Време за сядане?

  • 3 101
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 936
И Лорка непрекъснато повдига главичка и се опитва да се изправи. Аз я слагам в шезлонга легнала, а в количката когато плаче - полулегнала. Но мисля да изчакам да навърши 6 месеца и тогава да започвам да я слагам да седи по малко

# 16
  • Мнения: 3 760
Нашият ортопед беше категоричен - никаква помощ за сядане или изправяне! Никакви възглавници и прочие. Когато само може да сяда/да се изправя, тогава. Иначе и нашата се пъне, но освен едно малко по-високо ниво на шезлонга, друго не не я огрява.

# 17
  • Мнения: 3 042
И ние на тази възраст така се напъвахме, но знам че се слага да седи след 6-ти месец.
Peace
и чак тогава го слагах в седнало положение.

# 18
  • Мнения: 1 446
Моят съвет е да не избързвате Naughty Още е много мъничък newsm78
И ние на тази възраст се наддигахме,но това го правят от любопитство.Наистина костите са им много крехки и могат да получат изкривявания.
Peace
Сложих го да седи на 6 месеца.

# 19
  • Мнения: 1 564
Моят съвет е да не избързвате Naughty Още е много мъничък newsm78
=======================================================================
 newsm12

# 20
  • Мнения: 181
и според мене е още малък. Нашата педиатърка ни каза дори да изчакаме до към 7-мия месец. Аз лично го сложих за първи път седнал с възглавници на 6 и половина и не съжалявам за изчакването. Не бързайте. Все пак ще има цял живот пред себе си да седи Joy

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 958
Може да го понадигаш малко. Така са, започват да се надигат и вирят глави, когато се почувстват готови. Лично аз съм го оставила да се надига, обръща и т.н. когато сам го постигне. Ние седнахме на 5.5 месеца. Всички казваха, че е рано, но какво да направя, като сядаше сам.

# 22
  • Мнения: 1 666
И ние така се напъваме не само в шезлонга, а и когато го държиш в ръце. И то отдавна. И аз се страхувах, затова питах педито и тя ми каза, че това не е опасно, защото не е истинско седене, при което цялата му тежест е на дупето. Така че няма страшно!

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Дъщеря ми се надигаше така от 3 - 4 месечна, не съм я слагала седнала, на 6 месеца без една седмица я хванах за ръчичките и тя се набра и седна, това само за секунда две и пак я слагах да легне, в количката започна да сяда сама на 7 месеца и скоро и в кревата си сядаше сама.Не съм я подпирала с възглавници.

# 24
  • Мнения: 2 171
И Алекс се набираше да седи горе-долу от вашата възраст. Аз не съм го слагала да седи, само леко го изправях, когато беше в мен. Сега го оставям седнал в количката и на спалнята, но без да го подпирам с нищо. Нека се учи сам да се подпира на ръчички и да пази равновесие.

# 25
  • Мнения: 1 410
Детето си прави упражнения и се учи, но това н означава, че трябва да то оставяш седнал. Чак след 6 месеца. Още дълго време ще прави тези упражнеия докато седне сам. Така е и после с лазенето, заемат поза, кратят се с дни и накрая започат да лазят. Правят си гимнастиката. Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 301
Мъничък е още да седи на тази възраст. Не му позволявайте защото костната система още не е готова. Това става някъде след 6-я месец.
Явно вашият сладур е голям бързак Joy

# 27
  • Мнения: 670
Оставяй го да се надига самичък. И Ния си вдигаше главата и раменете на 3 месеца, но започнах да я слагам седнала от началото на 6-ия.

# 28
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
и ние сме така от близо месец.даже и в легнало положение се опитва да се надига.виждаме доста зор с нея защото е голям инат.а когато е във мен е направо ужас.на моя позната която има бебо на почти 5месеца са и казали да го оставя седнал подпрян с възглавници

# 29
  • Мнения: 1 382
Ми и според мен е рано,но и нашето шиле не иска легнал, а седнал  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт