Изпитани сайтове за парфюми-9

  • 106 533
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 15 578
   Този сайт – www.parfumdreams.de – също съм срещала да го препоръчват, но не съм пазарувала от него, за да споделя личен опит. Peace

# 16
  • Мнения: 5 041
И аз напоследък - разбирайте последната година и половина - пазарувам само от чужди сайтове. Изключение беше един спрян от производство мой любимец от Enzo, който не се намираше другаде и беше читав.

За FragranceX и Fragrancedirect.co.uk става въпрос. Първият е проблемен, защото парфюмите идват от САЩ и нерядко има ДДС – аз, обаче, поръчвам чрез превозвач в UK, та понякога ми се разминават допълнителните такси.

Потвърждавам и за двата, доволна съм и от обслужването им, и от качеството на продуктите /да се разбира, че не са ментета/. И да попитам - ако ти начислят ДДС в Англия, а си поръчала до превозвач, как се случва освобождаването от митница?

И да дам свои препоръки: tkmaxx.com и vente-privee.com пускат понякога разкошни разпродажби на нишови находки на смешни цени. Тази година аз /а и май половината съфорумки/ се обзаведохме с L'Artisan и Penhaligon's на смешни цени именно оттам. 

# 17
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 222
Във vente-privee.com наистина има хубави разпродажби  Mr. Green

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 15 578
   Макарон,
Скрит текст:
повечето от поръчките ми от FragranceX бяха абсолютно безпроблемни, но с други се беше получила истинска одисея – причините всеки път бяха различни. В общи линии, съм много доволна и ще продължа да пазарувам от сайта, предвид че успях да изгладя всички неуредици. От тези 10-ина поръчки, ДДС са ми начислявали само за 3-4 от тях. Поради факта, че пратките се превозват предимно от DHL, известието за висящи задължения се получава в последствие, на адреса на превозвача. Преди съм давала парите директно на GabCo, в момента, в който ме уведомят (а това се е случвало обикновено около 2-3 седмици, след като съм си взела пратката) и те са погасявали задълженията от мое име. От началното на годината, обаче, GabCo са въвели някаква абсурдна (удебелено и подчертано) политика и задържат всички пратки, идващи от САЩ, докато не се получи известие за плащане на ДДС на адреса им в UK. На въпроса ми – "Какво се случва с пратките, на които ДДС просто няма да се начисли?", не знаеха какво да ми отговорят, явно и те се задържат... навеки! А, бе, много съм разочарована от тях, няма да ги ползвам вече!!! За случая ще пиша и в темата за превозвачите, защото постъпват изключително некоректно с дългогодишните си клиенти. За последната си поръчка от FragranceX ползвах услугите на GGBG – изключително доволна съм – бяха платили ДДС-то ми на място, при приемането на пратката на UK адреса си, и после направо им дадох парите, когато си взех поръчката в София. Peace

# 19
  • Мнения: 36 052
Прави ми впечатление, че се обсъждат само български сайтове. От други (немски, френски, англ.) не поръчвате ли?   Wink

Оригиналната идея на темата беше за обсъждане на български сайтове. Част от чуждите, от които се поръчват парфюми, имат свои теми в "Пазаруване от чужди сайтове". Все пак няма проблем да се обсъждат и тук чужди сайтове, ако се дискутира оригиналността на парфюмите, а не самото поръчване, текущи намаления, проблеми с плащане и доставки и т. н. Ако желаете да обсъждате подобни детайли, може някой да направи тема в подходящия подфорум и да публикува линк към нея тук.
Дори текущата тема е по-подходяща за подфорум "На пазар", бях я преместила преди време там, но тук се оказа по-полезна и я върнах.

# 20
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 222
ОК, съжалявам, че повлякох крак, но при тези доводи - не може ли темата да се казва Изпитани български сайтове за парфюми и излишните постове да се изтрият  Crazy

# 21
  • Мнения: 36 052
Няма да трия нищо, постовете може да бъдат полезни на някого. Но желаещите да обсъждат чужди парфюмни сайтове, помислете дали да не направите тема, в която да е по-специализирана и удобна за вас.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 658
Чакам няколко неща от енцо, като дойдат, ще споделя. Не очаквам проблеми.

# 23
  • Мнения: 1 282
https://parfium.bg

Днес говорехме с една колежка и тя ми препоръча този сайт. Каза, че от много време вече от него пазарува и е много доволна.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 978
Анч - нямам много поръчки от https://parfium.bg, но спомените ми са отлични - любезни, бързо обслужване, оригинална стока. Безплатна доставка над 50лв поръчка.

Последните месеци основно купувам от enzo.bg, parfimo.bg и parfumi-shop.net - напълно доволен съм. Никакви съмнения за нищо.

# 25
  • Мнения: 258
Днес получих поръчката си от Венера и двата парфюма са си ок. Продължавам да съм доволна от тях.

# 26
  • Петрич
  • Мнения: 95
Благодарение на вас открих нов парюм
сюблим целувка.Много ми хареса и Ви благодаря.Сега за енцо-поръчах го оттам-вярно е че са много бързи.За парфюмчето-независимо че мирише уау-си е менте,защото на флакончето има залепен етикет с името а на оригинала надписът е върху самият флакон.Формата на флакона е малко четвъртита а на ориг.е издължена.Ами сравних ги с амазон,откъдето щях да си го взема ама пуста евтиния.Та следващият път от амазон ще си го купя.Там поне няма ментета!

# 27
  • Мнения: 5 041
a.violeta, това ли е парфюмът от Енцо, който според теб е менте? http://www.enzo.bg/brands/?f=1-1-13566

# 28
  • София
  • Мнения: 3 880
Благодарение на вас открих нов парюм
сюблим целувка.Много ми хареса и Ви благодаря.Сега за енцо-поръчах го оттам-вярно е че са много бързи.За парфюмчето-независимо че мирише уау-си е менте,защото на флакончето има залепен етикет с името а на оригинала надписът е върху самият флакон.Формата на флакона е малко четвъртита а на ориг.е издължена.Ами сравних ги с амазон,откъдето щях да си го взема ама пуста евтиния.Та следващият път от амазон ще си го купя.Там поне няма ментета!

Първо, не си мисли,че в Амазон продават само оригинали - напротив ментета тук, които се продават по 20 лв,там ги има на цена на магазин.Второ най-хубаво е да сравниш с парфюм в представителен магазин като това може да е и външно сравнение, а може и да се пръснеш на двете ръце, за да установиш има ли разлики в аромата.Трето четвъртито е шишето на 50 мл разфасовка, докато продълговато е шишето на 90 мл.

# 29
  • Мнения: 31 326
Парфюма от Енцо-тестера на Сюблим Балкис е абсолютен оригинал вече видях лично и тествах 4 броя на приятелки и всичките са абсолютно еднакви и читави. Бяха сравнени обстойно и с продаващите се в магазин Съркъл.

Общи условия

Активация на акаунт