка още от самото начало LaughingНа мен се е метнал.
Около нас има много примери за деца на АМ,който не искаха и още не искат вода или други течности.
Детенце само ще ти покаже как се чувства най-добре.

# 16
  • Мнения: 3 591
Ами по повод течностите да ви цитирам малко една мама от форума (надявам се да не ми се разсърди - посочвам го само с образователна цел докъде може да се стигне) Тя не кърми, но ефекта- вода-храна-вода е много показателен при нейното бебе(малко над 2 месеца):

бебо го пие почти от месец и половина, нямаме точна дозировка, но пие около 700гр. чай на ден, много го харесва и не може без него Laughing

сладурани, помогнете малкия не ще да си яде АМ(preomin)- доста е гадно на вкус, но досега си папкаше, от 3 дни изяжда по 50-60 гр. на хранене(5 пъти на ден), вече почвам да се притеснявам, но той не проявява никакво желание да папка, ако знаете някоя хитринка  Praynig кажете.


# 17
  • Мнения: 2 381
Няма нужда от вода.По-горе са изчерпателните отговори на майчетата.
Моята бебка не пие нито вода, нито чай.(даже и за изплакване на устата след хранене, но това е друга тема).
Свекито всеки ден приготвя чайче от копър, което аз просто изливам в мивката smile3521

# 18
  • София
  • Мнения: 2 901
Само се включвам пак с една контра - на моята съм й давала вода от началото още, защото така ми бяха казали  Rolling Eyes. Със захар, преварена, но само първата седмица, а после я заместих с чая на ХИП, който е подсладен (не ми се играеше да варя и подслаждам вода, освен това тя май трябваше да е подсладена докато се вари  newsm78). В третия месец ми дойде ъкълът и за по-малко от седмица слагах все по-малко чай в същото количество вода и така - стигнахме до чиста преварена вода. Пие и до днес, но в последните 4 месеца повече го прави за да играе с шишето - налива се, но след ядене!!!

Та исках да кажа, че винаги съм давала вода (не след всяко хранене за изплакване), но тя винаги ми е отказвала, когато не й се пие вода, а иска нещо друго - много е категорична, писъци, крещене, сега и хвърляния на шишета! Но още суче и съм за предпочитане пред биберона - та, може и да сме единици, но биберонът не ни е отказал от кърменето.

# 19
  • Мнения: 559
Беба все още не пие вода нито други течности, мислех че като я захраня ще започне да пие, но не.Но понеже сучи по 5 пъти на денонощие това не ме притеснява.Успешно раждане! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 327
ползвах анатомично на чико в началото и малката много се даваше от него. имаше още една тема, в която и други майки се бяха оплакали от чиковските

# 21
  • Мнения: 4 242
Моята дъщеричка е на година и 5 месеца, още не пие вода, случвало се е няколко пъти напоследък да изпие 20-30мл на ден. Предлагала съм винаги, но малко след хранене, чиста вода. Смятах че след годинката ще започне да пие, но явно кърмата и е достатъчна.
Ще наблегна на факта че кърмя на поискване, все още кърмя доста често, а над 80% от състава на кърмата е вода! Всяко грамче изпита вода е за сметка на така ценната "бяла кръв"!
Моят съвет е поне до 6 месеца без вода!

# 22
  • Мнения: 3 926
Аз ще ти отговоря конкретно на въпроса Wink Купи си шише на НУК. Удобни, с анатомични биби, супер шишета. Моята беба пиеше вода в началото, защото майка ми я научи. Първите 4-5 дни плюеше шишето, но така и не можахме да стигнем до консенсус с майка ми относно водата (след третия месец беба тотално отказа и сега вече майка ми е ЗА изключителното кърмене) и тя й буташе шишето нон-стоп. И то дребното се примири Wink На всичкото отгоре докато поема здраво юздите на даването на вода детето стигаше и до 100-120 мл. на денонощие. Смятай колко хранения са това. И за първите 10 дни вкъщи наддаде 300 гр. Педката констатира - бива, но трябва повече. И тогава аз тропнах яко и прибрах шишето с вода. изпиваше най-много по 50 мл. на денонощие и за 14 дни дръпна 650 гр. Педката рече - много! Ако продължава така ще стане слонче Wink Laughing

# 23
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Валентина, четох че има умни бебета, които предпочитат гърдата пред биберона. Явно нашите са такива Laughing

# 24
  • Мнения: 231
А аз имам един такъв въпрос,а с какво изплаквате устичката на бебчето след кърмене? newsm78
Извивявам се,че се намесих в темичката ви Praynig

# 25
  • Мнения: 3 926
Инче, аз лично не съм я плакнала Grinning Млечницата, както всички видове гъби не се "заражда" от самосебе си. Просто се научаваш да оглеждаш. В повечето случаи бебетата нямат млечница, но и да плакнеш устичката това не означава, ча няма да има. Разбираш, че смисъл - никакъв, още повече, че тази малка устичка реално няма как хууубаво да я изплакнеш.

# 26
  • Мнения: 22 908
Освен всичко друго с водата товариш бъбреците с ехтра минерали,което е мн.вредно.

NEVER give plain water or sugar water to a baby.
Plain water (and sugar water) are even worse than too-dilute formula -- babies' kidneys cannot get rid of extra plain water the way our kidneys can, and so giving plain water can produce mineral imbalance and seizures even faster than too-dilute formula. Sugar water (and clear fruit juices and other children's drinks) are generally just as bad as far as mineral content is concerned. In fact...
NEVER give ANYTHING except breast milk or formula to a baby.

# 27
  • Мнения: 1 873
Дария е изцело кърмена до 4 - я месец.Започнах захранването на 4 месеца и нещо.След въвеждането на твърдата храна мислих, че ще иска по малко вода, но още не иска да пие.

Общи условия

Активация на акаунт